Rezerwacja

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Rezerwacja

Post autor: Karls »

Witam, upatrzyłem już miejsce na skrzynkę, koordy zapisane, wymiar skrytki zmierzony. Czy istnieje jakaś możliwość rezerwacji, żeby się nie okazało że ktoś wpadnie na pomysł postawić jakąś 10m dalej, uprzedzi mnie i cała praca pójdzie na marne? Potrzebuje parę dni na skompletowanie solidnego pojemnika i zawartości(projekt loogbooka, FTF'ów i pomysł opisu już jest ;)) bo nie chcę robić fuszerki.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Rezerwacja

Post autor: Ranwers »

Nie ma możliwości rezerwacji, ale nie ma co zawczasu się bać, kilka dni to nie wieczność. A jeżeli nawet okaże się, że ktoś Cię ubiegnie, to będziesz miał wszystko gotowe na następnego kesza, także nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Doświadczeni keszerzy wożą w samochodach po ćwierć bagażnika materiałów na kesze - tak na wszelki wypadek ;-)
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
lukas_jaceq
Wyjadacz
Posty: 398
Rejestracja: sobota 10 maja 2008, 19:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Rezerwacja

Post autor: lukas_jaceq »

Co się przejmujesz, ktoś ci podkradł miejsce? załóż mu kesza na kesza ;). Nawet doświadczeni keszerzy potrafią tak zrobić...
Kpię oczywiście, aczkolwiek nieprawdy nie mówię.. Ale jak masz dobry pomysł i wszystko perfekt przygotowane to czasem warto zapytać autora który ci podkradł miejsce czy niechce przesunąć swojego kesza, albo powiedzieć ze ma sie lpszy pomysłi może swojego zabierze. albo założyć jako skrzynka nietypowa i lekko kopnąć kordy, tak aby się nie zakładały na siebie. A po pewnym czasie okazuje się czyja skrzynka lepsza a czyj gniot i przeważnie po pewnym czasie ta słabsza znika w archiwum.
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Rezerwacja

Post autor: Karls »

A jak to jest z okresem oczekiwania na akceptację COG? Czy jeśli w tym czasie(a to mogą być i 3 tyg z tego co widziałem) ktoś by zakładał kesza w tej samej okolicy to zobaczy moją skrzynkę?
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Rezerwacja

Post autor: Ranwers »

Karls pisze:A jak to jest z okresem oczekiwania na akceptację COG? Czy jeśli w tym czasie(a to mogą być i 3 tyg z tego co widziałem) ktoś by zakładał kesza w tej samej okolicy to zobaczy moją skrzynkę?
Demonizujesz, jeżeli kesz (razem z opisem) jest dobrze przygotowany, to sprawa jest szybka. Jeżeli są braki, a współpracujesz z COGiem, to jest to max kilka dni. Jak nie współpracujesz... cóż - różnie bywa :P
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Rezerwacja

Post autor: miklobit »

To naprawdę przypadki rzadkie jak uderzenie komety, że dwóch keszerów niezależnie od siebie wpadnie na pomysł okeszowania tego samego miejsca w tym samym czasie.
Rozumiem, że logbook i ftfy sa tematyczne i w razie d. będą do wyrzucenia, ale wierz mi , że lezą u mnie takie rozgrzebane pomysły miesiącami - już mają gotowe wyposażenie, tylko jechać i sadzić.
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Rezerwacja

Post autor: maryush »

Miklobit dobrze prawi z tą kometą, chociaż mi się już taka kometa zdarzyła.

Ale co innego mi przyszło do głowy. Czy jeśli założymy skrzynkę w serwisie, ale jeszcze jej nie opublikujemy zanim jej fizycznie nie umieścimy (innymi słowy-wklepiemy opis w bazę oc.pl zanim nastapi ukrycie), to ktoś inny próbujac założyć w tym samym miejscu innego kesza dostanie od systemu "errora" podczas sprawdzania czy w poblizu nie ma juz jakiejś skrzynki?
Albo opcja b - wpis do bazy, aktywacja i od razu "zawieszenie" kesza - wtedy nawet jest na mapce, ale szukać nie będą bo chwilowo niedostępny.

Oczywiście abstrahując od tego czy:
-jest regulaminowe wpisanie kesza do bazy zanim się go ukryje, mimo że jeszcze bez publikacji
-inny keszer klika przy zakładaniu przycisk sprawdzający czy nie ma keszy w pobliżu
-sprawa dotyczy keszy nowych graczy, czyli tych które musi najpierw akceptować COG
u810
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: wtorek 28 września 2010, 18:11
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Rezerwacja

Post autor: u810 »

W Polsce 1 kesz przypada na 25 km^2 ( 300/12) powierzchni więc wyluzuj. Można by wprowadzić wymóg minimalnej odległości 2,5 km

Jeśli się bardzo boisz, wprowadź już opis do bazy z opcją - "jeszcze nie publikuj", dostaniesz numer waypointa i potem w razie zadymy będziesz miał mocny argument "mój OP jest mniejszy niż Twój"
Awatar użytkownika
Talbot
Stały bywalec
Posty: 110
Rejestracja: czwartek 22 lipca 2010, 19:45
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: Rezerwacja

Post autor: Talbot »

A co to zmieni? Jeśli ktoś szybciej założy i opublikuje innego kesza? To publikacja mimo niższego OP zawsze budzi niesmak. Najgorsze co można zrobić to tracić czas na dywagacje na forum. Jak chcesz założyć kesza to ruszaj w teren.

Ukryłem kiedyś kesza o potem z tydzień przygotowywałem do niego opis, chciałem aby była to jak najciekawsza skrzynka. W tym czasie dokładnie 2m dalej ktoś inny wcisnął mikrusa. I cała moja praca na marne. Wiec radzę zakładać kesza a nie tracić czas na kombinacje :wink:
Za ten post autor Talbot otrzymał podziękowanie:
ObywatelTomek
Obrazek Obrazek
u810
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: wtorek 28 września 2010, 18:11
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Rezerwacja

Post autor: u810 »

Talbot pisze:A co to zmieni? Jeśli ktoś szybciej założy i opublikuje innego kesza? To publikacja mimo niższego OP zawsze budzi niesmak.
Wcześniejszy numer waypointa/ wcześniejsza data ukrycia sugeruje że ten kesz był tam wcześniej, to podstawa by prośbą a ostatecznie przez COG wymusić archiwizację duplikatu. To coś w rodzaju nieformalnej rezerwacji. Oczywiście jest pewna szansa że ta druga osoba wielce się obrazi ale według mnie powinna decydować data systemowa.
Ja najpierw publikuję na GC a potem zwykle z 2 tygodniowym poślizgiem na OC więc gdyby w międzyczasie powstał tam kesz ( szybciej Polska będzie miała nadwyżkę budżetową) rozumiem że mam pierwszeństwo.
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Rezerwacja

Post autor: Ranwers »

u810 pisze:Ja najpierw publikuję na GC a potem zwykle z 2 tygodniowym poślizgiem na OC więc gdyby w międzyczasie powstał tam kesz ( szybciej Polska będzie miała nadwyżkę budżetową) rozumiem że mam pierwszeństwo.
A co ma kesz GC do OC? Jeżeli zajęło Ci 2 tygodnie przygotowanie kesza w systemie OC i ktoś Cię ubiegł, to pozostaje poprawić organizację swojej pracy, żeby wprowadzać następnego kesza szybciej :P
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
u810
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: wtorek 28 września 2010, 18:11
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Rezerwacja

Post autor: u810 »

Ranwers pisze:
u810 pisze:Ja najpierw publikuję na GC a potem zwykle z 2 tygodniowym poślizgiem na OC więc gdyby w międzyczasie powstał tam kesz ( szybciej Polska będzie miała nadwyżkę budżetową) rozumiem że mam pierwszeństwo.
A co ma kesz GC do OC? Jeżeli zajęło Ci 2 tygodnie przygotowanie kesza w systemie OC i ktoś Cię ubiegł, to pozostaje poprawić organizację swojej pracy, żeby wprowadzać następnego kesza szybciej :P
Kesz jest wprowadzony w tym samym czasie, tylko podaję datę publikacji + 2 tygodnie korzystając z opcji publikuj określonego dnia:
Obrazek
http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... 450#p95668

Podobnie może zrobić ktoś, kto zakłada kesza związanego z jakimś wydarzeniem historycznym i chce by pokazał się w równą rocznicę tego wydarzenia.
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Rezerwacja

Post autor: maryush »

u810 pisze:Kesz jest wprowadzony w tym samym czasie, tylko podaję datę publikacji + 2 tygodnie korzystając z opcji publikuj określonego dnia
A tak z ciekawości - jaka filozofia stoi za tym opóźnieniam OC do GC?
Trzeba kolegom z GC dawać jakieś fory czasowe, czy o co kaman?
u810
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: wtorek 28 września 2010, 18:11
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Rezerwacja

Post autor: u810 »

Pierwsze 20 keszy założyłem przed przeniesieniem na GC, więc teraz następne 20 będą miały "premierę" na GC.
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Rezerwacja

Post autor: Ranwers »

u810 pisze:Kesz jest wprowadzony w tym samym czasie, tylko podaję datę publikacji + 2 tygodnie korzystając z opcji publikuj określonego dnia:
Z punktu widzenia keszerów taki kesz nie istnieje, więc każdy ma prawo (do daty publikacji) postawić tam swojego kesza, i w momencie publikacji to Twój będzie dublem.
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
ODPOWIEDZ