Skrzynki

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

u810
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: wtorek 28 września 2010, 18:11
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Skrzynki

Post autor: u810 »

Stryker pisze: Zakopać jest po prostu najłatwiej (no offence) - łopatą macha się szybko, (...)
W Małopolsce Południowej nie jest tak łatwo. Najpierw mamy 5 cm warstwę kamieni z ziemią, potem kilka cm luźnych kamieni a potem to już jądro ziemi - lita skała. Kopie się naprawdę ciężko. Mam jednego kesza wkopanego w ziemię i maskowanego kamieniami i wykopanie dołka 30 cm ogrodową łopatką to naprawdę ciężka robota. Zakopanie dla mnie to będzie właśnie ostateczność z tego powodu. Co innego w Lubelskim czy Mazowieckim, które są zasadniczo wielgachną piaskownicą :D
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: Skrzynki

Post autor: Doc_with_the_dog »

Proponuję na potrzeby temetu rozróżnić dwie kwestie. ZAKOPANIE kesza, oraz WYKOPANIE miejsca pod skrzynkę. Nie mam nic przeciwko keszom schowanym w glebie. Tylko zamiast zakopywać, mozna przecież przywalic kamulem, przykryć darnią, ściółką, patykami.... Tak jak pisał Stryker, najbardziej wkurzającą rzeczą (przynajmniej dla mnie) jest odkopywanie. Nie zawsze ma sie przy sobie kłujke, ktora, nota bene, jest dość niebezpieczna w użytkowaniu (nie dość, że można zniszczyć kesza, to jeszcze można sobie nią oko wybić :D ), a bez niej, nawet przy bardzo dokładnych koordach, mozna przekopać ok 10 m2 ziemi.
Nikt mnie nie przekona, że istnieją miejsca, gdzie nie da rady wsadzić kesza w inny sposób.
Do tego dochodzi aspekt dekonspiracji. Przeciez to normalne, że w każdym parku mozna spoktać oszołoma machającego szpadlem po trawniku. Wcale nie zwraca na siebie uwagi :D
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
Michu4000
Stały bywalec
Posty: 126
Rejestracja: środa 04 sierpnia 2010, 11:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Skrzynki

Post autor: Michu4000 »

Ja do tej pory za skrzynki zakopane uznawałem też takie, które są posadzone w niewielkim zagłębieniu ziemi, przykryte małą warstewką piachu, trawy itp. (czyli większość z tych, które widziałem). Jeśli mówimy o skrzynkach zakopanych, to chodzi tylko o takie, ukryte w głębokim dole, przywalone dużą ilością gleby?
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Skrzynki

Post autor: miklobit »

Zakopana to zakopana. Czyli bez łopaty nie ruszysz. Wkopana i zamaskowana tylko liśćmi, patykami itp. to zupełnie inna bajka. Wg mnie to dobry kompromis na osadzenie dużego pojemnika jak już naprawdę nie ma gdzie. Ważne tylko żeby jakoś charakterystycznie odróżnić miejsce od otoczenia, bo jak nie , to i tak niektórzy na zapas przekopią okolicę.
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Skrzynki

Post autor: r00t7 »

miklobit pisze: Ważne tylko żeby jakoś charakterystycznie odróżnić miejsce od otoczenia, bo jak nie , to i tak niektórzy na zapas przekopią okolicę.
jak w bornem - drzewo pod którym zakopany był kesz było naokoło obkopane tak że za kostki się wpadało w dół, dodatkowo na odległości 0,5m od drzewa :) nawet ktoś napisał że 2h kopał i mu się nie udało znaleźć
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Skrzynki

Post autor: Lza »

już poprzednicy chyba wszystko napisali. Są dziesiątki metod ukrycia kesza, tak by nie był zakopany. Znajdowałem już takie, co leżą na wierzchu a jednak dla mugoli pozostają niewidzialne. U mnie kesze zakopane od ręki mają ocenę "poniżej przeciętnej" właśnie za zakopanie. Co gorsza, niektórzy sięgają szczytów bezmyślności - dziś znalazłem - kesz zakopany na starym cmentarzu. A 15 metrów od kesza drzewo z dziuplą..

Tak że szkoda gadać - zakopując kesza uczysz młokosów, że nie trzeba myśleć, bo wystarczy mieć łopatkę.
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Skrzynki

Post autor: lavinka »

Obawiam się, że 99% geokeszerów nie ma łopatki i tu widzę większy problem.
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: Skrzynki

Post autor: Doc_with_the_dog »

Ten problem łatwo rozwiązać. Wystarczy, że ten 1% przestanie jej używać :D
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Skrzynki

Post autor: Lza »

w ten sposób problem zostanie rozłożony na łopatki.

:roll:
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Skrzynki

Post autor: miklobit »

Doc_with_the_dog pisze:Ten problem łatwo rozwiązać. Wystarczy, że ten 1% przestanie jej używać :D
Jeśli chodzi o szukających to byłoby pożadane rozwiązanie.
A chowający niech sobie noszą te łopatki, byle używali ich z głową tzn. tak żeby szukający już nie musiał z łopatą gonić.
Czyli jak już to skrzynka wkopana, nie zakopana.
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Skrzynki

Post autor: Stryker »

lavinka pisze:Obawiam się, że 99% geokeszerów nie ma łopatki i tu widzę większy problem.
Doc_with_the_dog pisze:Ten problem łatwo rozwiązać. Wystarczy, że ten 1% przestanie jej używać :D
To co, ankieta ws. usunięcia atrybutu "potrzebna łopatka" ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Skrzynki

Post autor: Lza »

Ankieta? tak.
Ale czy nie czytałeś na forum, że nie ma programistów? :roll:
u810
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: wtorek 28 września 2010, 18:11
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Skrzynki

Post autor: u810 »

Atrybut musi zostać, bowiem władza ludowa zgodnie z polityką "Nie będzie niczego" może zabronić łopatek

"Rząd stoi na stanowisku, iż rozwiązaniem alternatywnym do wskazanego w projektowanej regulacji mogłoby być wprowadzenie do kodeksu wykroczeń, wykroczenia polegającego na posiadaniu noży czy też innych niebezpiecznych narzędzi w miejscu publicznym, w okolicznościach, które w dostateczny sposób nie uzasadniają potrzeby ich posiadania..."

Moja łopatka jest zaostrzona z jednej strony tak by można nią rąbać i ciąć a więc gdy nie będzie atrybutu znikną okoliczności, które w dostateczny sposób uzasadniają potrzebę posiadania łopatki. Gdy będzie atrybut i zbrojne ramię władzy ludowej zapyta dlaczego paraduję z łopatką pokazuję "potrzebna łopatka" i po sprawie :D

Tak serio, mi to obojętne bo i tak noszę łopatkę, która przydaje się do wielu rzeczy, nie tylko wykopania/zakopania kesza.
Ostatnio zmieniony piątek 13 maja 2011, 08:21 przez u810, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Skrzynki

Post autor: Ranwers »

Może zamiast zakazywać tego atrybutu lepiej zrobić "kampanię" informacyjną, jak powinna wyglądać skrzynka zakopana? Na wiki nie znalazłem dobrego opisu z przykładami dobrze / źle, może doświadczeni keszerzy mogliby napisać art z przykładami, jak powino takie zakopywanie / wkopywanie wyglądać. Znalazłem niewiele zakopanych skrzynek, ale wszystkie były fajnie schowane - wkopane tak, że wieczko było odrobinę poniżej poziomu ziemi i przykryte niewielką warstwą maskującą. Poszukiwanie tych keszy sprawiło mi za każdym razem przyjemność.
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Skrzynki

Post autor: Ranwers »

u810 pisze:Atrybut musi zostać, bowiem władza ludowa zgodnie z polityką "Nie będzie niczego":

"Rząd stoi na stanowisku, iż rozwiązaniem alternatywnym do wskazanego w projektowanej regulacji mogłoby być wprowadzenie do kodeksu wykroczeń, wykroczenia polegającego na posiadaniu noży czy też innych niebezpiecznych narzędzi w miejscu publicznym, w okolicznościach, które w dostateczny sposób nie uzasadniają potrzeby ich posiadania..."

Moja łopatka jest zaostrzona z jednej strony tak by można nią rąbać i ciąć a więc gdy nie będzie atrybutu znikną okoliczności, które w dostateczny sposób uzasadniają potrzebę posiadania łopatki. Gdy będzie atrybut i zbrojne ramię władzy ludowej zapyta dlaczego paraduję z łopatką pokazuję "potrzebna łopatka" i po sprawie :D
A to ciekawy argument, bo mi do wykopywania keszy w pierwszej kolejności służy 8-calowy Ka-Bar, którego mam zawsze przy pasku i jak na razie nie spotkałem kesza, do wykopania którego było by to mało. Zresztą może OpenCaching.pl przyłączy się do protestu?:

Nóż to Narzędzie
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
ODPOWIEDZ