zmiana nazwy uzytkownika...???

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

joann.margot
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 13 października 2011, 19:05
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

zmiana nazwy uzytkownika...???

Post autor: joann.margot »

Witam, mam takie male pytanko do wszystkich bardziej obytych w "keszowej etykiecie", a w zasadzie taki dylemacik niewielki, ktory mnie dreczy.
Otoz w zwiazku ze stale powiekszajaca sie druzyna keszomaniakow, ktora zawsze razem wyrusza na podboje, chcialabym zmienic nazwe uzytkownika, nie wiem jednak jak to sie ma to ogolnie przyjetych zasad. Czy nie bedzie to niewlasciwe, albo zbyt mylace dla innych keszerow? I jak to sie ma do juz znalezionych/ zalozonych przeze mnie (przez nas ) skrzynek? ? Bardzo prosze o odpowiedz... :)
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: zmiana nazwy uzytkownika...???

Post autor: Żywcu »

Zmiana nicka jest możliwa, zarówno na forum jak i w serwisie. Jeśli istnieje taka konieczność napisz do COG.
Mnie niepokoi, tylko określenie "nas" - czy to ma być konto wspólne? Może lepiej pójść w kierunku indywidualnych kont, co w przyszłości może zapobiec jego podziału i zarzutów o "nabijanie statystyk" 8)
lukas_jaceq
Wyjadacz
Posty: 398
Rejestracja: sobota 10 maja 2008, 19:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: zmiana nazwy uzytkownika...???

Post autor: lukas_jaceq »

Żywcu pisze: Mnie niepokoi, tylko określenie "nas" - czy to ma być konto wspólne? Może lepiej pójść w kierunku indywidualnych kont, co w przyszłości może zapobiec jego podziału i zarzutów o "nabijanie statystyk" 8)
Zmieniaj nic się nie stanie. Aczkolwiek ja bym poza mężem/dzieckiem nikogo nie dodawał do swojego konta. zawsze wcześniej czy później jakieś niesnaski mogą się pojawić. A jak będzie więcej w regionie geokeszerów to tylko lepiej bedzie dla mnie ;).moze znaczną zakładać kesze??
Awatar użytkownika
MasterGraba
Wyjadacz
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 17 lipca 2011, 14:52
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: zmiana nazwy uzytkownika...???

Post autor: MasterGraba »

Podobnie jak poprzednicy. Jeśli szukaliście razem pod jakimś nickiem np XYZ Team np w 3 osoby to polecam aby dwie osoby założyły konto i wpisały skrzynki które znalazły sobie (daty masz we wpisach XYZ Team) a jedna osoba niech sobie zmieni nazwe z XYZ Team i ewentualnie usunie kesze których nie znalazła. Nie jestem ekspertem jakimś ale jest to chyba legalne i wcześniejsze znalezienia będą ważne :) Pozdrawiam
etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: zmiana nazwy uzytkownika...???

Post autor: etnamars »

Żywcu pisze:Jeśli istnieje taka konieczność napisz do COG.
COG nic nie poradzi, nicka zmienia się samemu w
http://opencaching.pl/myprofile.php?action=change

Na forum trzeba napisać do administratora. Pan Mietek zamiecie :lol:

Reszty posta komentować nie będziem :wink:

Decyzja jest indywidualna, skoro system dopuszcza to znaczy że można.
Sporo osób które zmieniły nicka, dla przejrzystości, jasności i uniknięcia zbędnych kontrowersji w opisie na swoim profilu wpisuje poprzednie nicki, np.:
http://opencaching.pl/viewprofile.php?userid=4307

To całkiem dobre rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: zmiana nazwy uzytkownika...???

Post autor: Żywcu »

etnamars pisze:
Żywcu pisze:Jeśli istnieje taka konieczność napisz do COG.
COG nic nie poradzi, nicka zmienia się samemu w
http://opencaching.pl/myprofile.php?action=change

Na forum trzeba napisać do administratora. Pan Mietek zamiecie :lol:

Reszty posta komentować nie będziem :wink:
No fakt :D Motto "Geocaching bez promili. Trzeźwo pojmujemy tą zabawę.", nie jet moim i czasem, mogę pomylić... :oops:
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: zmiana nazwy uzytkownika...???

Post autor: Sebastian »

lukas_jaceq pisze: Zmieniaj nic się nie stanie. Aczkolwiek ja bym poza mężem/dzieckiem nikogo nie dodawał do swojego konta. zawsze wcześniej czy później jakieś niesnaski mogą się pojawić.
Ja bym tam z żoną/mężem, wspólnego konta nie zakładał, może się okazać, że w przypadku rozstania konto oraz kesze, będą najtrudniejszym do podziału składnikiem wspólnego majątku :wink:

Pozdrawiam - Sebek
Obrazek
joann.margot
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 13 października 2011, 19:05
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: zmiana nazwy uzytkownika...???

Post autor: joann.margot »

podziekowac wszystkim :)
a co do ewentualnego podzialu keszowego majatku, to sadze ze maz nie bedzie mial wiele do powiedzenia :lol:
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2049
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Re: zmiana nazwy uzytkownika...???

Post autor: ronja »

MasterGraba pisze:Podobnie jak poprzednicy. Jeśli szukaliście razem pod jakimś nickiem np XYZ Team np w 3 osoby to polecam aby dwie osoby założyły konto i wpisały skrzynki które znalazły sobie (daty masz we wpisach XYZ Team) a jedna osoba niech sobie zmieni nazwe z XYZ Team i ewentualnie usunie kesze których nie znalazła. Nie jestem ekspertem jakimś ale jest to chyba legalne i wcześniejsze znalezienia będą ważne :) Pozdrawiam
Przypomnę, że jakiś czas temu wałkowany był temat wpisów do logbooka. Forum uznało, że wpis "na papierze" jest podstawą zaliczenia. Wyciągając więc prosty wniosek można stwierdzić, że jeżeli w logach są osobne wpisy osób X, Y, Z, czyli członków zespołu XYZ, to wszystko OK. A co, jeżeli jest tam tylko wspólny wpis XYZ jako całości ? Nie ma podstawy "prawnej". A może przy znalezieniu był tylko 1 członek zespołu XYZ, albo dwóch ?
Z logiką nie ma to nic wspólnego. Już wtedy sygnalizowałem, że takie podejście wygeneruje w przyszłości kolejne problemy. To właśnie jeden z nich. Tak więc, by trzymać się wcześniejszej ortodoksji zwolenników "wpisu jako podstawy" należy uznać, że ludzie muszą zaczynać od początku historię swych nowych kont. Fajnie ? Nie, ale trzeba było myśleć wcześniej. Oczywiście, COG czy RR mogą zaakceptować taki ruch. Tyle, że złamią wtedy własne "klepnięcie" tamtych ustaleń. I kółko się zamyka.
Na marginesie: nie wiem, czy zauważyliście, ale nadal pojawiają się fajne wpisy w logach, w stylu "znalezione przy zakładaniu". Jak dla mnie rewelacja. Ale zdaje się, że jest to akceptowane (już nawet bez niesmaku) ;)
Obrazek Obrazek
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: zmiana nazwy uzytkownika...???

Post autor: Sebastian »

Kiedyś keszowałem w teamie, który się rozpadł. Znalezienia keszy, przy których byłem zalogowałem z nowego konta, kesze przy których nie byłem znalazłem samodzielnie i zalogowałem, keszy przy których był ktoś z teamu, a mnie nie było i nie zostały przeze mnie znalezione, nie logowałem. Prosta sprawa.

Mogę powiedzieć tylko, że z własnego doświadczenia wiem, że najlepiej jeżeli - konto w serwisie = fizyczna osoba.

Pozdrawiam - Sebek
Za ten post autor Sebastian otrzymał podziękowanie:
MasterGraba
Obrazek
Awatar użytkownika
MasterGraba
Wyjadacz
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 17 lipca 2011, 14:52
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: zmiana nazwy uzytkownika...???

Post autor: MasterGraba »

ronja pisze:
MasterGraba pisze:Podobnie jak poprzednicy. Jeśli szukaliście razem pod jakimś nickiem np XYZ Team np w 3 osoby to polecam aby dwie osoby założyły konto i wpisały skrzynki które znalazły sobie (daty masz we wpisach XYZ Team) a jedna osoba niech sobie zmieni nazwe z XYZ Team i ewentualnie usunie kesze których nie znalazła. Nie jestem ekspertem jakimś ale jest to chyba legalne i wcześniejsze znalezienia będą ważne :) Pozdrawiam
A co, jeżeli jest tam tylko wspólny wpis XYZ jako całości ? Nie ma podstawy "prawnej". A może przy znalezieniu był tylko 1 członek zespołu XYZ, albo dwóch ?
Z logiką nie ma to nic wspólnego.

Co do pytania o jednego lub dwóch członków to proponują przeczytać moją wypowiedź jeszcze raz.


Co do legalności wpisu to idąc twoim tokiem rozumowania ktoś kto zmienia nick też powinien zacząć od nowa. Skrzynka została znaleziona , został dokonany wpis do logu przez osoby z teamu XYZ obecne przy znajdowaniu, osoby te dokonały wpisu więc dlaczego w przypadku gdyby konta miały zostać rozdzielone miały by nie zalogować skrzynek które znalazły ?


Bardzo dobrze napisał Sebastian
Sebastian pisze:Kiedyś keszowałem w teamie, który się rozpadł. Znalezienia keszy, przy których byłem zalogowałem z nowego konta, kesze przy których nie byłem znalazłem samodzielnie i zalogowałem, keszy przy których był ktoś z teamu, a mnie nie było i nie zostały przeze mnie znalezione, nie logowałem. Prosta sprawa.

Mogę powiedzieć tylko, że z własnego doświadczenia wiem, że najlepiej jeżeli - konto w serwisie = fizyczna osoba.

Pozdrawiam - Sebek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2049
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Re: zmiana nazwy uzytkownika...???

Post autor: ronja »

MasterGraba pisze:... Co do pytania o jednego lub dwóch członków to proponują przeczytać moją wypowiedź jeszcze raz.
I co ? Coś nowego jeszcze wyszło od czasu napisania tego ?
MasterGraba pisze:... Co do legalności wpisu to idąc twoim tokiem rozumowania ktoś kto zmienia nick też powinien zacząć od nowa...
Przyjmując ortodoksyjnie zasadę którą wypracował lud, to tak. Pisałem już: trzeba było myśleć wtedy, a nie walić w COG, bo tak jest fajnie. Parę takich raf jeszcze czeka na swoją inaugurację. Ciekawe, jakie wolty będą wtedy sugerowane :wink:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
natasza&misiek
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: piątek 23 grudnia 2011, 14:28
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: zmiana nazwy uzytkownika...???

Post autor: natasza&misiek »

Czy Wy się nie orientujecie jak często na forum siedzi pan Mietek, bo pisałem do niego o zmianę nicka i nic, a tak poza tym mam również pytanie czy na geokretach też można zmienić nicka.

Pozdrawiam

Już natasza&misiek
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
JohnDoe
Wyjadacz
Posty: 279
Rejestracja: środa 11 marca 2009, 13:28
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: zmiana nazwy uzytkownika...???

Post autor: JohnDoe »

Geokrety -> wal do Filipsa to jego serwis i to On nim administruje.
A co do forum, to kontaktuj się z moderatorami, Oni mają dojścia do Pani Marysi i Pana Mietka :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
natasza&misiek
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: piątek 23 grudnia 2011, 14:28
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: zmiana nazwy uzytkownika...???

Post autor: natasza&misiek »

Nick zmieniony, ale nadal w podpisie w stopce z obrazkiem znalezione i ukryte nadal mam caban7, jak to można zmienić? Zmieniałem nawet kod dostępu i nadal jest caban7
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ