7 szybkich pytań o zakładaniu skrzynek

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
LeniwiecMucha
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: piątek 02 września 2011, 15:02
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

7 szybkich pytań o zakładaniu skrzynek

Post autor: LeniwiecMucha »

Będę bardzo wdzięczny o podpowiedzi bo zakładanie skrzynek wciągnęło mnie równie mocno jak szukanie
1. zakładam serię skrzynek w Uzdrowisku Cieplice. Równocześnie inna osoba prowadzi serię skrzynek Zamki i pałace Kotliny Jeleniogórskiej (większy obszar obejmujący również całe Cieplice). Jak to zrobić by obie serie były pełne? Można zakładać po dwa skarby przy pałacach w Cieplicach?
2. Czy powinienem się bardzo spieszyć ze swoją serią w Cieplicach czy też keszerzy widząc, że to seria nie będą już mi podbierać obiektów?
3. Czy można zakładać skrzynkę przy obiekcie, który nie ma swojego skarbu w OC ale ma w serwisie GC ?
4. czy można zakładać skrzynkę przy obiekcie, przy którym na mapie nie ma skrzynki ale fizycznie ona tam jest (kordy do zdobycia w innych skrzynkach)?
5. Czy fotki lepiej wrzucać w treść czy jako obrazki (te do 100KB)?
6. czy w dobrym tonie jest wrzucenie dużej fotorelacji by ludzi zachęcić do danego miejsca (coś jak tu http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=16364 )czy też właśnie symboliczna jedna fotka by nie zobaczyli wszystkiego przed odwiedzeniem miejsca?
7. czy wolno linkować/wklejać nie swoje obrazki w treści? Np tu wkleiłem pocztówkę bezpośrednio z czeskiego bloga http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=16102
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
mushin
Forumator
Posty: 557
Rejestracja: poniedziałek 02 czerwca 2008, 10:07
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Re: 7 szybkich pytań o zakładaniu skrzynek

Post autor: mushin »

Hej!

1. Jeżeli teren dookoła pałaców jest duży, to nie widzę przeszkód, żeby były tam po dwie skrzynki, oddalone od siebie, pokazujące różne zakamarki tych miejsc. Tym bardziej, jeżeli pomysły na ukrycie tych skrzynek są różne (może jedna to tradycyjna, druga to quiz).
A może zrobić jedną skrzynkę wspólną dla obu serii? Możecie się dogadać i umieścić wskazówki do kolejnych etapów obu serii w jedym keszyku (jeżeli jest to taki rozbudowany quasi-multicache).
2. Hehe, raczej zawsze obowiązuje zasada 'kto pierwszy ten lepszy'. Nie ma co liczyć na to, że ktoś się domyśli, że ty chcesz założyć gdzieś skrzynkę i dlatego zostawi to miejsce. Oj wieeeele takich jest przypadków... :) Bardzo uprzejmie jest zapytać kogoś czy przypadkiem nie zamierza w jakimś miejscu posadzić keszyka, ale to raczej rzadkość.
3. Oczywiście, że tak, najlepiej na zasadach opisanych w pkt. 1. Dobrze jest też napisać do autora z GC i zapytać, czy nie planuje zarejestrować swojego keszyka także w OC.
4. Naturalnie! Nie wszyscy będą szukali skrzynki, do której kordy są gdzie indziej. Większość osób może w ogóle nie wiedzieć o jej istnieniu.
5. Istotne dla znalezienia - jako obrazki. Będziesz miał pewność, że wszystkie zewnętrzne aplikacje wyświetlające opisy z obrazkami będą je pokazywały.
6. Obszerna fotorelacja wrzucona jako obrazki na serwer oc.pl teoretycznie nie jest wskazana (zajmuje miejsce). Obszerna fotorelacja wrzucona do opisu, jak w podanym przez Ciebie przykładzie, może denerwować tych, którzy drukują opisy. Z drugiej osobiście lubię, gdy w opisach skrzynek, które się wybieram, jest (są) jakieś zdjęcia pokazujące okolicę. Może to być duża zachęta.
7. Zawsze dobrze jest podać źródło. Idealnie jest uzyskać zgodę autora.

Mam nadzieję, że to trochę pomoże :) Pozdrawiam i powodzenia!
Za ten post autor mushin otrzymał podziękowanie:
LeniwiecMucha
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: 7 szybkich pytań o zakładaniu skrzynek

Post autor: Ranwers »

Hejka!
Ja tylko co do 6. pytania:
Ja zawsze przygotowuję fotki tak, żeby wykorzystać maksymalnie te 100kb (na fotkę, bo staram się zamieścić kilka), żeby w ten sposób zachęcić poszukiwaczy, do odwiedzenia miejsca, ale zawsze umieszczam je tylko jako załączniki - w ten sposób poszukiwacze mogą kontrolować, które fotki chcą "zabrać na wyjazd" - np. przy drukowaniu. Tutaj myślę, że jest to kwestia upodobań i geo-savoir-vivre ;)
Za ten post autor Ranwers otrzymał podziękowanie:
LeniwiecMucha
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: 7 szybkich pytań o zakładaniu skrzynek

Post autor: Lza »

Ja tylko chciałbym dorzucić to tego co już przedpisacze napisali:
LeniwiecMucha pisze: 3. Czy można zakładać skrzynkę przy obiekcie, który nie ma swojego skarbu w OC ale ma w serwisie GC ?
4. czy można zakładać skrzynkę przy obiekcie, przy którym na mapie nie ma skrzynki ale fizycznie ona tam jest (kordy do zdobycia w innych skrzynkach)?
można, jedyna uwaga:
dobrze by było po prostu umieścić nowego kesza nie bliżej niż około 150 metrów od już istniejących, aby uniknąć przypadkowego znalezienia innego pojemnika niż się szuka :-)
Za ten post autor Lza otrzymał podziękowanie:
LeniwiecMucha
Awatar użytkownika
LeniwiecMucha
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: piątek 02 września 2011, 15:02
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: 7 szybkich pytań o zakładaniu skrzynek

Post autor: LeniwiecMucha »

dzięki za podpowiedzi - rozjaśniło mi się trochę.
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ