Trudność zakładanej skrzynki - jaskinie.

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

jaqqb
Nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 20:58
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Trudność zakładanej skrzynki - jaskinie.

Post autor: jaqqb »

Witam.
Jestem nowy w tej zabawie i zastanawiam się jak jest widziane przez społeczność zakładanie trudnych skrzynek w jaskiniach wymagających użycia specjalistycznego sprzętu. Tzn. czy "wypada" umieszczać skrzynkę np. w Studnisku, gdzie najpierw trzeba zjechać 28 metrów po linie a potem wpełznąć w głąb ziemii jeszcze kilkadziesiąt metrów? Często sam odwiedzam tego typu miejsca i odnalezienie tam skrzynki sprawiłoby mi frajdę, niewiem jednak czy tego rodzaju miejsca nie sprowadziłyby niepotrzebnego niebezpieczeństwa na uczestników zabawy...
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Trudność zakładanej skrzynki - jaskinie.

Post autor: Żywcu »

Witaj na forum.
Wracając do pytania. Zakładając taką skrzynkę powinieneś w opisie podać wszelkie realne zagrożenia związanego z podjęciem. Osoby świadome i lubiące takie wyzwania inicjatywa bardzo ucieszy.
Na wielki ruch przy skrzynce raczej nie licz 8)
Za ten post autor Żywcu otrzymał podziękowanie:
jaqqb
Awatar użytkownika
markpm
Nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 15 kwietnia 2010, 09:54
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Trudność zakładanej skrzynki - jaskinie.

Post autor: markpm »

Witam,
po pierwsze: taka skrzynka byłaby dostępna tylko dla niewielkiego promila chętnych.
po drugie: środowisko jaskiniowe w jaskiniach traktuje wszystko co "ludzkie" jako śmieci, jest sporo osób, które sprzątają w jaskiniach po "speleologach" i skrzynka mogłaby zbyt długo tam nie zabawić.
po trzecie: Jaskinia Studnisko znajduje się z rezerwacie "Sokole Góry". Zgodnie z pozwoleniem wojewody śląskiego, Studnisko udostępniane jest do zwiedzania od 1 września do 31 października, wyłącznie po zgłoszeniu wejścia i posiadania Karty Taternika Jaskiniowego.
Pozdrawiam,
Marek ;)
Obrazek
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Trudność zakładanej skrzynki - jaskinie.

Post autor: Sebastian »

Jak najbardziej zakładaj!!! Takie skrzynki, to perełki, których w Polsce mało. Jeżeli umieścisz w opisie kesza dokładną informację o skrzynce, to będzie spoko. Nie każdy kesz jest dla każdego. Skrzynki załlożone pod wodą, gdzie, trzeba zanurkować, też są przeznaczone dla określonej grupy osób.
Taternicy jaskiniowi, którzy bawią się w geocaching też by chcieli mieć czasem jakąś dodatkową atrakcję.Skrzynka nie będzie może często odwiedzana, lecz nikt bez przyznania Orderu Zielonej Gwiazdy od niej nie odejdzie ;-)

Pozdrawiam serdecznie - Sebek
Obrazek
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: Trudność zakładanej skrzynki - jaskinie.

Post autor: Doc_with_the_dog »

Sebastian pisze:Jak najbardziej zakładaj!!!
Po tych słowach nie musiałem nawet patrzeć kto jest ich autorem. To po prostu musiał byc Sebek :D
Jeśli chodzi o moje zdanie to jak chcesz możesz założyc, ale zgadzam się w 100% z markpm. Moim zdaniem nie utrzyma sie długo. Kiedyś łaziłem po jaskiniach i wiem, jak wyglada sprzątanie. Młócą wszystko. No chyba, że ją bardzo dobrze skitrasz, ale wtedy szukający "zryją" jaskinie jak dziki
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
markpm
Nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 15 kwietnia 2010, 09:54
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Trudność zakładanej skrzynki - jaskinie.

Post autor: markpm »

Doc_with_the_dog pisze:
Sebastian pisze:Jak najbardziej zakładaj!!!
. Kiedyś łaziłem po jaskiniach i wiem, jak wyglada sprzątanie. Młócą wszystko. No chyba, że ją bardzo dobrze skitrasz, ale wtedy szukający "zryją" jaskinie jak dziki
No widzisz, ja dalej łażę i sprzątam :) Fakt, ze skrzynką się jeszcze nie spotkałem, ale różne rzeczy już wynosiłem.

PS: Namuliska jaskini nie można ruszać :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Saracen
Forumator
Posty: 1443
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Trudność zakładanej skrzynki - jaskinie.

Post autor: Saracen »

Zakładaj, zakładaj... dostałem w spadku skrzynkę w jaskini piaskowej, możesz loknąć jakie ma oceny, nie jest to autoreklama, jak powiedziałem wcześniej: tylko ją adoptowałem, i raz serwis zrobiłem. Dlatego śmiało napiszę POLECAM a i ciebie do zakładania namawiam!
ODPOWIEDZ