Skrzynka na obczyźnie.

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Talbot
Stały bywalec
Posty: 110
Rejestracja: czwartek 22 lipca 2010, 19:45
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Skrzynka na obczyźnie.

Post autor: Talbot »

Przeglądam forum i Wiki i nie mogę znaleźć odpowiedzi na dręczące mnie pytanie. Jak to jest z zakładaniem skrzynek „na obczyźnie”?
Przymierzam się właśnie do założenia mojej pierwszej skrzynki i mam kilka ciekawych pomysłów na jej lokalizacje. Problem w tym że skrzynki założonej w czasie wakacyjnego wyjazdu nie będę mógł serwisować. Z drugiej jednak strony widzę ze jest masa skrzynek założonych poza granicami naszego kraju (polskich skrzynek).
Co więc powinienem zrobić założyć skrzynkę w ciekawym miejscu i liczyć ze serwisować będą ja znalazcy, czy lepiej poszukać miejsca gdzieś bliżej domu?
Chodzi mi przede wszystkim o kwestie regulaminowe i zasadę dobrych obyczajów :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Maliniak
Forumator
Posty: 665
Rejestracja: sobota 27 grudnia 2008, 02:22
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Skrzynka na obczyźnie.

Post autor: Maliniak »

witaj,
nie ma ograniczeń co do odległości odnośnie zakładania skrzynek, można zakładać i tuż pod domem i wiele kilometrów od domu...

tylko rodzi się pytanie - po co zakładać skrzynkę n kilometrów od domu, w miejscu do którego nigdy więcej się nie przyjedzie (czyli wakacyjna wyprawa, wakacyjny cache) i nie będzie można serwisować - wychodząc z założenia że ktoś będzie serwisować zakładanie takiej skrzynki mija się z celem, lepiej znaleźć miejsce nieopodal codziennego bytowa, gdzie w każdym momencie można ja serwisować sprawdzić czy będzie itd.

jak dla mnie lepiej poszukać czegoś ciekawego nieopodal miejsca zamieszkania, regulaminowo OC nie zabrania CI zamieszczania skrzynek poza granicami, nie mogą one jednak łamać przepisów

taką skrzynką daleko od Polski z lokalnym serwisantem znam taką: http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=6171

pozdrawiam i życzę pomysłowych skrzyneczek

ps.
kiedyś był już temat odnośnie skrzynek poza granicami: http://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?f=1&t=3559
Za ten post autor Maliniak otrzymał podziękowanie:
Talbot
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
...Mówię Tobie: "Wiarę miej!
W drodze swojej nie ustawaj!
Żebyś doszedł dokąd chcesz!
Niech marzenia staną się Twoją nocą, Twoim dniem!
Głosem serca w życiu kieruj się!"...
ODPOWIEDZ