Weryfikacja skrzynek nowych użytkowników - czas...

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Freddie Chopin
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: czwartek 19 maja 2011, 09:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Weryfikacja skrzynek nowych użytkowników - czas...

Post autor: Freddie Chopin »

Chciałbym założyć (może w weekend, może dopiero tuż po nim) kilka skrzynek w Podlesicach, w których w przyszły weekend odbywa się - jak wiadomo - zlot. Z wiadomych względów zależy mi na tym, aby taka skrzynka była dostępna i zweryfikowana przez takim zlotem. Ponieważ jestem nowym userem moje trzy pierwsze skrzynki będą musiały być zweryfikowane, zastanawiam się ile +/- może trwać weryfikacja skrzynki przez obsługę portalu? Jakie są najczęstsze powody przedłużającej się weryfikacji - chciałbym wiedzieć na co od razu zwrócić uwagę, aby proces ten maksymalnie przyspieszyć i ułatwić (;

Dzięki z góry za info i wskazówki!

4\/3!!
......nihil verum nisi mors......
.........only death is real.........


:: freddiechopin.info :: last.fm ::
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Re: Weryfikacja skrzynek nowych użytkowników - czas...

Post autor: zyr »

Myślę, że skoro przynajmniej jeden członek COGu będzie na zlocie, skrzynki nie będą za długo czekały :)
etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Weryfikacja skrzynek nowych użytkowników - czas...

Post autor: etnamars »

zyr pisze:Myślę, że skoro przynajmniej jeden członek COGu będzie na zlocie, skrzynki nie będą za długo czekały :)
Skoro już wywołałeś do tablicy, to pragnę sprecyzować że z zasady omijamy FTFy w skrzynkach które są akceptowane przeze COG, a jeśli już nikt się nimi nie interesuje to po dopiero odpowiednim czasie (po kilku dniach). Jeśli wszystko będzie w porządku weryfikacja nie powinna trwać dłużej niż jeden dzień.
Freddie Chopin pisze:Z wiadomych względów zależy mi na tym, aby taka skrzynka była dostępna i zweryfikowana przez takim zlotem. Ponieważ jestem nowym userem moje trzy pierwsze skrzynki będą musiały być zweryfikowane, zastanawiam się ile +/- może trwać weryfikacja skrzynki przez obsługę portalu? Jakie są najczęstsze powody przedłużającej się weryfikacji - chciałbym wiedzieć na co od razu zwrócić uwagę, aby proces ten maksymalnie przyspieszyć i ułatwić (;
Co do samego procesu akceptacji to przy dobrym kontakcie z użytkownikiem i zastosowaniu się do ewentualnych uwag czas nie powinien być dłuższy niż wspomniane max. 24h.
Powody potencjalnego przedłużania się akceptacji to przede wszystkim:
- nieprawidłowość lub brak opisu (opis miejsca, sposobu ukrycia, błędy ortograficzne)
- nieprawidłowo dobrane atrybuty, skala trudności (teren/zadania)
- nieprawidłowy typ skrzynki (tradycyjna musi być na współrzędnych, quiz musi zawierać zadanie do wykonania)
- kolizja z innymi istniejącymi skrzynkami (również tymi tymczasowo niedostępnymi)
- niezgodność skrzynki z Regulaminem, zasadami
- brak kontaktu z autorem, brak odpowiedzi na adnotacje do skrzynki.

W weekendy bywa różnie, bo większość COGu zwykle gdzieś wyjeżdża, jeśli skrzynki założysz w weekend, opisy zgłosisz do akceptacji do środy, 25 maja, to spokojnie skrzynki powinny uzyskać akceptację do zlotu.
Awatar użytkownika
Freddie Chopin
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: czwartek 19 maja 2011, 09:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Weryfikacja skrzynek nowych użytkowników - czas...

Post autor: Freddie Chopin »

etnamars pisze:- kolizja z innymi istniejącymi skrzynkami (również tymi tymczasowo niedostępnymi)
Czy od tej zasady są wyjątki? (; Chodzi mi też po głowie jedna skrzynka na Okienniku o pewnych (niewielkich) akurat trudnościach teczniczno/wspinaczkowych (nie potrzebny sprzęt, wejdzie tam prawie każdy), a akurat jest tam już skrzynka "typowa" czyli ukryta w szczelinie czy w dziurze na otwartej przestrzeni (http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=3131). Skrzynka która chodzi mi po głowie byłaby wielokrotnie ciekawsza (trust me [; ), ale współrzędne byłyby może 50m dalej... Do tego jest tam jeszcze jedna skrzynka zarchiwizowana, która byłaby równie blisko...
...nieprawidłowy typ skrzynki (tradycyjna musi być na współrzędnych...
Co do współrzędnych - w przypadku skrzynek jaskiniowych bądź takich do których trzeba podejść konkretną i nie-oczywistą trasą, chyba w porządku jest podawanie współrzędnych "początku" ścieżki, zamiast współrzędnych samej skrzynki?

4\/3!!
......nihil verum nisi mors......
.........only death is real.........


:: freddiechopin.info :: last.fm ::
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Re: Weryfikacja skrzynek nowych użytkowników - czas...

Post autor: zyr »

Jaskinowe kesze to najlepiej rejestrować jako "inny typ" bo zrozumiałe, ze współrzędnych kesza nie podasz.

@Marcin - mi nie chodziło o zgarnianie ftfów :) tylko o to, że skrzynki będą dostępne do zlotu, żeby było czego szukać.
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Weryfikacja skrzynek nowych użytkowników - czas...

Post autor: miklobit »

Freddie Chopin pisze:
etnamars pisze:- kolizja z innymi istniejącymi skrzynkami (również tymi tymczasowo niedostępnymi)
Czy od tej zasady są wyjątki? (; Chodzi mi też po głowie jedna skrzynka na Okienniku o pewnych (niewielkich) akurat trudnościach teczniczno/wspinaczkowych (nie potrzebny sprzęt, wejdzie tam prawie każdy), a akurat jest tam już skrzynka "typowa" czyli ukryta w szczelinie czy w dziurze na otwartej przestrzeni (http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=3131). Skrzynka która chodzi mi po głowie byłaby wielokrotnie ciekawsza (trust me [; ), ale współrzędne byłyby może 50m dalej... Do tego jest tam jeszcze jedna skrzynka zarchiwizowana, która byłaby równie blisko...
Jak zrobisz skrzynkę typu multicache z punktem startowym w zalecanej odległości , to finał bez problemu może być blisko tamtej, zwłaszcza, że stopień trudności wyklucza możliwość przypadkowej pomyłki .
Awatar użytkownika
Freddie Chopin
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: czwartek 19 maja 2011, 09:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Weryfikacja skrzynek nowych użytkowników - czas...

Post autor: Freddie Chopin »

To będzie takie multicache "na siłę" bardzo... Wolałbym uniknąć tego typu zabaw jeśli jest to możliwe w drodze wyjątku - jak pisałem nie chodzi mi o schowanie "typowej" skrzynki w jakiejś szczelinie, czyli tak samo jak istniejącej już i znajdującej się 50m dalej, tylko czegoś bardziej "odlotowego" i "extremalnego" (;

4\/3!!
......nihil verum nisi mors......
.........only death is real.........


:: freddiechopin.info :: last.fm ::
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Weryfikacja skrzynek nowych użytkowników - czas...

Post autor: Sebastian »

zyr pisze:@Marcin - mi nie chodziło o zgarnianie ftfów :) tylko o to, że skrzynki będą dostępne do zlotu, żeby było czego szukać.
Widzę, że na zlot trzeba będzie szpej zabrać :D

Pozdrawiam - Sebek
Obrazek
Awatar użytkownika
Freddie Chopin
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: czwartek 19 maja 2011, 09:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Weryfikacja skrzynek nowych użytkowników - czas...

Post autor: Freddie Chopin »

Swoją droga - poza pozostałymi pytaniami - na tym zlocie jak daleko planujecie szukać? Tylko Podlesice czy zapuszczacie się też gdzieś dalej samochodami or sth?

4\/3!!
......nihil verum nisi mors......
.........only death is real.........


:: freddiechopin.info :: last.fm ::
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Weryfikacja skrzynek nowych użytkowników - czas...

Post autor: miklobit »

Freddie Chopin pisze:To będzie takie multicache "na siłę" bardzo... Wolałbym uniknąć tego typu zabaw jeśli jest to możliwe w drodze wyjątku - jak pisałem nie chodzi mi o schowanie "typowej" skrzynki w jakiejś szczelinie, czyli tak samo jak istniejącej już i znajdującej się 50m dalej, tylko czegoś bardziej "odlotowego" i "extremalnego" (;
To w sumie ciekawy problem jest..
Bo akurat na okienniku to w pionie ze 30m róznicy może będzie , ale można sobie wyobrazić jakąś większą ścianę w której dwie skrzynki będą miały prawie identyczne kordy ale przepisową separację z uwagi na różnicę wysokości :D .
Awatar użytkownika
Freddie Chopin
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: czwartek 19 maja 2011, 09:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Weryfikacja skrzynek nowych użytkowników - czas...

Post autor: Freddie Chopin »

miklobit pisze:Bo akurat na okienniku to w pionie ze 30m róznicy może będzie
Więcej - 35 - 40, ale to licząc od najniższego miejsca do totalnego szczytu skały.
przepisową separację
Jest jakaś "przepisowa separacja"? W wiki znalazłem tylko tyle, żeby unikać podobnych współrzędnych, ale nie było tam żadnej wiążącej odległości.

4\/3!!
......nihil verum nisi mors......
.........only death is real.........


:: freddiechopin.info :: last.fm ::
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Weryfikacja skrzynek nowych użytkowników - czas...

Post autor: Sebastian »

Teoretycznie jest zalecenie -

"Możesz także na stronie z rejestracją skrzynki po wpisaniu współrzędnych planowanego miejsca ukrycia skrzynki sprawdzić czy w promieniu 150 metrów nie ma już skrzynek klikając na wybrany klawisz w tabeli gdzie wpisałeś współrzędne. Jeśli w wybranym miejscu są już aktywne skrzynki postaraj się wybrać inne miejsce."

Myślę, że w przypadku takim jak Twój można do tego podejść indywidualnie, no ja bym jeszcze zapytał właściciela istniejącego kesza, czy nie ma nic przeciw temu, byś założył swoją skrzynkę w pobliżu jego.

Pozdrawiam - Sebek
Obrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Weryfikacja skrzynek nowych użytkowników - czas...

Post autor: miklobit »

Freddie Chopin pisze: Jest jakaś "przepisowa separacja"? W wiki znalazłem tylko tyle, żeby unikać podobnych współrzędnych, ale nie było tam żadnej wiążącej odległości.
Jak zakładasz 3 pierwsze skrzynki to na pewno ktoś z COG zwróci uwagę na taki problem. A przy kolejnych to już od Ciebie zależy. Moim zdaniem warto by się skontaktować z autorem tej drugiej skrzynki, bo to w końcu on "zajął" miejscówkę. Żeby nie było potem niepotrzebnych kwasów.
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Weryfikacja skrzynek nowych użytkowników - czas...

Post autor: Ranwers »

Jest jeszcze kwestia celu kesza. Jeżeli celem sąsiedniego kesza jest pokazanie urokliwego widoku, a celem Twojego kesza jest wyzwanie (wspinaczkowe / eksploracyjne itp), to pomimo bliskości skrzynki służą zupełnie innym celom. Wydaje mi się, że jeżeli to podkreślisz, to powinno* być ok.

* oczywiście nie jestem z COGu, więc to tylko moja opinia.
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Freddie Chopin
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: czwartek 19 maja 2011, 09:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Weryfikacja skrzynek nowych użytkowników - czas...

Post autor: Freddie Chopin »

Właściciel pierwszej skrzynki nie ma nic przeciwko, więc jesteśmy na dobrej drodze (; Ale to ogólnie nie na temat <:

4\/3!!
......nihil verum nisi mors......
.........only death is real.........


:: freddiechopin.info :: last.fm ::
ODPOWIEDZ