Nietypowy zestaw keszy

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: środa 12 października 2011, 00:20
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Nietypowy zestaw keszy

Post autor: chinczyk »

Witam w moim mieście wymyśliłem sobie takiego multikesza składającego się z trzech etapów - normalnych skrzynek z logbookiem oraz czwartek skrzynki finałowej albo jak ktoś woli bonusowej która ma się mieścić w knajpie w której jest dużo historii mojego miasta, i ta skrzynka bonusowa będzie wirtualna hasłem do logu ma być podpis obrazu - panoramy okolicy z bardzo dawnych lat.

I moje pytanie jest następujące , czy jeżeli mam zgodę właściciela skrzynki mogę coś takiego zorganizować ? Nie będzie to jakieś złamanie regulaminu?
Nie jestem związany w żaden sposób z tą knajpą, i to nie ma być dla niej promocja poprostu właściciel kocha historię swojego miasta i ma tam masę materiałów które mogą zwiedzającym przybliżyć jak miasto wyglądało dawniej. I jeszcze jedno czy zaznaczyć to jako multikesza , a finałową jako wirtualna czy jak ?

Proszę o opinie , dzięki i pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
marvet
Wyjadacz
Posty: 312
Rejestracja: wtorek 20 września 2011, 22:45
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Nietypowy zestaw keszy

Post autor: marvet »

skrzynki wirtualnej już nie założysz....
nie chce mi się sprawdzać, ale chyba jest w regulaminie wpis, że skrzynka musi fizycznie istnieć jak również logbook..

co do samego umieszczenia skrzynki w knajpie za zgodą właściciela nie łamiesz regulaminu, sam już takie widziałem....

wydaje mi się, że dobrym pomysłem jako finał było by zrobienie Geohotelu coś na wzór Geohotel Krupówki
http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=10879, zobacz ile ma rekomendacji... Super skrzynka, fajnie wykonana, na styl góralski...
Podejmuje się ją z przyjemnością, w towarzystwie pięknych pań.. HIHEIEHEIee
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: środa 12 października 2011, 00:20
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: Nietypowy zestaw keszy

Post autor: chinczyk »

Pomysł z geohotelem dobry ale ja chciałem wirtualem zmusić ludzi do pooglądana zdjęć w knajpie , jest ich całkiem sporo i pokazują kawał historii mojego miasta :) Cóż chyba wyjdzie szukać innego pomysłu na finał, chodź marvet podsunąłeś mi dobry pomysł :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Bombadil
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 05 grudnia 2010, 14:25
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nietypowy zestaw keszy

Post autor: Bombadil »

Dogadaj się z właścicielem knajpki na umieszczenie jakiegoś pudła z logbookiem w lokalu a hasło zostaw to samo.
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2071
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Nietypowy zestaw keszy

Post autor: krystiant »

W nietypowym keszu może być hasło, choć nie wszyscy to lubią. Możesz dać pojemnik zamykany na kłódkę z szyfrem, do którego informacje zbiera się z obrazków. Możesz również z podpisów zrobić hasło, na podstawie którego personel wyda skrzynkę, która jest pod ladą... ale wtedy oprócz właścicieli musi o tym wiedzieć cały personel żeby nie było tak jak miałem niedawno w stolicy... Pani była zdziwiona, ale na szczęście zadzwoniła do koleżanki z innej zmiany i się dowiedziała o co chodzi :P
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Nietypowy zestaw keszy

Post autor: Sebastian »

Zrobił bym to tak - w skrzynkach tradycyjnych jakieś informacje cząstkowe, potrzebne do odnalezienia skrzynki bonusowej, połączenie tych informacji z podpisem pod fotografią pozwoli wyznaczyć współrzędne miejsca ukrycia kesza bonusowego zawierającego fizyczny pojemnik oraz logbook.

Jeżeli ma być to klasyczny multak, to jeszcze prostsza sprawa, bowiem w kolejnych etapach nie ma fizycznych logbooków, lecz wskazówki niezbędne do podjęcia finału. Mam takiego multaka, gdzie pierwszy etap, to fizyczna skrzynka zawierająca wskazówkę, drugi to miejsce, które trzeba odwiedzić, zobaczyć i na podstawie informacji z tych dwóch etapów, wylicza się kordy skrzynki finałowej.

Pozdrawiam - Sebek
Obrazek
Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: środa 12 października 2011, 00:20
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: Nietypowy zestaw keszy

Post autor: chinczyk »

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, wykombinowałem już jak to zrobić, właściciel knajpy zgodził się na skrzynkę w środku, więc plan już jest:)
Obrazek
abc124
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 15 października 2012, 11:57
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nietypowy zestaw keszy

Post autor: abc124 »

Zaciekawiliście mnie tematem geokeszy... jak wyszukać te knajpki i hoteliki?
ODPOWIEDZ