Kilka pytań na Dzień Dobry

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

mibars
Nowy na forum
Posty: 12
Rejestracja: sobota 28 kwietnia 2012, 21:43
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Kilka pytań na Dzień Dobry

Post autor: mibars »

Hej wszystkim!
Pierwsze skrzynki odwiedziłem w 2010r, potem długa przerwa i "wznowienie" w marcu 2012r tak wiec pomimo "stażu" ciągle jestem "świeżak" :)

No i przyszła pora na założenie własnych skrzynek, stąd nasuwa mi się kilka pytań:
-Gdzie dostać te takie plastikowe pojemniki na żywność, ale nie typu Tupperware, tylko takie z zatrzaskami po bokach i uszczelką? Widziałem już kilka pękniętych "zwykłych" pojemników na żywność, a te są z grubszego plastiku, plus zatrzaski zapewniają szczelność i wizualne potwierdzenie zamknięcia :)
-Punkt 4.5 regulaminu OC mówi, że skrzyni nie mogą być zakładane w obiektach i na terenach objętych zakazem wstępu. Jak zakwalifikować wysepkę ronda? Nie prowadzi na nią żadne przejście dla pieszych, jednak jest ona elementem ogólnodostępnej drogi. Z tego, co pamiętam, to tak z raz w roku oficjalne wejście na tą wysepkę jest możliwe w ramach nazwijmy to "imprezy masowej", jednak wtedy nie ma mowy o możliwości podjęcia skrzynki :)
-Zakładając, że będę w kraju, w którym serwis Opencaching nie funkcjonuje, to czy mogę zarejestrować taką skrzynkę w Opencaching.pl (np w ramach podwójnej rejestracji OC.pl - GC.pl)?
-Jaki jest stosunek pomiędzy Opencaching, a Geocaching? To, że jeden jest full bezpłatny, a drugi wiele opcji ma ukrytych za kontami premium to wiem, bardziej zdziwił mnie brak jakichkolwiek odnośników do opencaching.pl na geocaching.pl, nawet w temacie poświęconym lokalnym społecznościom Geocacherów.
-Czy istnieje wtyczka/nakładka/warstwa (jakkolwiek to się zwie - kml) do Google Earth?
Obrazek
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Kilka pytań na Dzień Dobry

Post autor: Pawel brasia »

mibars pisze: No i przyszła pora na założenie własnych skrzynek, stąd nasuwa mi się kilka pytań:
-Gdzie dostać te takie plastikowe pojemniki na żywność, ale nie typu Tupperware, tylko takie z zatrzaskami po bokach i uszczelką? Widziałem już kilka pękniętych "zwykłych" pojemników na żywność, a te są z grubszego plastiku, plus zatrzaski zapewniają szczelność i wizualne potwierdzenie zamknięcia :)
Markety typu Tesco na odpowiednim dziale (artykuły kuchenne)
mibars pisze: -Punkt 4.5 regulaminu OC mówi, że skrzyni nie mogą być zakładane w obiektach i na terenach objętych zakazem wstępu. Jak zakwalifikować wysepkę ronda? Nie prowadzi na nią żadne przejście dla pieszych, jednak jest ona elementem ogólnodostępnej drogi. Z tego, co pamiętam, to tak z raz w roku oficjalne wejście na tą wysepkę jest możliwe w ramach nazwijmy to "imprezy masowej", jednak wtedy nie ma mowy o możliwości podjęcia skrzynki :)
Raczej nie jest to wbrew regulaminowi, ale miej na uwadze ludzi podejmujących taką skrzynkę. Jeśli jest to ruchliwe rondo w Warszawie to nie polecam, jeśli np. Rondo w Głogowie to myślę, że czemu nie. Pamiętaj aby oznaczyć taką skrzynkę jako niebezpieczna.
mibars pisze: -Zakładając, że będę w kraju, w którym serwis Opencaching nie funkcjonuje, to czy mogę zarejestrować taką skrzynkę w Opencaching.pl (np w ramach podwójnej rejestracji OC.pl - GC.pl)?
Tak
mibars pisze: -Jaki jest stosunek pomiędzy Opencaching, a Geocaching? To, że jeden jest full bezpłatny, a drugi wiele opcji ma ukrytych za kontami premium to wiem, bardziej zdziwił mnie brak jakichkolwiek odnośników do opencaching.pl na geocaching.pl, nawet w temacie poświęconym lokalnym społecznościom Geocacherów.
Chyba nie wolno na GC dawać odnośników do OC, ogólnie temat dość drażliwy ;)
mibars pisze: -Czy istnieje wtyczka/nakładka/warstwa (jakkolwiek to się zwie - kml) do Google Earth?
Nie wiem :(

Powodzenia!
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Corhydron
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 03 kwietnia 2012, 12:26
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kilka pytań na Dzień Dobry

Post autor: Corhydron »

mibars pisze:No i przyszła pora na założenie własnych skrzynek, stąd nasuwa mi się kilka pytań:
-Gdzie dostać te takie plastikowe pojemniki na żywność, ale nie typu Tupperware, tylko takie z zatrzaskami po bokach i uszczelką? Widziałem już kilka pękniętych "zwykłych" pojemników na żywność, a te są z grubszego plastiku, plus zatrzaski zapewniają szczelność i wizualne potwierdzenie zamknięcia :)
Jeżeli masz możliwość to poszukaj w Kauflandzie. Ostatnio trafiłem na klipsiaki o których piszesz.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
pan_ryba
Wyjadacz
Posty: 275
Rejestracja: środa 04 maja 2011, 19:40
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Kilka pytań na Dzień Dobry

Post autor: pan_ryba »

mibars pisze:-Gdzie dostać te takie plastikowe pojemniki na żywność, ale nie typu Tupperware, tylko takie z zatrzaskami po bokach i uszczelką?
Już zostało powiedziane - Tesco, Real czy jakieś inne hipermarkety. Z doświadczenia wynika, że Tesco najtańsze jeśli chodzi o klipsiaki. Dobrze, że zaczynasz od takich pojemników.
-Punkt 4.5 regulaminu OC mówi, że skrzyni nie mogą być zakładane w obiektach i na terenach objętych zakazem wstępu. Jak zakwalifikować wysepkę ronda? Nie prowadzi na nią żadne przejście dla pieszych, jednak jest ona elementem ogólnodostępnej drogi.
Nie jest terenem prywatnym, nie jest ogrodzone płotem - żaden problem. Takie skrzynki chyba z resztą już są.
-Zakładając, że będę w kraju, w którym serwis Opencaching nie funkcjonuje, to czy mogę zarejestrować taką skrzynkę w Opencaching.pl (np w ramach podwójnej rejestracji OC.pl - GC.pl)?
Co znaczy, że opencaching nie funkcjonuje? Przecież OC.pl działa na całym świecie! Nie tylko w Polsce.
-Jaki jest stosunek pomiędzy Opencaching, a Geocaching?
To jest dziwny związek. OC to nieformalny serwis. GC to firma. Firma uznaje nas za "psucie zabawy" i jednocześnie konkurencję. OC uznaje GC za "psucie zabawy" i zgniłą komercję. Oczywiście uogólniam - ja się bawię tam i tu. Chociaż wolę wciąż OC.
-Czy istnieje wtyczka/nakładka/warstwa (jakkolwiek to się zwie - kml) do Google Earth?
http://wiki.opencaching.pl/index.php/Uż ... ram.C3.B3w
Obrazek Obrazek
Mówię stanowcze nie: zakopywaniu, workom oraz rdzewiejącym pojemnikom!
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Kilka pytań na Dzień Dobry

Post autor: krystiant »

pan_ryba pisze:
mibars pisze:-Czy istnieje wtyczka/nakładka/warstwa (jakkolwiek to się zwie - kml) do Google Earth?
http://wiki.opencaching.pl/index.php/Uż ... ram.C3.B3w
I jeszcze na stronie keszy i wyników wyszukiwania są linki do pobrania plików - wśród róźnych innych typów jest również kml
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
mibars
Nowy na forum
Posty: 12
Rejestracja: sobota 28 kwietnia 2012, 21:43
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kilka pytań na Dzień Dobry

Post autor: mibars »

Dzięki za odpowiedzi.

Pojemników poszukam, choć nigdy nie rzuciły mi się one w oczy. Na chwilę obecną wymyśliłem patent z butelką z dużym gwintem pomalowaną w barwy kamuflujące. Pierwszą skrzynkę planuję zrobić nazwijmy to bardziej typową, a dalej jak np z tym rondem, to się pomyśli - Ruch tam jednak jest raczej spory, skrzyżowanie dróg powiatowych...

Co do nakładki do Google Earth: Znalazłem takie coś:
http://wiki.opencaching.pl/index.php/Wt ... ogle_Earth
Działa, niestety nie jest zbyt rozbudowana, nie wiem również, czy jak zapiszę ją przy wyłączaniu, to mi cache nie zapiszą się permanentnie, bo zaznaczane są poprzez zwykłe oznaczanie miejsca.

A co do Opencaching VS Geocaching to zamieniam się w słuch, chętnie dowiem sie jak sprawa wygląda miedzy tymi serwisami, chociażby po to, b nie popełnić jakiegoś faux pas :)
Obrazek
Mar
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2011, 00:20
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kilka pytań na Dzień Dobry

Post autor: Mar »

pan_ryba pisze:
-Zakładając, że będę w kraju, w którym serwis Opencaching nie funkcjonuje, to czy mogę zarejestrować taką skrzynkę w Opencaching.pl (np w ramach podwójnej rejestracji OC.pl - GC.pl)?
Co znaczy, że opencaching nie funkcjonuje? Przecież OC.pl działa na całym świecie! Nie tylko w Polsce.
BTW: a GC.pl też obsługuje skrzynki poza Polską, czy to tylko wyciąg z GC.com ograniczony do terytorium Polski?
Jeśli to drugie to by znaczyło że w takim przypadku podwójna rejestracja możliwa jest tylko jako OC.pl - GC.com
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Kilka pytań na Dzień Dobry

Post autor: krystiant »

Mar pisze:BTW: a GC.pl też obsługuje skrzynki poza Polską, czy to tylko wyciąg z GC.com ograniczony do terytorium Polski?
Jeśli to drugie to by znaczyło że w takim przypadku podwójna rejestracja możliwa jest tylko jako OC.pl - GC.com
Według tego: http://www.geocaching.pl/about.php jest to strona, "której celem jest ułatwienie polskim geocacherom korzystania z serwisu Geocaching.com." W bazie są kesze z GC.com znajdujące się na terytorium Polski.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
mibars
Nowy na forum
Posty: 12
Rejestracja: sobota 28 kwietnia 2012, 21:43
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Kilka pytań na Dzień Dobry

Post autor: mibars »

Szukając informacji o geocaching .pl vs opencaching.pl trafiłem na jeszcze jeden twór: opencaching.com. A to co za diabeł? Wygląda na to, że jest to coś sponsorowane przez Garmina, jednak skrzynek tam prawie nie ma...
Obrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Kilka pytań na Dzień Dobry

Post autor: miklobit »

mibars pisze:Wygląda na to, że jest to coś sponsorowane przez Garmina, jednak skrzynek tam prawie nie ma...
Jak widać lepiej im wychodzi produkcja gps'ów niż prowadzenie serwisu geocachingowego.
Kiedy ponad rok temu pokazała się strona opencaching.com, można się było spodziewać, że swoim potencjałem zamieszają o wiele bardziej.
Ale wyszło jak wyszło. Strona na początku była mocno niedopracowana. Garmin skupił się na głównie na rynku amerykańskim - np rozdawali gps'y za co którąś tam założoną skrzynkę - ale tylko w USA i Kanadzie.
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Kilka pytań na Dzień Dobry

Post autor: maryush »

To ja swoje 3 gr:
Klipsiaki - zapewniają najlepszą przeżywalność zawartości, więc mimo odrobinę wyższej ceny najbardzie polecane. Zawsze będa w jakimś markecie szukam pojemników (zboczenie keszowe, tzw. syndrom pudełka) to mogę powiedziec tyle:
-Kaufland - praktycznie stałe zaopatrzenie w klipsiaki Plasteamu, jedyny minus to że czasem brak tych małych rozmiarów, tylko te duże (1-2-5 litrów). Ale najpewniejszy strzał jeśli szukać klipsiaków.
-Auchan - od wielkiego dzwonu mają rzut takich i jak mają to sa ich tysiące sztuk i niedrogo, bo to zazwyczaj promocja. Wtedy zakupy keszera wygladają tak:

Obrazek

-Tesco, Lidl - jeszcze nei spotkałem klipsiaków, a bywam co najmniej raz w tygodniu
-Real - spotkałem klipsiaki raz i to innego producenta niż znay i lubiany Plasteam.
-inne - dwa razy widziałem klipsiaki w małych sklepikach wiejskich. Wykupiłem wszystkie dwie sztuki.

GC.com vs OC.pl:
Miałem dużą sympatię do GC. Jednak potem poczytałem o akcji blokowania linków do oc.pl w opisach keszy. A niedawno sam próbowałem odpalić jedną moją skrzynkę na GC i to samo - została zarchiwizowana jeszcze przed publikacją. I za obie te sytuacje odpowiedzialna jest jedna osoba - Silesian Reviewer, czyli gość który zatwierdza kesze dla Polski z ramienia GC.com. W mojej opinii jest to człowiek, który działa maksymalnie na szkodę image'u GC wśród polskich keszerów. Chyba że faktycznie takie samo podejście mają panowie z centrali GC, ale to byłoby strzelaniem sobie w stopę, bo zanim SR uwalił mojego kesza byłem bardzo blisko wykupienia konta premium na GC, a teraz ani myślę. GC nie zobaczy moich $$$, właśnie przez zachowanie SR.
MardoQ
Wyjadacz
Posty: 276
Rejestracja: niedziela 26 lipca 2009, 15:25
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: Kilka pytań na Dzień Dobry

Post autor: MardoQ »

maryush pisze: GC.com vs OC.pl:
Miałem dużą sympatię do GC. Jednak potem poczytałem o akcji blokowania linków do oc.pl w opisach keszy. A niedawno sam próbowałem odpalić jedną moją skrzynkę na GC i to samo - została zarchiwizowana jeszcze przed publikacją.
Moje wszystkie któe wrzuciłem na GC mają w nazwie numer OC nawet z członem OP. Np http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=18356 http://www.geocaching.com/seek/cache_de ... wp=GC3BJJC W tle daje zawsze obrazek drutu kolczastego, akurat wpadłem na niego robiąc cache obok schronu radzieckiego i tak mi zostało, że daje go do każdego cache, taki znak rozpoznawczy mi został.
Obrazek
Michał vel. MardoQ | Krytykuję krytykowanie innych
Jeżeli ktoś pomógł Ci w Twoim temacie - kliknij Obrazek To nic nie kosztuje
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Kilka pytań na Dzień Dobry

Post autor: maryush »

Chyba niedobrze napisałem. Mój kesz został wywalony nie za linki do OC, bo tego nie zrobiłem wiedząc co się będzie działo.
W moim przypadku próbując odpalić kesza Bobrowy Dwór wstawiłem ten sm opis co na OC. Reviewer uznał że jest on komercyjne opisywanie za;et miejsca i kazał zmienić. Spoko, zmieniłem - ocenzurowałęm każde słowo które mogłoby być uznane za opisywanie zalet miejsca. Nie, też źle reviewer znów każe zmienić, żeby miał sens. Spoko, widać zrozumiał że się mylił, więc zmieniam nazad, tak jak było. Ale nie, widać nie o to mu chodziło, bo zamiast napisać co mu się konkretnie nie podoba, to kesza zarchiwizował. Takiej primadonnie po prostu nie dogodzisz. Jest jeden i czuje się nietykalny.
ODPOWIEDZ