Brak wpisu w logbooku

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Elvis7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 734
Rejestracja: poniedziałek 10 października 2011, 10:29
Lokalizacja: Warszawa+okolice
Podziękował: 107 razy
Otrzymane podziękowania: 48 razy

Re: Brak wpisu w logbooku

Post autor: Elvis7 » poniedziałek 06 czerwca 2016, 14:53

Przyznam szczerze, że ja bym zaliczył znalezienie jeśli ktoś znalazł kesza i potwierdził mi to znalezienie dowodem w postaci zdjęcia. To zdecydowanie uczciwsza metoda potwierdzenia znalezienia niż np. zalogowanie znalezienia z adnotacją log w stanie agonalnym. Każda następna osoba może stwierdzić, że skoro był agonalny to nikt nie zauważy braku mojego wpisu.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Elvis7 za post (razem 2):
parlandolavinka

parlando
Forumator
Posty: 673
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57

Re: Brak wpisu w logbooku

Post autor: parlando » poniedziałek 06 czerwca 2016, 16:59

deg pisze: Nie spotkałem się z przypadkiem, aby Założyciel chciał zachować sobie stary logbook.
Zależy jaki logbook... Ja chętnie zachowam swój stary logbook na pamiątkę, tylko że akurat u mnie może być problem z zapełnieniem takowego:D
BSearcher pisze:
Co keszer to inne podejście. Gra to szukanie skrzynek. Wpis w dzienniku nie jest dla mnie wyłącznym dowodem znalezienia kesza, tylko podstawą do zalogowania na portalu. Jak wspomniałeś, czasami wpisu dokonać nie można.
Co jeśli wpis był dokonany ołówkiem i ktoś złośliwie go zatarł, albo co jeśli ktoś wyrwie kartkę i wpisu formalnie nie będzie?
Jako właściciel paru skrzynek zaakceptowałbym dowód na odnalezienie skrzynki w postaci zdjęcia, czy opisu kesza/logbooka (bo staram się, żeby każdy był inny). Najlepiej przesłane na maila.
Niedawno ktoś znalazł moją przemoczoną skrzynkę i dzięki temu, że nie próbowali otwierać logbooka udało mi się go odratować. Kilka dni temu zaś odkryłem brak wpisu w dzienniku i skasowałem log na portalu, jednocześnie wysłałem wiadomość do keszera, żeby wyjaśnił sytuację. Jeśli mnie przekona, to pozwolę mu zalogować. Może po prostu przyczyną był brak pisadła? Często niestety znikają z moich skrzynek... Najlepiej jeśli szukający od razu napisze co i jak, bo jeśli właściciel przypadkowo odkrywa takie rzeczy to jest trochę dziwnie.

areckis
Stały bywalec
Posty: 198
Rejestracja: piątek 14 sierpnia 2015, 12:40

Re: Brak wpisu w logbooku

Post autor: areckis » wtorek 07 czerwca 2016, 11:28

Mam zaledwie kilka własnych skrzynek. W jednej z nich niedawno przemókł logbook. Przy wymianie okazało się, że jeden z wpisów zrobiony pieczątką przestał istnieć. Czy zgodnie z zasadą mam usunąć jego log w necie, bo jest nieregulaminowy? (pytanie retoryczne)

A ze swojej strony, w odpowiedzi dla nowego keszera dodam. Po prostu wydrukuj sobie 2-3 formaty logbooków (wzory są w wiki) po kilka sztuk i je noś na keszowanie. Sam zobaczysz, jak często ich będziesz używał, szczególnie w porze jesienno-zimowej. Ja zawsze przy mikrusach wymieniam na nowy, stary (zapełniony/przemoczony/zniszczony) zabieram i kontaktuje się z właścicielem kesza. Jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby ktoś prosił o wysłanie pocztą tradycyjną. Najczęściej skanuję stary logbook i umieszczam w logach skrzynki.
Sekeszuje

ODPOWIEDZ