Rekomendacje

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
MichAsie
Nowy na forum
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 31 maja 2011, 12:37
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Rekomendacje

Post autor: MichAsie »

Witamy. Ostatnio zauważyliśmy, że część osób najpierw odnotowuje znalezienie a dopiero później przyznaje gwiazdki skrzynce pisząc w komentarzu "dozbierałem do gwiazdki więc ją teraz przyznaję". Ale patrząc w statystyki takiej osoby, w momencie kiedy przyznaje tą rekomendację, przykładowo ma znalezionych 1500 skrzynek a przyznanych rekomendacji 75 więc powinna mieć do dyspozycji jeszcze 75 rekomendacji (a więc raczej nie jest możliwym żeby w przeciągu paru dni zrobiła 750 skrzynek :shock: ). Z tego co wiemy, to przynajmniej u nas, 1 rekomendacja przypada na 10 znalezionych skrzynek. Czy coś się w tej materii zmienia przekraczając jakieś magiczne progi np. 500, 1000, 1500 czy 2000 znalezionych skrzynek? Czy Ilość rekomendacji do dyspozycji którą się otrzymuje za znalezione skrzynki proporcjonalnie maleje do ilości znalezionych skrzynek? Odpowiedzi na te pytania nie znaleźliśmy w ABC. Jeśli tam takowa jest to przepraszamy za spam i prosimy o podanie linka.
Pozdrawiamy,
Michał i Asia vel. MichAsie :D
Obrazek Obrazek
etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Rekomendacje

Post autor: etnamars »

MichAsie pisze: Z tego co wiemy, to przynajmniej u nas, 1 rekomendacja przypada na 10 znalezionych skrzynek. Czy coś się w tej materii zmienia przekraczając jakieś magiczne progi np. 500, 1000, 1500 czy 2000 znalezionych skrzynek? Czy Ilość rekomendacji do dyspozycji którą się otrzymuje za znalezione skrzynki proporcjonalnie maleje do ilości znalezionych skrzynek?
Nic się nie zmienia, jeśli chodzi o zasady to zawsze 1 rekomendacja przypada na 10 znalezionych.
Chociaż z gwiazdkami tak to już jest, że czasem ktoś daje na kredyt, czasem ma spory zapas, wolnych rekomendacji.
A czasem z tym "udało się dozbierać" to chyba taki żarcik :wink:
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Rekomendacje

Post autor: Lza »

Zawsze na 10 keszy jest możliwość zarekomendowania 1 skrzynki, niezleżnie od ilosci znalezien.

natomiast nikt nie powiedział, że użytkownik musi od razu rekomendować skrzynkę. Czasem dopiero po jakimś czasie stwierdzi, że jadnak ta skrzynka była szczególna i wróci z komentarzem dodającym gwiazdkę.
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Rekomendacje

Post autor: maryush »

MichAsie pisze:w momencie kiedy przyznaje tą rekomendację
Gwoli uścislenia - czy moment przyznania gwiazdki był tuz "przed chwilą"/parę dni temu?
Bo jeśli nie, to nie bardzo wiem w jaki sposób mozna zobaczyć ile kto mial znalezień i "wolnych" gwiazdek ileśtam dni/tygodni/ miesięcy temu.

Inne wytłumaczenie - napisał że przyna zielone rok temu i zapomniał. Przypomniał sobie 1000 skrzynek później i dał gwiazdke zgodnie z obietnicą. Langsam, langsam aber sicher ;)
Awatar użytkownika
MichAsie
Nowy na forum
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 31 maja 2011, 12:37
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Rekomendacje

Post autor: MichAsie »

maryush pisze:
MichAsie pisze:w momencie kiedy przyznaje tą rekomendację
Gwoli uścislenia - czy moment przyznania gwiazdki był tuz "przed chwilą"/parę dni temu?
Bo jeśli nie, to nie bardzo wiem w jaki sposób mozna zobaczyć ile kto mial znalezień i "wolnych" gwiazdek ileśtam dni/tygodni/ miesięcy temu.

Inne wytłumaczenie - napisał że przyna zielone rok temu i zapomniał. Przypomniał sobie 1000 skrzynek później i dał gwiazdke zgodnie z obietnicą. Langsam, langsam aber sicher ;)
Piszemy o pewnej prawidłowości. Mianowicie o przyznaniu gwiazdki tego samego dnia lub kilka dni po zanotowaniu znalezienia. Różnica pomiędzy ilością znalezionych skrzynek a ilością przyznanych rekomendacji tak znaczna, że byłoby to niemożliwe do odnotowania a tym bardziej do odnalezienia w tak krótkim czasie.

Dziękujemy za wyjaśnienia. Rozumiemy z poprzednich wypowiedzi, że jest to raczej chęć dodatkowego wyróżnienia skrzynki poprzez zwrócenie uwagi komentarzem a nie brak gwiazdek, ewentualnie zwrócenie uwagi na fakt przyznania gwiazdki bądź inne motywy znane tylko przyznającemu rekomendację :wink:

Pozdrawiamy,
Asia i Michał
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Rekomendacje

Post autor: r00t7 »

ja to w ogóle nie wiem o co jest hałas, przyznanie i sposób przyznania gwiazdki to suwerenna decyzja każdego użytkownika.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
MichAsie
Nowy na forum
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 31 maja 2011, 12:37
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Rekomendacje

Post autor: MichAsie »

Hałasu żadnego tutaj raczej nie było a jedynie wątpliwości początkujących jak na wstępie tematu. Zostały one wyjaśnione i uważamy, że temat może zostać zamknięty.
Jeszcze raz dziękujemy i pozdrawiamy.
Michał i Asia.
Obrazek Obrazek
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Rekomendacje

Post autor: Sebastian »

Trochę offtopowo bym dodał, że punkty umożliwiające przyznanie rekomendacji można zdobywać biorąc udział w ewentach - uczestnictwo w jednym spotkaniu = 1 znaleziona skrzynka. Warto się integrować :D

Pozdrawiam serdecznie - Sebek
Obrazek
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Rekomendacje

Post autor: Żywcu »

Sebastian pisze:Trochę offtopowo bym dodał, że punkty umożliwiające przyznanie rekomendacji można zdobywać biorąc udział w ewentach - uczestnictwo w jednym spotkaniu = 1 znaleziona skrzynka. Warto się integrować :D

Pozdrawiam serdecznie - Sebek
Sebek, nie aktualne dane masz... Tak było ale chyba od dwóch - trzech(?) lat już nie jest, co nie zmienia tezy, że warto się integrować :wink:
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Rekomendacje

Post autor: r00t7 »

Żywcu pisze:
Sebastian pisze:Trochę offtopowo bym dodał, że punkty umożliwiające przyznanie rekomendacji można zdobywać biorąc udział w ewentach - uczestnictwo w jednym spotkaniu = 1 znaleziona skrzynka. Warto się integrować :D

Pozdrawiam serdecznie - Sebek
Sebek, nie aktualne dane masz... Tak było ale chyba od dwóch - trzech(?) lat już nie jest, co nie zmienia tezy, że warto się integrować :wink:
@Żywcu - spotkania nadal liczą się do rekomendacji. Swego czasu miałem na za mało keszy znalezionych, ale sporo uczestnictw w spotkaniach i mogłem rekomendować. Nawet teraz: 2640 znalezień = 264 rekomendacje, a mam możliwych do rozdania 265 (bo 16 spotkań dodało jedną)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Rekomendacje

Post autor: Żywcu »

r00t7 pisze:@Żywcu - spotkania nadal liczą się do rekomendacji. Swego czasu miałem na za mało keszy znalezionych, ale sporo uczestnictw w spotkaniach i mogłem rekomendować. Nawet teraz: 2640 znalezień = 264 rekomendacje, a mam możliwych do rozdania 265 (bo 16 spotkań dodało jedną)
WOW :shock: - macie rację :!: Muszę pamiętać o logowaniu spotkań :D
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Rekomendacje

Post autor: lavinka »

Spotkania to w końcu ruszenie się z domu, nie? Ja bym wywaliła za to virtuale, może mniej byłoby chętnych na guglanie :)
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
ori
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: poniedziałek 05 marca 2012, 00:00
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Rekomendacje

Post autor: ori »

Podepnę się pod temat, bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji.

Załóżmy, że znalazłam 12 skrzynek i przyznaję jakiemuś keszowi rekomendację, po czym (z przyczyn nieistotnych w tym temacie) kasuję swoje 3 znalezienia - co wtedy dzieje się z przyznaną rekomendacją?
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Rekomendacje

Post autor: łowca »

Zostanie. Dłużej Ci potrwa tylko zbieranie do możliwości przydzielenia następnej gwiazdki.
Za ten post autor łowca otrzymał podziękowanie:
ori
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
ODPOWIEDZ