Oceny skrzynek

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Maliniak
Forumator
Posty: 665
Rejestracja: sobota 27 grudnia 2008, 02:22
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Oceny skrzynek

Post autor: Maliniak »

wiedza ta chyba została zdobyta po przez forum i któryś z tematów odnośnie ocen itp
choć zdobyta praktycznie na początku zabawy, bo pamiętam że kiedyś uzupełniałem oceny wstecz
albo zdobyta przez przypadek ;)
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
...Mówię Tobie: "Wiarę miej!
W drodze swojej nie ustawaj!
Żebyś doszedł dokąd chcesz!
Niech marzenia staną się Twoją nocą, Twoim dniem!
Głosem serca w życiu kieruj się!"...
Awatar użytkownika
LeniwiecMucha
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: piątek 02 września 2011, 15:02
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Oceny skrzynek

Post autor: LeniwiecMucha »

czy wpis do logu bez ani jednego słowa komentarza (nawet bez "dzięki" , "TFTC" czy podobnych) to sugerowanie, że skrzynka jest słaba?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
schron
Wyjadacz
Posty: 366
Rejestracja: wtorek 03 listopada 2009, 00:10
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Re: Oceny skrzynek

Post autor: schron »

Stryker :
ale nie ma też sensu głaskanie gwiazdkami jego/jej keszy, bo jest nowy/znajomy/ma fajne cycki.
No jakby miała fajne cycki to bym się grubo zastanawiał :))))

Generalnie zawsze staram się oceniać skrzynki wedle mojego odczucia +ocena wyżej. Tak aby np. ostatnio znaleziony fajny kesz z dobrym maskowaniem nie wpłynął negatywnie na np. zakopany ale poszukujący fajne miejsce.

Tapnięte z Galaxy Ace :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
cichy
Forumator
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek 13 lipca 2009, 12:29
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Oceny skrzynek

Post autor: cichy »

Zauważyłem ostatnio iż poprzeczka oceniania keszy, przyznawania gwiazdek poszła w górę. Szkoda gdyż dużo Ciekawych keszy zasługujących na gwiazdki nie dostają ich.
Obrazek
Obrazek
u810
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: wtorek 28 września 2010, 18:11
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Oceny skrzynek

Post autor: u810 »

Dlaczego szkoda. Skoro poprzeczka poszła w górę to znaczy że średnia jakość keszy się poprawiła. Cieszymy się :D
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Oceny skrzynek

Post autor: krystiant »

Dla ogółu dobrze, bo jak piszesz kesze są lepsze, ale dla jednostki gorzej, bo trudniej zapracować na gwiazdkę :wink:
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Oceny skrzynek

Post autor: Stryker »

cichy81 pisze:Zauważyłem ostatnio iż poprzeczka oceniania keszy, przyznawania gwiazdek poszła w górę. Szkoda gdyż dużo Ciekawych keszy zasługujących na gwiazdki nie dostają ich.
Na przykład? Mam wolnych 30+ gwiazdek, mogę rozdać jeśli tylko jakoś sensownie uzasadnisz dlaczego miałbym to zrobić;-)
To dobrze, że poprzeczka jest wysoko. I sam ją powinieneś podnosić, nie tylko innym, ale sobie. Właściwie to przede wszystkim sobie, inni docenią to prędzej czy później ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Oceny skrzynek

Post autor: miklobit »

Ja tam wolę "gwiazdkować" z pewnym opóźnieniem - właśnie dlatego, żeby właściwie ocenić skrzynkę na tle innych.
Bo to trochę głupio potem by było komuś odbierać - chociaż można.
gnz87
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: sobota 25 czerwca 2011, 10:29
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Oceny skrzynek

Post autor: gnz87 »

LeniwiecMucha pisze:czy wpis do logu bez ani jednego słowa komentarza (nawet bez "dzięki" , "TFTC" czy podobnych) to sugerowanie, że skrzynka jest słaba?
Nie - to całkiem inny temat, poruszany już na forum. Sam osobiście nie rozumiem pustych logów, ja zawsze staram się coś napisać w logu, bo każde znalezienie to osobna przygoda. Generalnie nie przepadam za pustymi logami, jednak nie odbieram ich jako coś złego (może trochę jako coś leniwego? sam nie wiem).
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
cichy
Forumator
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek 13 lipca 2009, 12:29
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Oceny skrzynek

Post autor: cichy »

Stryker pisze: To dobrze, że poprzeczka jest wysoko. I sam ją powinieneś podnosić, nie tylko innym, ale sobie. Właściwie to przede wszystkim sobie, inni docenią to prędzej czy później ;-)
Podnoszę poprzeczkę i to sobie. Nie tak dawno znalazłem świetną miejscówkę na kesza, ale zanim nie wykonam odpowiedniego maskowania to nawet nie wrzucę zdjęć na Picasa. Mam nadzieję że kesz się spodoba chociaż będzie mały.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: środa 12 października 2011, 00:20
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: Oceny skrzynek

Post autor: chinczyk »

Witam
Będąc nowym fanem geocachingu, wydaje mi się, że dobrze że nie ma potrzeby ocenić każdej znalezionej skrzynki, prosta sprawa jest nie jestem w stanie ocenić czy pierwsza zdobyta skrzynka jest dobra, przeciętna czy do bani, uczysz się przecież oceny tego po zobaczeniu kilku innych, bądź kilkunastu cachów. Taka sama sprawa dotyczy rekomendacji.
Poza tym wiadoma sprawa też jest że ocena skrzynki jest zbiorowa, zlicza się na nią miejsce, sam cache oraz jego zawartość. I czasem same miejsce jest bombowe ale sam cache do bani i jak ocenić?

Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Oceny skrzynek

Post autor: Krysiul »

chinczyku, myśląc w ten sposób najlepiej nigdy nie oceniać skrzynki, bo po 20 znalezionych skrzynkach będziesz oceniał inaczej, po 200 jeszcze inaczej, a po 2000 - jeszcze na co innego będziesz zwracał uwagę i co innego cenił.

Ja się kieruję prostą zasadą: oceniam tak, jak w danym momencie czuję, bez jakiegoś szczegółowego roztrząsania, które i tak do niczego sensownego nie doprowadzi, co najwyżej czasem staram się odfiltrować od oceny fakt, że byłem zmęczony, łaziłem cały dzień w zimnym deszczu i wszystko mnie wkurzało.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Talbot
Stały bywalec
Posty: 110
Rejestracja: czwartek 22 lipca 2010, 19:45
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: Oceny skrzynek

Post autor: Talbot »

Maliniak pisze:witam,
co do zapominalskich z zaznaczeniem oceny to system na to już jest i dawno funkcjonuje ;)
jeśli zapomniałeś ocenić daną skrzynkę (a zalogowałeś/aś jej znalezienie) - to nic nie szkodzi - wystarczy dodać pusty komentarz z oceną
komentarz się nie wyświetli a ocena zostanie dodana do systemu
Ten sposób już chyba nie działa. Zalogowałem znalezienie na szybko, bezpośrednio z miejsca ukrycia skrzynki. W domu chce dodać pusty komentarz, a tam ZONK :shock:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Maliniak
Forumator
Posty: 665
Rejestracja: sobota 27 grudnia 2008, 02:22
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Oceny skrzynek

Post autor: Maliniak »

co dla Ciebie oznacza zonk?
wyskakujące pytanie o dodaniu pustego komentarza - należy kliknąć OK
przed chwilą testowałem z czystej ciekawości i udało się dodać pusty komentarz 8)
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
...Mówię Tobie: "Wiarę miej!
W drodze swojej nie ustawaj!
Żebyś doszedł dokąd chcesz!
Niech marzenia staną się Twoją nocą, Twoim dniem!
Głosem serca w życiu kieruj się!"...
ODPOWIEDZ