Skrzynki

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Bartosz1996
Nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 10 sierpnia 2010, 12:16
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Skrzynki

Post autor: Bartosz1996 »

Mam pytanie. Czy skrzynka musi być jakaś specjalna czy nie? Jeśli specjalna to gdzie ją dostać? Możliwe że ten temat był poruszany ale liczę na odpowiedż.
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Skrzynki

Post autor: krystiant »

Może być dowolny pojemnik byle dobrze zabezpieczał zawartość. Poziom zabezpieczenia zależy od tego w jakich warunkach kesz będzie przebywał. Jeżeli gdzieś na dworze to dobrze żeby był szczelny.
A może poszukaj kilkadziesiąt keszy i sam zobacz jakie pojemniki są używane...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Skrzynki

Post autor: Krysiul »

Przeczytaj całe ABC Geocachingu. Na opencaching.pl masz link. Przeczytanie tego prawdopodobnie odpowie na większość początkowych pytań. A odszukanie mimo wszystko kilkudziesięciu skrzynek przed założeniem swojej to swoją drogą dobry pomysł. Nie ma co się spieszyć, skrzynka nie ucieknie.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Skrzynki

Post autor: lavinka »

Bartosz1996 pisze:Mam pytanie. Czy skrzynka musi być jakaś specjalna czy nie? Jeśli specjalna to gdzie ją dostać? Możliwe że ten temat był poruszany ale liczę na odpowiedż.
Najlepsze są te z klipsami(x4). Można dostać w Tesco lub LeClercu.
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2105
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Skrzynki

Post autor: r00t7 »

lavinka pisze:
Bartosz1996 pisze:Mam pytanie. Czy skrzynka musi być jakaś specjalna czy nie? Jeśli specjalna to gdzie ją dostać? Możliwe że ten temat był poruszany ale liczę na odpowiedż.
Najlepsze są te z klipsami(x4). Można dostać w Tesco lub LeClercu.
potwierdzam - najlepiej chronią przed wilgocią !
Obrazek Obrazek
Bartosz1996
Nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 10 sierpnia 2010, 12:16
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Skrzynki

Post autor: Bartosz1996 »

Dzięki. Jeszcze jedno: Może mi ktoś napisać krok po kroku z linkami do drukowania jak oznaczyć skrzynkę i jak zrobić dziennik? Prubowałem drukować ten dziennik ale wydruk jest nie wyrażny.
bebe
Stały bywalec
Posty: 135
Rejestracja: piątek 10 października 2008, 15:40
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Kontakt:

Re: Skrzynki

Post autor: bebe »

Bartosz1996 pisze:Dzięki. Jeszcze jedno: Może mi ktoś napisać krok po kroku z linkami do drukowania jak oznaczyć skrzynkę i jak zrobić dziennik?
Najprościej - znajdź kilka(naście) skrzynek i zobacz, jak są oznaczone i jak mają zrobione logbooki.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Skrzynki

Post autor: lavinka »

Bartosz1996 pisze:Dzięki. Jeszcze jedno: Może mi ktoś napisać krok po kroku z linkami do drukowania jak oznaczyć skrzynkę i jak zrobić dziennik? Prubowałem drukować ten dziennik ale wydruk jest nie wyrażny.
Ja już sobie dawno odpuściłam i drukuję tylko okładki - dzięki temu logbook na dłużej starcza. Poza tym inwencja ludzi w odszlaczkowywaniu jest ciekawa :) Zawsze możesz zrobić coś własnego w corelu lub jakimś darmowym programie graficznym(da się tylko plik musi mieć dużą rozdzielczość). Pogmeraj po forum, gdzieś były naklejki do odśmiecania skrzynek,były też naklejki "to nie jest śmieć", na wiki było gdzieś luzem logo OC i niuchacza. Gdzieś tu są linki do moich pdfów z okładkami w różnych rozmiarach. Trochę tu bałagan, wiem.

Zastanawiam się, czy nie uruchomić jakiegoś blogoida który by to jakoś grupował. Takiego, co każdy może się dorejestrować i dodawać swoje. Wygmeranie tego z forum czy z wiki to niełatwa sprawa. :)
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Skrzynki

Post autor: Krysiul »

Wygmeranie tego z forum czy z wiki to niełatwa sprawa. :)
Nie zgadzam się :) Kiedy zaczynałem, pierwsze co zrobiłem, to przeczytałem całe abecadło, nie pamiętam dokładnie, ile mi to zajęło, ale na pewno nie więcej niż godzinę, i wszystko co chciałem, to znalazłem, przy zakładaniu skrzynki tak samo. Z jednego artykułu można trafić ostatecznie do wszystkich innych po linkach wewnętrznych, bez korzystania z wyszukiwarki czy spisu treści. Z forum jest trochę gorzej, wyszukiwarki forumowe na pewno nie są wzorowe pod względem użyteczności, ale też da radę.

Tak swoją drogą gdyby przyklejać najważniejsze tematy z naklejkami, nowymi pracami itd., to dużo łatwiej byłoby je znaleźć.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
coza
Forumator
Posty: 556
Rejestracja: środa 28 maja 2008, 08:27
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Skrzynki

Post autor: coza »

Krysiul pisze:
Wygmeranie tego z forum czy z wiki to niełatwa sprawa. :)
Nie zgadzam się :) Kiedy zaczynałem, pierwsze co zrobiłem, to przeczytałem całe abecadło
Wzorowa postawa godna naśladowania.
[i]Sponsorem mojej nieobecności był Żubr[/i]
Awatar użytkownika
lupi
Wyjadacz
Posty: 274
Rejestracja: środa 18 listopada 2009, 15:36
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Skrzynki

Post autor: lupi »

A ja na początek na pierwszego kesza radzę niczego specjalnie nie kupować tylko poszukać w domu niepotrzebnego pojemnika, wypełnić go zalegającymi w domu np. pamiątkami i na próbę wypuszczenie go w teren. Zobaczysz co i jak. Jak się spodoba to możesz zacząć inwestować w coś lepszego.
Obrazek Obrazek


Kto chce, szuka sposobów - kto nie chce, szuka powodów.
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Skrzynki

Post autor: łowca »

lupi pisze:A ja na początek na pierwszego kesza radzę niczego specjalnie nie kupować tylko poszukać w domu niepotrzebnego pojemnika,
U mnie nie ma niepotrzebnych.Każdy jest potrzebny, ale w pewnym momencie się rozsypuje w kawałki.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
rushcore
Forumator
Posty: 752
Rejestracja: środa 15 kwietnia 2009, 12:47
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Re: Skrzynki

Post autor: rushcore »

Dlaczego radzicie robić na początek "byle co"? Do wszystkiego się można przygotować. Pierwsze kesze nie muszą być byle jakie. Logbook można stworzyć używając np. generatora http://opencaching.pl/logbook.php
[img]http://opencaching.pl/statpics/8595.jpg[/img]
skandal, cenzura i zgrzytanie zębów :)
[url=http://rushbase.net:5580/opencaching/index.php?page=logbook]generator logbook[/url]
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Skrzynki

Post autor: łowca »

rushcore pisze: Logbook można stworzyć używając np. generatora http://opencaching.pl/logbook.php
Mniam.
A czy generator FTFów też istnieje?
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
lupi
Wyjadacz
Posty: 274
Rejestracja: środa 18 listopada 2009, 15:36
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Skrzynki

Post autor: lupi »

Nie musisz specjalnie kupować pojemnika. Ja pierwsze kesze zakładałem w pojemnikach po kremie nivea. Jeżeli wieczko nie było uszkodzone to były bardzo szczelne. Fanty szukałem na początku po domu. Ołówków też miałem masę na chacie. Wydrukowałem tylko logbook.

Nie znając zabawy nie leciałem od razu do sklepu po 2 litrowy pojemnik klipsowy i drogie ołówki. Zresztą szkoda, że niektóry oceniają kesza tylko po pojemniku i jak nie jest drogi ze sklepu to kesz od razu jest "byle jaki";(
Obrazek Obrazek


Kto chce, szuka sposobów - kto nie chce, szuka powodów.
ODPOWIEDZ