Problem z mapą

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

intel
Nowy na forum
Posty: 9
Rejestracja: sobota 07 maja 2011, 13:16
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Problem z mapą

Post autor: intel »

Znalazłem kilka skrzynek i zarejestrowałem to na stronie opencaching.pl. Problem w tym że na mapie w oddaleniu te skrzynki które znalazłem są oznaczone jako znalezione ale gdy zrobię zbliżenie to pokazują się jako nieznalezione. Można jakoś to zmienić ?
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2105
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Problem z mapą

Post autor: r00t7 »

kwestia odświeżania, za czas jakiś będą znalezione ;) spróbuj magicznego guzika F5
Obrazek Obrazek
intel
Nowy na forum
Posty: 9
Rejestracja: sobota 07 maja 2011, 13:16
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Problem z mapą

Post autor: intel »

Dzięki ale niestety jak odświeżam (a robiłem to wcześniej) też tak jest. dopiero jak włączyłem żeby nie pokazywało jakiegoś typu skrzynek to normalnie zaczęło działać.
Agnes103
Nowy na forum
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 11 października 2010, 22:50
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Problem z mapą

Post autor: Agnes103 »

To ja dorzucę do tematu mój problem z mapą, choć domyślam się, że nikt mi nie pomoże :(

Moim problemem jest wyskakujące okienko
Ta witryna wymaga innego klucza interfejsu API Map Google. Nowy klucz można wygenerować pod adresem http://code.google.com/apis/maps/signup.html.
gdy chcę obejrzeć jakąś mapę na OC- czy to małą na stronie skrzynki czy mapę skrzynek.

Jeden wielki bezsens z tym kluczem- wygenerowałam go raz, pół godziny próbowałam się dowiedzieć co dalej, a jak go wprowadziłam (w sensie dopisałam ją do adresu strony z mapą) to pokazało mi samą mapę, bez skrzynek, i to w otoczce interfejsu z kosmosu (w sensie... takiego wyglądu mapy nigdy na OC nie było).

Zrobiło mi się tak z dnia na dzień, jak wszystko na moim komputerze, wcześniej wszystko było ok.
Obrazek

A po keszowaniu najchętniej zapiekanki i kawa...
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Problem z mapą

Post autor: krystiant »

Agnes103 pisze:Moim problemem jest wyskakujące okienko
Ta witryna wymaga innego klucza interfejsu API Map Google. Nowy klucz można wygenerować pod adresem http://code.google.com/apis/maps/signup.html.
gdy chcę obejrzeć jakąś mapę na OC- czy to małą na stronie skrzynki czy mapę skrzynek.
To akurat chyba problem po stronie googla... Próbowałaś z jakąś inną mapą - UMP, zumi, automapa?
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2105
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Problem z mapą

Post autor: r00t7 »

intel pisze:Dzięki ale niestety jak odświeżam (a robiłem to wcześniej) też tak jest. dopiero jak włączyłem żeby nie pokazywało jakiegoś typu skrzynek to normalnie zaczęło działać.
jaki typ skrzynek zaznaczyłeś ? żeby ich nie pokazywało?
Obrazek Obrazek
Agnes103
Nowy na forum
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 11 października 2010, 22:50
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Problem z mapą

Post autor: Agnes103 »

krystiant pisze:To akurat chyba problem po stronie googla... Próbowałaś z jakąś inną mapą - UMP, zumi, automapa?
Ale na tych serwisach o których piszesz nie ma mapy skrzynek. Widzisz, nie mam problemu z podejrzeniem konkretnej skrzynki na mapie satelitarnej- pod tą mini mapką obok opisu skrzynki klikam nawet na google maps i ona mi ładnie pokazuje, bez problemu. Ale gdy chcę zobaczyć Mapa skrzynek v2 lub v3 lub powiększyć tą mapkę przy opisie skrzynki, wyskakuje mi to cudo. Zwyczajnie nie mogę zobaczyć jakie skrzynki mam wokoło siebie :( A szukam bez GPS :(
Obrazek

A po keszowaniu najchętniej zapiekanki i kawa...
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2105
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Problem z mapą

Post autor: r00t7 »

możesz ustawić UMP na mapie keszy - i wtedy są one widoczne ;)
Obrazek Obrazek
Agnes103
Nowy na forum
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 11 października 2010, 22:50
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Problem z mapą

Post autor: Agnes103 »

r00t7 pisze:możesz ustawić UMP na mapie keszy - i wtedy są one widoczne ;)
Chyba Cię nie rozumiem :)
Bo gdy klikam obok opisu kesza wśród dostępnych map na UMP, to najpierw wczytuje bibliotekę, potem mówi, że ładuje coś, a potem.. wyskakuje moje ulubione okienko. W efekcie widzę standardowo tylko tą jedną skrzynkę na której byłam, żadnych innych na mapie :(
Obrazek

A po keszowaniu najchętniej zapiekanki i kawa...
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Problem z mapą

Post autor: Lza »

aktualizować i jeszcze raz aktualizować. System, ściągnąć najnowszą wersję przeglądarki itp. itd.
intel
Nowy na forum
Posty: 9
Rejestracja: sobota 07 maja 2011, 13:16
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Problem z mapą

Post autor: intel »

Sory, długo mnie nie było. Na mapie zaznaczyłem żeby nie wyświetlało skrzynek owncache i wydarzenie. Teraz jest już wszystko ok, nawet jak odznaczam ukrywanie skrzynek. Wielkie dzięki.
ODPOWIEDZ