KILKA LUŹNYCH PYTAŃ

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
perunvit
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: sobota 20 listopada 2010, 01:33
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: KILKA LUŹNYCH PYTAŃ

Post autor: perunvit »

Moje obawy (o zainteresowaniu skrzynkami w mojej okolicy) zostały częściowo zweryfikowane. Dwa dni temu podjąłem kesza, który został założony trochę ponad pół roku temu, a miał już kilka wpisów do logbooka. Wprawdzie teren łatwy, kesz też stosunkowo prosty w znalezieniu, jak i okolica nieco bardziej uczęszczana, ale widzę wpisy tych samych osób przy skrzynkach, które dotąd odwiedziłem (w promieniu 15 km). Daje to jakieś nadzieje, że moją skrzynkę (jak już będę mógł założyć) też ktoś podejmie i jakieś zainteresowanie nią będzie ;)

O, i nie ustrzegłem się małego błędu w przygotowaniu ;) Nie zabrałem ze sobą zapasowych woreczków strunowych, a jak się okazało w znalezionej skrzynce taki woreczek był troszkę uszkodzony (i to akurat ten od logbooka). Zamieniłem więc woreczek od logbooka z jednym z fantów (wszak book ważniejszy).
Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce, byłbym już tak bogaty, że już nic nie musiałbym robić
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: KILKA LUŹNYCH PYTAŃ

Post autor: lavinka »

Owszem, wożenie zapasowych strunówek i ciemnych worków na śmieci się przydaje na trasie. Czasem też warto mieć ołówek, bo np. w mokrych skrzynkach ołówki są do wyrzucenia, jeśli za długo poleżą w wodzie. Przydają się też zwykłe chusteczki do nosa do czyszczenia zawartości skrzynki i wycierania fantów, jeśli się zamoczyły lub zapiaszczyły. nie zawadzi mieć też niewypisany logbook, można dołożyć do starej skrzynki, gdy oryginalny się skończył lub zniszczył.

lav
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
perunvit
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: sobota 20 listopada 2010, 01:33
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: KILKA LUŹNYCH PYTAŃ

Post autor: perunvit »

O ołówku, worku, ostrzynce, i woreczkach pamiętałem :) Niefart, że akurat woreczków strunowych nie zabrałem :/
Co do logbooka, to faktycznie! Muszę zrobić dodatkowy i mieć go przy sobie. Dzięki :)
Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce, byłbym już tak bogaty, że już nic nie musiałbym robić
Awatar użytkownika
MarqoBiker
Nowy na forum
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 27 marca 2011, 23:19
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: KILKA LUŹNYCH PYTAŃ

Post autor: MarqoBiker »

Takie pytanie mam . Rozumiem ze pierwsze swoje 3 skrzynki mozna załozyc po odszukaniu 10 innych . A jesli chce zalozyc wiecej niz 3? jakie trzeba spelnic warunki ? ( jakos nie doszukalem sie tego na forum )
Obrazek
Awatar użytkownika
JohnDoe
Wyjadacz
Posty: 279
Rejestracja: środa 11 marca 2009, 13:28
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: KILKA LUŹNYCH PYTAŃ

Post autor: JohnDoe »

Takie pierwsze trzy skrzynki będą przechodzić przez weryfikację COG, zanim będziesz mógł ustawić status kesza na "Gotowy do szukania'. Potem już możesz publikować kesze bez weryfikacji COG, no chyba, że ktoś ją do COG-u zgłosi.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
MarqoBiker
Nowy na forum
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 27 marca 2011, 23:19
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: KILKA LUŹNYCH PYTAŃ

Post autor: MarqoBiker »

Czyli ze..jesli moje 3 pierwsze skrzynki przejda pomyslnie weryfikacje moge dalsze zakładac juz bez ograniczen tak ?
Obrazek
Awatar użytkownika
lupi
Wyjadacz
Posty: 274
Rejestracja: środa 18 listopada 2009, 15:36
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: KILKA LUŹNYCH PYTAŃ

Post autor: lupi »

Tak, plus dodatkowo a właściwie przede wszystkim musisz znaleźć 10 skrzynek tradycyjnych ;)

Czyli podsumowując: Znajdujesz 10 keszy tradycyjnych - możesz założyć kesza. Pierwsze trzy Twoje kesze podlegają weryfikacji.
Obrazek Obrazek


Kto chce, szuka sposobów - kto nie chce, szuka powodów.
Awatar użytkownika
MarqoBiker
Nowy na forum
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 27 marca 2011, 23:19
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: KILKA LUŹNYCH PYTAŃ

Post autor: MarqoBiker »

Dziekuje..teraz wszytsko jasne :D
Obrazek
Awatar użytkownika
MarqoBiker
Nowy na forum
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 27 marca 2011, 23:19
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: KILKA LUŹNYCH PYTAŃ

Post autor: MarqoBiker »

Jeszcze takie pytanie . Czy jedna z moich 3 pierwszych skrzynek moze byc wirtualna czy pierwsze musza byc normalne ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: KILKA LUŹNYCH PYTAŃ

Post autor: Ranwers »

Nie można już stawiać keszy wirtualnych (i dobrze - w/g mnie). Tutaj znajdziesz zestawienie keszy: http://wiki.opencaching.pl/index.php/Typ_skrzynki
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
MarqoBiker
Nowy na forum
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 27 marca 2011, 23:19
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: KILKA LUŹNYCH PYTAŃ

Post autor: MarqoBiker »

Tak z ciekawosci czystej zapytam . Na czym polega weryfikacja pierwszych trzech załozonych keszy ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: KILKA LUŹNYCH PYTAŃ

Post autor: Ranwers »

COG sprawdza, czy kesz nie łamie regulaminu, jest prawidłowo opisany (nie tylko opis tekstowy, ale też typ, atrybut(y)). Jeżeli nie ma uwag, kesz dostaje akceptację.
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: KILKA LUŹNYCH PYTAŃ

Post autor: Doc_with_the_dog »

Doprecyzuję wypowiedź Ranwersa, która generalnie jest dobra. COG robi to wszystko na płaszczyźnie tylko i wyłącznie serwisu. Nie sprawdza skrzynki w realu. Dlatego taie rzeczy jak np. "rozjechane koordy" wychodzą dopiero po pierwszysch znalezieniach
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
perunvit
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: sobota 20 listopada 2010, 01:33
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: KILKA LUŹNYCH PYTAŃ

Post autor: perunvit »

Doc_with_the_dog pisze:... Dlatego taie rzeczy jak np. "rozjechane koordy" wychodzą dopiero po pierwszysch znalezieniach
Są jakieś różnice między koordynatami z wikimapii (na której bazuję), a google maps i właściwymi wskazaniami GPS podręcznego? Zapewne to niuanse, ale warto by wiedzieć jeśli taki temat się nie przewinął gdzieś na forum wcześniej ;) Pytanie jest w moim przypadku zasadne, bo nie korzystam z GPS, a koordynaty pobieram ze strony opencachingu. Można się "naciąć"?

I jeszcze jedno pytanko, jaka jest tolerancja dla koordynatów? O ile chodzi o budynek w lesie, czy specyficzną budowlę/miejsce to nie ma większego problemu, ale szukanie kesza po samych koordach może być trudne kiedy nie korzysta się ze spoilera.
Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce, byłbym już tak bogaty, że już nic nie musiałbym robić
Awatar użytkownika
MarqoBiker
Nowy na forum
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 27 marca 2011, 23:19
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: KILKA LUŹNYCH PYTAŃ

Post autor: MarqoBiker »

NJo własnie..skad najlepiej spisywac koordynaty ? Ze swojego GPSa..wikimapii a moze z geoportalu ??
Obrazek
ODPOWIEDZ