Hej,
muszę zmienić dane geograficzne
z takiego formatu: N 50° 48' 48.98'' E 19° 6' 14.90''
na taki: X:52.551321 Y:19.712443
Czy można to przeliczyć jakimś wzorem np. w excelu? Chciałbym to zrobić dla ok. 200 punktów, więc potrzebuje jakiegoś automatycznego rozwiązania.
Z góry dzieki za pomoc!
Pozdrawiam
Piotrek
[GPS] konwersja koordynatów
Moderator: Moderatorzy
-
- Nowy na forum
- Posty: 2
- Rejestracja: piątek 22 lipca 2011, 09:51
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 0
- Ranwers
- Forumator
- Posty: 807
- Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
- Podziękował;: 28 razy
- Otrzymał podziękowań: 50 razy
Re: [GPS] konwersja koordynatów
zakładając, że punkt zaczepienia jest ten sam, to matematyka jest prosta ( przykładzie N 50° 48' 48.98'' E 19° 6' 14.90'' ):
(48.98/60 + 48)/60 + 50 = 50.813606
(14.90/60 + 6)/60 + 19 = 19.104139
(48.98/60 + 48)/60 + 50 = 50.813606
(14.90/60 + 6)/60 + 19 = 19.104139
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
-
- Forumator
- Posty: 3247
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 17 razy
- Otrzymał podziękowań: 53 razy
Re: [GPS] konwersja koordynatów
Na szybko zrobiłem excela. Pobierz sobie, w razie czego pytaj. http://chomikuj.pl/zyr/przelicznik,798915828.xls
-
- Nowy na forum
- Posty: 2
- Rejestracja: piątek 22 lipca 2011, 09:51
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 0
Re: [GPS] konwersja koordynatów
Świetnie. Dzięki wielkie za pomoc biorę się do przeliczania.
Pozdrawiam
Pozdrawiam
- laszlo
- Bywalec
- Posty: 51
- Rejestracja: sobota 19 marca 2011, 11:44
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 4 razy
Re: [GPS] konwersja koordynatów
Temat może już nieaktualny ale dla potomnych podam tylko stronę - http://www.rcn.montana.edu/resources/to ... =49&lonh=E
Bezproblemowo konwertujesz tam koordy pomiędzy 4 najpowszechniejszymi formatami
Bezproblemowo konwertujesz tam koordy pomiędzy 4 najpowszechniejszymi formatami
-
- Wyjadacz
- Posty: 276
- Rejestracja: niedziela 26 lipca 2009, 15:25
- Podziękował;: 9 razy
- Otrzymał podziękowań: 14 razy
- Kontakt:
Re: [GPS] konwersja koordynatów
i na polskich stronach tez można http://www.aprs.radom.pl/index.php?opti ... &Itemid=98
Michał vel. MardoQ | Krytykuję krytykowanie innych
Jeżeli ktoś pomógł Ci w Twoim temacie - kliknij To nic nie kosztuje
- krystiant
- Forumator
- Posty: 2071
- Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
- Podziękował;: 19 razy
- Otrzymał podziękowań: 75 razy
Re: [GPS] konwersja koordynatów
Ja to najczęściej używam: http://kastamasta.ovh.org/opencaching/? ... 8%2033.950
Można wpisywać współrzędne i od razu zobaczyć na mapie gdzie to wypadnie, albo przesuwać ręcznie znacznik na mapie...
Można wpisywać współrzędne i od razu zobaczyć na mapie gdzie to wypadnie, albo przesuwać ręcznie znacznik na mapie...
Poczytaj zanim się zapytasz
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów