Za blisko czy też nie?

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Za blisko czy też nie?

Post autor: Karls »

Kilka dni temu wpadłem na pomysł wykorzystania pewnego historycznego parku jako miejsca do realizacji multicacha przenoszącego nas w realia II Wojny Światowej. Skrzynka miała by charakter quizowy i wymagała biegania po całym parku. Jednak zauważyłem w okolicy 2 skrzynki(jedna dopiero co zreaktywowana stąd o niej nie wiedziałem) i boje się czy nie naruszę punktu regulaminu o minimalnej odległości. 2 z 4 lub 5 etapów były by względnie blisko tamtych skrzynek(jeden nawet bardzo blisko ale wymaga tego opowiadana historia :/). Zaznaczam jednak że punkt startowy szacując po mapie jest dalej niż 150m od tamtych skrzynek. Czy w takiej sytuacji mogę założyć tego multaka? Ciężko by mi było przenieść tą historię w inne miejsce gdyż odnosi się ona do prawdziwych wydarzeń historycznych i wyszło by to po prostu sztucznie.

I drugie pytanie - gdybym zdecydował się na bardziej rozległego multaka i zahaczył o okolice etapu wirtualnego innego multicacha(oczywiście nie to samo miejsce) to czy było by to złamanie regulaminu?
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Za blisko czy też nie?

Post autor: miklobit »

Etapy wirtualne, czy punkt startowy to raczej nie problem.
Zalecenie trzymania minimalnej odległości odnosi się bardziej do finału z fizycznym logbookiem,
Nawet nie wirtualne etapy to i tak zwykle tylko jakieś wskazówki które trudno pomylić z pojemnikiem i logbookiem.
No i jest jeszcze jeden wariant: jeśli teren jest niezbyt rozległy, fabuła ciekawa to może jakieś WIGO ?
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Za blisko czy też nie?

Post autor: Karls »

Bardzo chętnie, tylko że jeśli chodzi o zakładanie cachy to ogólnie nie jestem doświadczony. Nie dysponuje jednak żadnym garminem. Posiadam telefon na platformie symbian s60v3 z wbudowanym GPS'em i zainstalowanym garminem mobile xt. Jest jakieś oprogramowanei do WIGO na to? Przecież nie puszczę tego na OC bez przetestowania.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Za blisko czy też nie?

Post autor: miklobit »

W artykule na wiki masz link m.in. do openwig - playera w javaME. Powinien na twoim fonie zadziałać.
Scenariusz w czasie tworzenia można puszczać na emulatorze.
Jakbyś był zainteresowany tematem, to stryker opublikował już dwa WIGO na OC.
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Za blisko czy też nie?

Post autor: Karls »

Spróbuje coś pokombinować, ale mam nadzieje że znajdę coś pod symbian bo java poza grami to na tym telefonie lubi działać mi na nerwy ;)
Jeszcze jedno pytanko, scenariusz WIGO idzie jakoś wrzucić na OC bo widziałem ze u Strykera jest? Sprawdzałem na mojej skrzynce i w edycji nie ma takiej opcji.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Za blisko czy też nie?

Post autor: maryush »

Robisz jak Stryker - dajesz skrzynce atrybut Scenariusz WIGO
Obrazek
a w opisie podajesz linka do pliku z danymi/scenariuszem.
I finito ;)

A pytanie początkowe - na moje problemu nie ma. O ile nie robisz dubla innej skrzynki w sensie tematycznym. Czyli jeśli jesteś blisko, kesz jest o czymś całkiem innym, czegoś innego dotyczy - to ma to sens.
Byle nie być TOTALNIE blisko (np. w tej samej dziupli ;) ), bo jak pisze Miklobit - możnaby się pomylić przy znajdowaniu.
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Za blisko czy też nie?

Post autor: Karls »

Tematycznie myślę że nie będzie problemu, jedna skrzynka jest związana z czymś kompletnie innym, druga odnosi się do jednego obiektu który się znajdzie na trasie scenariusza(jeśli faktycznie zdecyduje się na taką formę). Jednak ani start ani skrzynka finałowa nie powinny naruszać limitu odległości.
ObrazekObrazekObrazek
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Za blisko czy też nie?

Post autor: Sebastian »

Myślę, że nie ma żadnego problemu, jeżeli fizyczne etapy Twojego projektu będą znajdowały się w odległości, kilkunastu metrów od fizycznych, tradycyjnych skrzynek. Geokeszerzy to inteligentni ludzie i nie sądzę, by ktoś pomylił etap multaka z skrzynką tradycyjną.

Pozdrawiam - Sebek
Obrazek
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Za blisko czy też nie?

Post autor: Stryker »

normalny multi będzie mniej czaso- i pracochłonny niż wigo. wg mnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby wręcz w istniejącym keszu tradycyjnym zrobić element multikesza - kwestia dogadania się z założycielem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Za blisko czy też nie?

Post autor: Lza »

Karls pisze:Spróbuje coś pokombinować, ale mam nadzieje że znajdę coś pod symbian bo java poza grami to na tym telefonie lubi działać mi na nerwy ;)
Jeszcze jedno pytanko, scenariusz WIGO idzie jakoś wrzucić na OC bo widziałem ze u Strykera jest? Sprawdzałem na mojej skrzynce i w edycji nie ma takiej opcji.
Ja plik scenariusza wysłałem do sp2onga i on umieścił go na serwerze oc. Myślę, że Twój też umieści, jest zaangażowaną osobą w WIGO na opencaching.pl
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Za blisko czy też nie?

Post autor: Karls »

Ok, dzięki za informację, zobaczymy co z tego pomysłu wyjdzie. Wolał bym WIGO od zwykłego multaka bo to moim zdaniem znacznie ciekawszy pomysł ale jeszcze się okaże czy coś z tego wyjdzie.
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ