KILKA LUŹNYCH PYTAŃ

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: KILKA LUŹNYCH PYTAŃ

Post autor: Krysiul »

Jest jeszcze temat na forum o nazwie Slang - możesz znaleźć wyszukiwarką, jest tam więcej pojęć. Swoją drogą to mi przypomniało, że warto uzupełnić słownik na wiki, już dodałem jedno hasło, dodam jeszcze niektóre z powyższego tematu.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
perunvit
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: sobota 20 listopada 2010, 01:33
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: KILKA LUŹNYCH PYTAŃ

Post autor: perunvit »

Wróciłem zza światów... niemal!

Obiecałem szukać keszy bliżej wiosny i oto jestem. Oto też się zdziwiłem, bowiem znaczne zmiany regulaminowe jak widzę zaszły!
Nie mnie oceniać, czy w dobrym są kierunku (vide 10 znalezionych skrzynek, aby własną założyć), ale zdaję się na Wasze doświadczenie i chcąc nie chcąc muszę je zaakceptować ;)

Po troszku mi jednak szkoda, bowiem kesza miałem w 99% gotowego, kreta przygotowanego, FTF (oczywiście bez daty) w folijce przeleżał te zimowe dni, a że z racji zawirowań, aury i specyficznego terenu nie było mi dane kesza wcześniej złożyć... :(

Po głębszym jednak zastanowieniu - mimo że dostałem klapsa ręką regulaminu - zmiany uważam za słuszne. Zresztą, co tu dużo mówić, skoro dziś tylko podjąłem trzy kesze (z sześciu zamierzonych, z czego dwa na logikę nie przetrwały z przyczyn o których na końcu), przygarnąłem kreta, wpisałem pierwsze logi... do tego dziewczę me zadowolone, płuca przewietrzone, miejsca odwiedzone... no słowem - zmobilizowało mnie to ograniczenie ;)

I tak oto liczę, iż do regulaminowych 10-ciu keszy rychło dobiję, co by Was moim keszem po naprawdę ciekawym miejscu "potargać" :D

Pytania jednak zrodziły się w obliczu obecnego regulaminu, i nie całkiem rozumiem definicję, która traktuje pierwsze znalezione trzy skrzynki stwierdzeniem:
"skrzynki będą weryfikowane przez Zespół OC PL"
... zatem? Jak? Przez założyciela kesza? Czy może wystarczy foto logbooka z moim wpisem? Interesuje mnie to o tyle, że w nadchodzący majowy weekend będę w okolicy dwóch keszy, w jednym planuję jak dobrze pójdzie złożyć kreta (nie swojego - znalezionego dziś ;) ).

Na koniec tylko dodam, iż dzień zacnie spędzony, a podjęcie pierwszej skrzynki było niezmiernie ciekawym i miłym doznaniem :) Przy drugim emocje nie zdążyły urosnąć... ani nawet wystartować, bo zajęło mi to max 20 sekund by sięgnąć po skrzynkę... przy trzecim musiałem otworzyć browar, naoliwić półkule i podumać, bo nijak nie mogłem na - wydawało by się prostym odcinku - odnaleźć. No i tak czy inaczej nie znalazłem :/ Czwartego to już moja Żabka podjęła, przez co podjarana pół godziny o niczym innym nie mówiła ;) Piąty i szósty nie przeżyły raczej:/ Powódź i obecnie bagno, a kolejny na remontowanym szczycie kościoła:/

No, fajnie było :D

Pozdrawiam!
Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce, byłbym już tak bogaty, że już nic nie musiałbym robić
Awatar użytkownika
lupi
Wyjadacz
Posty: 274
Rejestracja: środa 18 listopada 2009, 15:36
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: KILKA LUŹNYCH PYTAŃ

Post autor: lupi »

perunvit pisze:Pytania jednak zrodziły się w obliczu obecnego regulaminu, i nie całkiem rozumiem definicję, która traktuje pierwsze znalezione trzy skrzynki stwierdzeniem:

"skrzynki będą weryfikowane przez Zespół OC PL"

... zatem? Jak? Przez założyciela kesza? Czy może wystarczy foto logbooka z moim wpisem? Interesuje mnie to o tyle, że w nadchodzący majowy weekend będę w okolicy dwóch keszy, w jednym planuję jak dobrze pójdzie złożyć kreta (nie swojego - znalezionego dziś ;) ).
W tym wypadku chodzi o pierwsze trzy ZAŁOŻONE skrzynki ;) one są weryfikowane przez COG.
Obrazek Obrazek


Kto chce, szuka sposobów - kto nie chce, szuka powodów.
Awatar użytkownika
perunvit
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: sobota 20 listopada 2010, 01:33
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: KILKA LUŹNYCH PYTAŃ

Post autor: perunvit »

No... to już teraz wiem mniej, niż chyba wiedziałem:/

Regulamin traktuje (z głowy) w skrócie, iż zanim założę własną skrzynkę, muszę odnaleźć 10 keszy, z czego te trzy (znalezione) będą weryfikowane (jak ,na jakiej zasadzie?).

Sorki, jeśli teraz jestem upierdliwy z tematem, ale mi tu z lewej koncert zrobili, w salonie na dole impreza rodzinna, a staram się skupić na paru rzeczach (choć nie omieszkałem i Wasze zdrówko wypiłem ;))
Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce, byłbym już tak bogaty, że już nic nie musiałbym robić
Awatar użytkownika
lupi
Wyjadacz
Posty: 274
Rejestracja: środa 18 listopada 2009, 15:36
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: KILKA LUŹNYCH PYTAŃ

Post autor: lupi »

Aby założyć własnego kesza musisz znaleźć 10 skrzynek. Pierwsze trzy Twoje kesze podlegają weryfikacji przez COG ;) Natomiast specjalnej weryfikacji skrzynek znalezionych nie ma. Choć właściciel w czasie serwisu może sprawdzić czy logi internetowe zgadzają się z fizycznymi w logbooku ale nie jest to częsta praktyka.
Ostatnio zmieniony czwartek 28 kwietnia 2011, 23:10 przez lupi, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek


Kto chce, szuka sposobów - kto nie chce, szuka powodów.
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: KILKA LUŹNYCH PYTAŃ

Post autor: Lza »

oj, to chyba za dużo tego zdrówka wypiłeś :-) tak czy siak dziekujemy :-)

Weryfikowane są pierwsze trzy kesze, które założysz. Ale możesz je zalożyć doipiero po znalezieniu 10 innych.

czyli najpierw znajdujesz 10 keszy, a potem możesz założyć swojego pierwszego kesza. Ten kesz zanim zostanie opublikowany na stronie, przejdzie weryfiklację przez zespół OC. I dwa kolejne również.

Jeśli chodzi o znajdowanie keszy, to na pewno kolejni znalazcy będą patrzyć Ci na ręce i jak nie będzie wpisu w logbuku, to masz przerąbane. I to nie tylko 3 pierwszych znalezionych. jak zapomnisz się wpisac do swojego 2456 kesza to tez masz przerąbane. :-) Ale trochę mniej, bo już połowę z nas będziesz znać, wiec postawisz flaszkę, to Ci wybaczymy. :-D
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: KILKA LUŹNYCH PYTAŃ

Post autor: lavinka »

Achajć i o ile dobrze pamiętam, "puszczony" kesz przez COG publkuje się jako tymzasowo niedostępny i autor musi mu zmienić status na gotowy do szukania. Dobrze pamiętam? Startowałam wg innego systemu (10 znalezionych+minimum miesiąc w serwisie) ;)

p.s. Co mi przypomina by zajrzeć do swojej pierwszej skrzynki i ją zakopać głębiej ;)
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: KILKA LUŹNYCH PYTAŃ

Post autor: Lza »

ekshumacja?
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: KILKA LUŹNYCH PYTAŃ

Post autor: Stryker »

lavinka pisze:p.s. Co mi przypomina by zajrzeć do swojej pierwszej skrzynki i ją zakopać głębiej ;)
Zajrzyj i odkop raczej. Powinna być jakaś majówkowa "akcja" odkopywania własnych keszy i przenoszenia ich nad poziom gruntu ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2071
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: KILKA LUŹNYCH PYTAŃ

Post autor: krystiant »

Stryker pisze:
lavinka pisze:p.s. Co mi przypomina by zajrzeć do swojej pierwszej skrzynki i ją zakopać głębiej ;)
Zajrzyj i odkop raczej. Powinna być jakaś majówkowa "akcja" odkopywania własnych keszy i przenoszenia ich nad poziom gruntu ;-)
No właśnie, w Watykanie też akurat robią coś podobnego :wink:
ps. mam nadzieję, że nikt nie czuje się urażony tym żartem...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
perunvit
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: sobota 20 listopada 2010, 01:33
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: KILKA LUŹNYCH PYTAŃ

Post autor: perunvit »

Ok. Zrozumiał – przyjął do wiadomości – zaakceptował.

Zatem zamieszczę, skro jest pogoda i warunki ku temu, tak?

Wybaczcie, ale licho widzę w tym momencie trudne kesze, tudzież takie, które są dalej niż za obrębami miast (jak u mnie)… a ja mam w zamyśle taki pośredni, i szczerze się zastanawiam czy ktoś go podejmie trzy razy w ciągu nawet (!) dwóch lat. I jak tu traktuje regulamin…? Troszkę krzywdzi, bowiem skrzynkę wiem jak zabezpieczyć (zresztą jest gotowa od pół roku – j.w), weryfikację bym przeszedł zapewne, a tak… jest większa szansa, że zniknie w mrokach zapomnienia.

Tak – rozumiem i w pełni popieram zasadę 10-ciu skrzynek, jednak mam „ale” dla swoje ambicji, bowiem chciałem stworzyć coś więcej, urozmaicić… zresztą przeczytajcie moje pytania początku tematu.

Owszem - kesza mogę postawić nawet jutro rano, tylko, że jak napisał lupi: „Pierwsze trzy Twoje kesze podlegają weryfikacji przez COG”.. tylko ile spodziewać się tych weryfikacji, skoro widać niewielkie zainteresowanie tymi keszami z peryferii?
Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce, byłbym już tak bogaty, że już nic nie musiałbym robić
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: KILKA LUŹNYCH PYTAŃ

Post autor: miklobit »

perunvit pisze: Owszem - kesza mogę postawić nawet jutro rano, tylko, że jak napisał lupi: „Pierwsze trzy Twoje kesze podlegają weryfikacji przez COG”.. tylko ile spodziewać się tych weryfikacji, skoro widać niewielkie zainteresowanie tymi keszami z peryferii?
COG nie przyjedzie do twojego kesza ( chyba że przy okazji jak ma blisko... ) , weryfikacja odbywa się na podstawie opisu, podanych danych i informacji od Ciebie. Wiec to nie ma żadnego związku z tym jak często ta skrzynka będzie potem odwiedzana.
Awatar użytkownika
perunvit
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: sobota 20 listopada 2010, 01:33
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: KILKA LUŹNYCH PYTAŃ

Post autor: perunvit »

COG nie przyjedzie do twojego kesza ( chyba że przy okazji jak ma blisko... ) , weryfikacja odbywa się na podstawie opisu, podanych danych i informacji od Ciebie. Wiec to nie ma żadnego związku z tym jak często ta skrzynka będzie potem odwiedzana.
W takim razie - jak najbardziej w porządku.Oczywiście liczę, że jak już będę mógł założyć skrzynkę, to będzie cieszyła się zainteresowaniem :wink:


Trzy skrzynki mam. Pozostało mi znaleźć jeszcze 7 skrzynek i startuję ze swoją :)

Pozdrawiam!
Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce, byłbym już tak bogaty, że już nic nie musiałbym robić
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: KILKA LUŹNYCH PYTAŃ

Post autor: Lza »

jak juz trochę się wciągniesz, to możesz przygotować serię keszy (róznego typu) w swoim terenie i na pewno ludzie się zjawią. Ja mieszkam 18km od Krakowa i gdy się tu worowadziłem, pobliskie istniejące kesze miały 7 znalezień / 3 lata. niecały rok temu Wyszukaliśmy ciekawe obiekty (jak na tą okolicę oczywiście) założyliśy kilkanaście skrzynek i przyjeżdżają keszerzy nie tylko z Krakowa, ale nwet z odległych miejscowości: Warszawa, Toruń..) około 14 znalezień w ciagu 11 miesięcy istnienia keszy, więc w porównaniu do osmotnionych keszy które istniały wczesniej w poblizu - całkiem spory wzrost ruchu. jakieś 700% :-)
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: KILKA LUŹNYCH PYTAŃ

Post autor: lavinka »

To prawda, warto tworzyć zagłębia keszowe. Grunt by były starannie przygotowane. Ta jak żeśmy z Meteorem założyli zagłębie w Skierniewicach (porządne skrzynki, porządne certyfikaty), i niedawno zaczął bawić się jakiś lokals. Ma fart, bo w tej okolicy założyliśmy sporo skrzyne, do wakacji starczy ale potem trzeba będzie jeździć dalej :)

Ja sobie czasem lubię pojeździć serwisowo po skrzynkach i znajdować je po raz drugi(własne też, wbrew pozorom nie zawsze jest łatwiej). Poza tym człowiek trzyma rękę na pulsie. Szkoda, że nie wszędzie mogę szybko dojechać i skrzynki są zdane na łaskę znalazców(dlatego też ograniczam do minimum zakładanie skrzynek poza woj. mazowieckim i łódzkim) :)
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ