Zakładasz pierwszą skrzynkę zerknij tutaj.

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

COG-2011
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 04 lipca 2011, 09:22
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Zakładasz pierwszą skrzynkę zerknij tutaj.

Post autor: COG-2011 »

Witajcie nowi Geokeszerzy, z doświadczenia Wiemy, że w opisywaniu pierwszych skrzynek pojawiają się problemy z prawidłowym wyznaczaniem niektórych parametrów skrzynki. Wszystkie informacje można znaleźć na Wiki lub forum, ale nie zawsze jest to proste i szybkie.

Pod podanym linkiem można zerknąć czy dobrze określiliście wielkość pojemnika, typ skrzynki, oraz czy zaznaczyliście odpowiednie atrybuty:
http://wiki.opencaching.pl/index.php/Parametry_skrzynki

Tutaj macie formularz, który pomoże Wam wyznaczyć trudność zadania i terenu dla skrzynki:
http://opencaching.pl/rating-c.php?

Metody ustalenia prawidłowych współrzędnych zostały już opisane na forum i są tutaj:
http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... 511#p93024

Wasz zawsze pomocny COG.
andboga
Nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 01 października 2015, 17:50
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Zakładasz pierwszą skrzynkę zerknij tutaj.

Post autor: andboga »

Witam serdecznie.Chciałbym się dowiedzieć jak długo trwa weryfikacja pierwszej skrzynki oraz pod jaki adres wysłać zdjęcia opis i tym podobne dane.
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Zakładasz pierwszą skrzynkę zerknij tutaj.

Post autor: parlando »

Czas zależy od konkretnego COG-owiecza i tego jak sprawnie odpowiadasz na pytania oraz wprowadzisz ewentualne korekty.
andboga pisze:pod jaki adres wysłać zdjęcia opis i tym podobne dane
Zajrzyj tutaj http://blog.opencaching.pl/2012/02/moje ... trole-cog/
Ogólnie - opis i zdjęcia dodajesz w formularzach podczas zakładania skrzynki i jej edycji. Dodatkowe dane podasz w komentarzu, jeśli COG o to poprosi.
Edycja- tu jest obszerny poradnik Pyry http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... 5%82adanie
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Zakładasz pierwszą skrzynkę zerknij tutaj.

Post autor: krystiant »

No i trzeba się uzbroić w cierpliwość, bo od wczorajszego wieczoru (kesz zgłoszony do weryfikacji po 21) musiałem się wyspać, pójść do pracy, ogarnąć co nieco w domu - czasem może zabraknąć czasu na wolontariat, czasem jest się na wyjeździe, czasem internet szwankuje...
Ja wiem, że przy pierwszym keszu są emocje, ale prosimy upominać się, jak się nic nie dzieje, dopiero po paru dniach :wink:
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowanie:
krcr
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
wojtkow+Ilonka
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 06 września 2018, 20:50
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zakładasz pierwszą skrzynkę zerknij tutaj.

Post autor: wojtkow+Ilonka »

Ja mam głupie pytanie (ponoć takich nie ma, ale moje jest ;) ). Czy, żeby uzyskać identyfikator skrzynki, w celu umieszczenia go na logbooku, certach czy skrzyncem, trzeba:
1. wypełnić formularz skrzynki (podając datę założenia w przyszłości)
2. przejść całą procedurę rejestracji
3. można go pozyskać jakoś inaczej?

Mamy już upatrzone pierwsze fajne miejsca na skrzynki i zabieramy się za tworzenie materiałów (logbook, certy etc). Chcemy, żeby wszystko było tip-top stąd to pytanie.
Obrazek Obrazek
rapotek
Wyjadacz
Posty: 282
Rejestracja: piątek 26 lutego 2016, 11:54
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Zakładasz pierwszą skrzynkę zerknij tutaj.

Post autor: rapotek »

wojtkow+Ilonka pisze: niedziela 23 września 2018, 18:31 Ja mam głupie pytanie (ponoć takich nie ma, ale moje jest ;) ). Czy, żeby uzyskać identyfikator skrzynki, w celu umieszczenia go na logbooku, certach czy skrzyncem, trzeba:
1. wypełnić formularz skrzynki (podając datę założenia w przyszłości)
2. przejść całą procedurę rejestracji
3. można go pozyskać jakoś inaczej?

Dla pierwszych trzech skrzynek wygląda to mniej więcej tak:
  1. wypełnić w formularzu informacje niezbędne do założenia skrzynki, datę ukrycia można ustalić później,
  2. kliknąć "Załóż skrzynkę" - otrzymuje ona wtedy identyfikator (waypoint), można podejrzeć jej stronę, ale jest ona widoczna tylko dla autora i członków COG,
  3. być przygotowanym na otrzymanie w logu skrzynki informacji od COG, że podlega ona weryfikacji,
  4. spokojnie wykorzystać identyfikator, ukryć w terenie i uzupełnić w opisie to, co trzeba, a później poinformować (w logu skrzynki o ile pamiętam) przedstawiciela COG o tym, że skrzynka jest gotowa do weryfikacji. Przedstawiciel COG powinien udzielić wszelkich informacji o tym, co robić dalej,
  5. po zaakceptowaniu skrzynki przez COG, natychmiastowa jej publikacja nie jest obowiązkowa, chociaż nie powinno się zwlekać z tym zbyt długo.
Jeżeli coś pokręciłem, proszę władze o sprostowanie :D
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Zakładasz pierwszą skrzynkę zerknij tutaj.

Post autor: Pawel brasia »

Dodam jeszcze, że tych pierwszych trzech skrzynek nie trzeba zakładać od razu. Jeśli zakładasz skrzynkę (wypełniasz wszystko) a nie ma jeszcze opisu, skrzynki w terenie to warto dodać komentarz "proszę jeszcze nie weryfikować", natomiast po uzupełnieniu wszystkiego dać znać, że skrzynka gotowa do weryfikacji.
Fajnie, że masz zamiar założyć skrzynkę i pytasz :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
wojtkow+Ilonka
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 06 września 2018, 20:50
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zakładasz pierwszą skrzynkę zerknij tutaj.

Post autor: wojtkow+Ilonka »

Dziękuję za odpowiedzi. Oczywiście jestem przygotowany na pytania od COG, rozumiem że weryfikacja początkujących jest konieczna.
Pójdziemy ścieżką pokazaną przez rapotka i Brasię, a jako, że mamy już pierwsze trzy miejsca, moim zdaniem warte obejrzenia, to w ciągu najbliższych tygodniu COG może się spodziewać kontaktów z naszej strony :)
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ