Nowy!

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Nowy!

Post autor: Krysiul »

Ja ściągnąłem coś, co się zwie gMapMaker - wygląda na łatwy i przyjemny w obsłudze, jedną mapę już nawet zrobiłem, ale generalnie muszę jeszcze trochę pokombinować.
ObrazekObrazekObrazek
hollomi
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: sobota 11 września 2010, 18:09
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nowy!

Post autor: hollomi »

Dobra, Byłem a Avast i kupiłem GPS MIO MOOV 200. za 199 zł + karta 2 GB za 31 zł.
Wszystko działa ładnie, na razie spróbuję bez odblokowania.
Mam pytanie jak spisywać długosci i szerokosci geagraficzne. Bo:
N 53° 00.974' E 18° 34.693' nie działa. ;/
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Nowy!

Post autor: Krysiul »

Niebardzo rozumiem, co masz na myśli, może to kwestia późnej godziny. Co rozumiesz poprzez spisywanie współrzędnych?

Możesz próbować bez odblokowania, ale na dłuższą metę może być to nie wygodne, bo:

1. W nawigacjach samochodowych włączona jest funkcja statycznej nawigacji, która powoduje, że pozycja jest aktualizowana na bieżąco wtedy, gdy poruszasz się z prędkością >5km/h. W przeciwnym wypadku pozycja jest niedokładna i albo się nie aktualizuje, albo aktualizuje się ze sporym opóźnieniem.
2. Nie będziesz mógł wgrywać sobie spojlerów i opisów. Tak masz wszystko w jednym urządzeniu.

Odblokowanie, którego chciałeś spróbować, jest odwracalne, więc nie powinieneś stracić gwarancji, jeśli tego się obawiasz. Wystarczy zrobić reset i nie wsadzać karty pamięci z programem odblokowującym.
ObrazekObrazekObrazek
hollomi
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: sobota 11 września 2010, 18:09
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nowy!

Post autor: hollomi »

przepraszam, chodziło mi o wpisywanie a nie o spisanie. bo Wchodzę w menu ->Adres -> Dł. / Szer.. wpisuje tam dane. i wyprowadza mnie albo do innego miasta, albo naciskam znajdź i tez się nic nie dzieje.
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Nowy!

Post autor: krystiant »

Może twój program ma inny format danych, np. stopnie minuty sekundy? Może w konfiguracji da się wybrać jakiego formatu ma używać...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
hollomi
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: sobota 11 września 2010, 18:09
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nowy!

Post autor: hollomi »

Mógłby mi ktoś podać link do panelu, jakiego sami używacie?
Mam problem, bo ściągnąłem jakiś panel z auto mapą, i wychodzi informacja : mapa jest uszkodzona lub nie jest poprawnie zarejestrowana.
Awatar użytkownika
snp
Stały bywalec
Posty: 145
Rejestracja: wtorek 21 kwietnia 2009, 12:05
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Nowy!

Post autor: snp »

hollomi, jesteś z Torunia widzę, może zmowimy się większą grupą i obgadamy temat?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Nowy!

Post autor: Krysiul »

hollomi, ja używam obecnie tego który podałeś w temacie: http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=5301
Co do automapy, to jest płatna i widocznie ktoś albo jej nie zarejestrował, albo, co bardziej prawdopodobne, jest na pirackim kluczu, który już nie działa. Co do dziwnych współrzędnych, to chyba też miałem ten problem, mimo, że format wyświetlania danych wygląda na taki sam. W tej chwili nie używam MioMap do nawigacji, bo wychodzenie z niego i przełączanie na inne programy jest mało wygodne, więc za bardzo nie wchodziłem w temat. Zadowalam się małym programikiem wyświetlającym współrzędne i czasem tylko posiłkuję się mapą. Zobaczę jeszcze potem, o co chodzi z tymi współrzędnymi.
ObrazekObrazekObrazek
hollomi
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: sobota 11 września 2010, 18:09
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nowy!

Post autor: hollomi »

O jakim programie mówisz, który wyświetla ci współrzędne. To też go sobie wgram. Podaj mi jakie programy masz tam wgrane.
To oznacza, że ty nie używasz automapy? A mam jeszcze pytanie, czy istnieje możliwość że wchodzę na stronę skrzynki. I zapisuję ją jako plik HTM. Wgrywam go na GPS i moge tą stronę włączyć w trybie Offline. Jak tak to jaki program jest potrzebny. I czy też mogę wgrać sobie zdjęcia i spoilery? Kurcze, jakim ja jestem laikiem :D
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Nowy!

Post autor: Stryker »

hollomi pisze: I czy też mogę wgrać sobie zdjęcia i spoilery? Kurcze, jakim ja jestem laikiem :D
... i nawet Ci się nie chce przeglądnąć forum przed zadaniem pytania...
Obrazek
Awatar użytkownika
Cerberiusz
Nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 22 sierpnia 2010, 12:44
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nowy!

Post autor: Cerberiusz »

hollomi pisze: A mam jeszcze pytanie, czy istnieje możliwość że wchodzę na stronę skrzynki. I zapisuję ją jako plik HTM. Wgrywam go na GPS i moge tą stronę włączyć w trybie Offline. Jak tak to jaki program jest potrzebny. I czy też mogę wgrać sobie zdjęcia i spoilery? Kurcze, jakim ja jestem laikiem :D
Użyj bazy filipsa. Nie ma nic lepszego.
http://oc.achjoj.info/index-n.php
Pozdrawiam Cerberiusz

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Nowy!

Post autor: Krysiul »

Nie, nigdy nie używałem Automapy, dla keszera nie byłaby zresztą przydatna, bo z tego co wiem poza drogami jest mało szczegółowa. Do wyświetlania współrzędnych używam VisualGPSce albo Oziego. Tylko Ozi też jest płatny.
ObrazekObrazekObrazek
hollomi
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: sobota 11 września 2010, 18:09
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nowy!

Post autor: hollomi »

Jeszcze ostanie pytanie, jak mam zainstalować takie coś:
http://yfrog.com/f/5oasdwdp/
http://img204.imageshack.us/img20
Nie ma tam żadnego pliku exe. Ani nic ;/
hollomi
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: sobota 11 września 2010, 18:09
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nowy!

Post autor: hollomi »

Oj to teraz zrobiłem chyba najgorsze co mogłem.
Już miałem dużo rzeczy pozainstancyjnych ale chciałem zrobić wszystko od nowa i zrobić porządek na moim GPS. Więc zrobiłem format karty i wziąłem "Ponownie zainstaluj oprogramowanie na MIO". I teraz tu się zaczęły schody. Po pierwsze nie mam mapy polski na mio map. A miałem ją kupując nowa nawigacje. Jest tylko wgrana mapa EMPTY. która o dziwo jest pusta :). I nie mogę odblokować nawigacji żadnym znanym mi sposobem. Który działał za pierwszym razem. ;/
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Nowy!

Post autor: Krysiul »

To był format karty czy pamięci wewnętrznej? Chyba jednak to drugie. Jakbyś chciał samą mapę, to mogę podesłać Ci pliki swojej.
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ