pomocy w ściągnieciu na gps skrzynek

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

pellet
Nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 29 grudnia 2011, 17:01
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

pomocy w ściągnieciu na gps skrzynek

Post autor: pellet »

witam, mam na imię Andrzej.

Już w pierwszym poście potrzebuję pomocy. Urządzenie to garmin 62 s ale to chyba nie ma znaczenia.


1. wchodzę na stronę opencaching.pl
2. szukam skrzynek z mojej lokalizacji i wybieram ikonę przy interesujacej mnie skrzynce " wyślij do gp"
3. pokazuje się okno - Garmin - "kliknij aby wysłać op3e53 do gps"
4. szuka podłączonego gps i znajduje
6. pokazuje się komunikat ze strony opencaching.pl " The file E:/Garmin/gpx/myData.GPX already exists on your GPS Device. OK to overwrite the file? " TAK lub NIE , wybieram TAK
7. w międzyczasie jest wybór zapisu na karcie bądz na urządzeniu. Nie ma wpływu na czym pozostawiam
8. info, że geocache zapisany z powodzeniem

I tu pojawia się problem, na urządzeniu w folderze geocache nie ma nic. Pomocy. z góry dziękuję.

a.
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: pomocy w ściągnieciu na gps skrzynek

Post autor: miklobit »

Jeśli gps da się podłączyć jako pamięć masową ( tak jak 62s ) to najprościej zapisać gpx bezpośrednio ( do pamięci lub na kartę SD ) przy użyciu odnośnika "pobierz dane / GPX GC " umieszczonego na dole strony z opisem skrzynki. W taki sam sposób zapiszesz dane wiekszej ilości skrzynek na raz wyszukane na stronie "Szukaj skrzynki"
pellet
Nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 29 grudnia 2011, 17:01
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: pomocy w ściągnieciu na gps skrzynek

Post autor: pellet »

wielkie dzięki. Tylko jeszcze jedno. W jakiej lokalizacji zapisać skrzynkę na urządzeniu ? lub na karcie ? - czy stworzyć na karcie jakiś katalog ?

dzięki
pellet
Nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 29 grudnia 2011, 17:01
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: pomocy w ściągnieciu na gps skrzynek

Post autor: pellet »

Nie wiem co jest nie tak ale nadal nie widzi skrzynek. Czy to wgrywam na kartę wg powyższej instrukcji czy tez do pamięci urządzenia w folderze skrzynek brak wyników..... Zastanawiającym jest, że na początku zabawy jedna ze skrzynek wpadła do urządzenia jako waypoint......
gczarnocki
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: środa 14 grudnia 2011, 14:52
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: pomocy w ściągnieciu na gps skrzynek

Post autor: gczarnocki »

Zapisz pliki do folderu GARMIN/gpx lub użyj programu POI Loader od GARMINa. I jeszcze jedno: czy po wysłaniu waypointa do urządzenia importujesz go?
ObrazekObrazek
pellet
Nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 29 grudnia 2011, 17:01
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: pomocy w ściągnieciu na gps skrzynek

Post autor: pellet »

Zapisałem gpx skrzynek w katalogu Garmin/gpx/ wczytane pliki i urzadzenie nie widzi a ni jako skrzynek ani jako waypointów... Za chwilę pier...ę tę 62kę w kąt :-(
pellet
Nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 29 grudnia 2011, 17:01
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: pomocy w ściągnieciu na gps skrzynek

Post autor: pellet »

witam, dziękuję za pomoc . trzeba zapisywać w moim przypadku jako gpx gc i jest ok.

pozdrawiam
giepeesior
Nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: środa 20 kwietnia 2016, 01:00
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: pomocy w ściągnieciu na gps skrzynek

Post autor: giepeesior »

Witam Wszystkich!!
Nowy tu jestem a i szukaniem skrzynek bawię się od niedawna. Skorzystam z okazji i podepnę się z moim problemem bo podobny mam :-).
Na OPENCACHING.pl bardzo łatwo pobrać gpx ze skrzynkami z dowolnego miasta, województwa konfigurujesz filtr parę kliknięć i już mam paczkę potrzebnych skrzyneczek, szacun dla tych co to wymyślili!!. Chciałem w taki sam sposób pobrać skrzynki z serwisu Geocaching i tu mój problem bo można na raz pobrać jedynie około 20 skrzynek co w przypadku woj.śląskiego gdzie jest ponad 2000 skrzynek jest dość kłopotliwe. Zapytacie poco mi wszystkie skrzynki na raz?? Lubię wgrać sobie skrzynki do programu mapowego i zaplanować trasę poszukiwań a nigdy nie wiem gdzie mnie fantazja poniesie :-) Więc pomóżcie proszę może jest jakiś sposobik albo jeśli taki temat już było to łaskawie pokierujcie.

Pozdrawiam i dziękuję.
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: pomocy w ściągnieciu na gps skrzynek

Post autor: Pawel brasia »

Witaj, z tym pytanie to trafiłeś pod niewłaściwy adres (tutaj jest OPENCACHING.PL). Pytanie dotyczące serwisu geocaching zadaj na tamtym serwisie, podejrzewam, że opcja, której szukasz jest płatna (jesli jest).
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
areckis
Wyjadacz
Posty: 225
Rejestracja: piątek 14 sierpnia 2015, 12:40
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: pomocy w ściągnieciu na gps skrzynek

Post autor: areckis »

Musisz wykupić konto Premium. 10EU za 3 mce lub 30EU za rok.
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: pomocy w ściągnieciu na gps skrzynek

Post autor: deg »

[agitacja start]
Wsiadaj na Opencaching - tu wszystko jest łatwe i logiczne, a przede wszystkim - nikomu za nic nie trzeba płacić
[agitacja stop]

Ściągnij sobie c:geo. Dziwnym trafem potrafi pobrać skrzynki z GC bez konta premium. Zaznaczasz te skrzynki, że mają być dostępne offline, następnie eksportujesz GPXa właśnie ze skrzynkami offline. GPXa możesz zaimportować gdzie chcesz - do Locusa, Garmina czy gdzie lubisz.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
Aris
Wyjadacz
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 30 marca 2015, 20:24
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: pomocy w ściągnieciu na gps skrzynek

Post autor: Aris »

deg pisze: Wsiadaj na Opencaching - tu wszystko jest łatwe i logiczne, a przede wszystkim - nikomu za nic nie trzeba płacić.
Przecież już się bawi na OC. 8)
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: pomocy w ściągnieciu na gps skrzynek

Post autor: Rob »

Jest parę metod na ominięcie tego ograniczenia, ale trzeba poszukać na sieci i pokombinować.
ObrazekObrazek
giepeesior
Nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: środa 20 kwietnia 2016, 01:00
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: pomocy w ściągnieciu na gps skrzynek

Post autor: giepeesior »

deg pisze: Ściągnij sobie c:geo. Dziwnym trafem potrafi pobrać skrzynki z GC bez konta premium. Zaznaczasz te skrzynki, że mają być dostępne offline, następnie eksportujesz GPXa właśnie ze skrzynkami offline. GPXa możesz zaimportować gdzie chcesz - do Locusa, Garmina czy gdzie lubisz.
No niestety c:geo najlepiej ściąga skrzynki do 50 km od obecnej pozycji a to niezupełnie mnie satysfakcjonuje i oczywiście korzystam z tej apki ale ostatnio coś szwankuje kompas na moim smartfonie. Oczywiście że Opencaching jest spoko zresztą odkąd jest to nie czaję dlaczego nasi ziomkowie nie korzystają w większości z naszego serwisu tylko snobistycznie :-) z geocaching. W mojej okolicy jest kilkanaście skrzynek których niema na opencaching.
Rob pisze:Jest parę metod na ominięcie tego ograniczenia, ale trzeba poszukać na sieci i pokombinować.
Szukam szukam i nic dlatego zresztą proszę o porade.
giepeesior
Nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: środa 20 kwietnia 2016, 01:00
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: pomocy w ściągnieciu na gps skrzynek

Post autor: giepeesior »

brasia pisze:Witaj, z tym pytanie to trafiłeś pod niewłaściwy adres (tutaj jest OPENCACHING.PL). Pytanie dotyczące serwisu geocaching zadaj na tamtym serwisie, podejrzewam, że opcja, której szukasz jest płatna (jesli jest).
:-) no wiem ale nie pyta się w sklepie sprzedawcy jak zrobić zakupy bez kasy :-)
ODPOWIEDZ