Znalazłem zarchiwizowaną skrzynkę co dalej ?

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Czik
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: środa 09 grudnia 2009, 18:21
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Znalazłem zarchiwizowaną skrzynkę co dalej ?

Post autor: Czik »

Otóż razu pewnego wybrałem się ze znajomymi po kesza, po około 20 minutach skradania się po krzakach wreszcie do niego dobrnęliśmy.Wpis do logu no trade i powrót do domu. Wchodzę na opencaching.pl szukam skrzyneczki , klikam by dodać komentarz do skrzynki dotyczący jej znalezienia. A tu niespodzianka skrzynka jest zarchiwizowana. Więc nasuwa się pytanie co dzieje się ze skrzynkami po archiwizacji , czy zostają one w miejscu lub są zabierane przez autora ?
I czy taką skrzynkę da się od archiwizować.Kontaktowałem się z autorem lecz nie odpowiada.

Dokładnie chodzi mi o skrzynkę "Another stary Młyn nad Jeziorką" użytkownika olgierd

Link: http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=2043

Pozdrawiam
cieeekawe ;]
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Re: Znalazłem zarchiwizowaną skrzynkę co dalej ?

Post autor: zyr »

Jeśli autor nie odpowiada, to zrobić niewiele można.
Olgierd odpowiada rzadko i zwykle późno :)
Możesz ewentualnie zapytać osobiście: http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=2605 (że się tak mało dyskretnie zareklamuję :) )
Za ten post autor zyr otrzymał podziękowanie:
Czik
Czik
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: środa 09 grudnia 2009, 18:21
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Znalazłem zarchiwizowaną skrzynkę co dalej ?

Post autor: Czik »

Więc muszę zorganizować wycieczkę Pekaesem :D lub poczekać na odpowiedź na mailu.
Dzięki za odpowiedź :D
a jest jeszcze numer gg i telefon którego nie zauważyłem :)
Ale i tak się kiedyś do Warszawy wybiorę.
cieeekawe ;]
Awatar użytkownika
rushcore
Forumator
Posty: 752
Rejestracja: środa 15 kwietnia 2009, 12:47
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Re: Znalazłem zarchiwizowaną skrzynkę co dalej ?

Post autor: rushcore »

Zarchiwizowane skrzynki powinny zostać przez autora fizycznie uprzątnięte ... po zarchiwizowaniu stają się przecież śmieciami skazanymi na zapomnienie.
[img]http://opencaching.pl/statpics/8595.jpg[/img]
skandal, cenzura i zgrzytanie zębów :)
[url=http://rushbase.net:5580/opencaching/index.php?page=logbook]generator logbook[/url]
Awatar użytkownika
wallson
Wyjadacz
Posty: 382
Rejestracja: czwartek 28 maja 2009, 09:21
Podziękował;: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy
Kontakt:

Re: Znalazłem zarchiwizowaną skrzynkę co dalej ?

Post autor: wallson »

Ostatnio zrobiłem sobie wycieczkę szlakiem zarchiwizowanych skrzynek Olgierda ;)

Z 4 skrzynek w okolicach Łosia i Piaseczna znalazłem jedną. Pudełko sprasowane, fanty
trochę zagniły... logbook dzięki strunówce jakoś ocalał, choć i tak mokry jak szmata...
niedawno go skończyłem suszyć i rozdzielać. Zarchiwizowane skrzynki Olgierda z okolic
Łosia z tego co wiem Łośka (moose) chętnie by przygarnęła. Dam jej więc namiary na
skrzynkę wskazaną przez ZYR'a.
"Lepiej słonie łapać żywcem niż rozmawiać z nadgorliwcem..."

ObrazekObrazek
Moje strony www: http://www.ajdu.pl http://www.wallson.pl http://www.77mdh.pl
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Znalazłem zarchiwizowaną skrzynkę co dalej ?

Post autor: lavinka »

O, a były tam geokrety? Na południe od Piaseczna były jakieś skrzynki Olgierda z geokretami. Wybieram się tam jak sójka za morze...
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wallson
Wyjadacz
Posty: 382
Rejestracja: czwartek 28 maja 2009, 09:21
Podziękował;: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy
Kontakt:

Re: Znalazłem zarchiwizowaną skrzynkę co dalej ?

Post autor: wallson »

lavinka pisze:O, a były tam geokrety? Na południe od Piaseczna były jakieś skrzynki Olgierda z geokretami. Wybieram się tam jak sójka za morze...
No to o co pytasz było głównym powodem wybrania się w ten rejon. Kretów niestety brak. Jak by co to sprawdziłem też skrzynkę Olgierda przy
wieży ciśnień w Lesznie... Kesza chyba brak, ew. dostęp uniemozliwia akacja z wielkimi kolcami... odpuściłem głębszą penetrację.
"Lepiej słonie łapać żywcem niż rozmawiać z nadgorliwcem..."

ObrazekObrazek
Moje strony www: http://www.ajdu.pl http://www.wallson.pl http://www.77mdh.pl
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Znalazłem zarchiwizowaną skrzynkę co dalej ?

Post autor: lavinka »

wallson pisze:
lavinka pisze:O, a były tam geokrety? Na południe od Piaseczna były jakieś skrzynki Olgierda z geokretami. Wybieram się tam jak sójka za morze...
No to o co pytasz było głównym powodem wybrania się w ten rejon. Kretów niestety brak. Jak by co to sprawdziłem też skrzynkę Olgierda przy
wieży ciśnień w Lesznie... Kesza chyba brak, ew. dostęp uniemozliwia akacja z wielkimi kolcami... odpuściłem głębszą penetrację.
Uuuu, to wielka szkoda...
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
oszo
Nowy na forum
Posty: 22
Rejestracja: piątek 16 stycznia 2009, 13:51
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Znalazłem zarchiwizowaną skrzynkę co dalej ?

Post autor: oszo »

Również dzisiaj znalazłem zarchiwizowaną skrzynkę, nie będę pisał czyją, ale totalnie zamokniętą.
Czy jest jakiś czas kiedy właściciel mam z nią coś zrobić, bo jeżeli nie to sami śmiecimy.

pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Liszewski.36
Wyjadacz
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek 20 lipca 2009, 23:19
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Znalazłem zarchiwizowaną skrzynkę co dalej ?

Post autor: Liszewski.36 »

oszo pisze:Również dzisiaj znalazłem zarchiwizowaną skrzynkę, nie będę pisał czyją, ale totalnie zamokniętą.
Czy jest jakiś czas kiedy właściciel mam z nią coś zrobić, bo jeżeli nie to sami śmiecimy.

pozdrawiam

Polecam Ci ją zabrać. Uważam, że to najlepszy sposób bo archiwizacja = zrzeknięcie. Ja tak zrobiłem w przypadku zarchiwizowanej skrzynki ZYR'a. Właściwie to odnalazłem tylko spalony kawał plastiku z długopisem. Oj nie ładnie Zyr, nie ładnie :wink:

http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=1357

Ps. Oczywiście skrzynkę zabrałem i wyrzuciłem do kosza :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Maliniak
Forumator
Posty: 665
Rejestracja: sobota 27 grudnia 2008, 02:22
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Znalazłem zarchiwizowaną skrzynkę co dalej ?

Post autor: Maliniak »

@liszewski - akurat nie jest tak - archiwizacja oznacza że skrzynka nie należy do serwisu - skrzynka zawsze była i jest własnością autora/założyciela (skrzynka czyli fizyczny pojemnik) - to że została zarchiwizowana oznacza, że autor mógł przestać korzystać z tego serwisu - co nie oznacza, że skrzynkę można zabrać od tak - możliwe, że autor korzysta z innego serwisu, na którym ta skrzynka jest aktywna

przede wszystkim pierwsze co po znalezieniu takiej skrzynki to wg mnie kontakt z właścicielem; może być tak że została zarchiwizowana bo nikt jej wcześniej nie mógł znaleźć; autor się pomylił itd

można też zgłosić ten problem do COG i ona będzie się głowić co dalej z tym fantem
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
...Mówię Tobie: "Wiarę miej!
W drodze swojej nie ustawaj!
Żebyś doszedł dokąd chcesz!
Niech marzenia staną się Twoją nocą, Twoim dniem!
Głosem serca w życiu kieruj się!"...
Awatar użytkownika
oszo
Nowy na forum
Posty: 22
Rejestracja: piątek 16 stycznia 2009, 13:51
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Znalazłem zarchiwizowaną skrzynkę co dalej ?

Post autor: oszo »

Maliniak pisze:@liszewski - akurat nie jest tak - archiwizacja oznacza że skrzynka nie należy do serwisu - skrzynka zawsze była i jest własnością autora/założyciela (skrzynka czyli fizyczny pojemnik) - to możliwe, że autor korzysta z innego serwisu, na którym ta skrzynka jest aktywna
Tego nie wziołem pod uwagę, bo w każdym innym wypadku zgadzam się z Liszewski.36. Tylko co teraz, powiedzmy
brak kontaktu( ktoś wyjechał, brak dostepu do komputera), szukać skrzynki w innych serwisach( braknie czasu na keszowanie), zakładać nową( bedzie larum, że skrzynka obok skrzynki).

pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Znalazłem zarchiwizowaną skrzynkę co dalej ?

Post autor: lavinka »

Nie będzie larum, albowiem skrzynka zarchiwizowana=nie ma skrzynki, miejscówka zwolniona. Nie ma co się przejmować. Mnie się kilka razy niechcący (i parę razy chcący) podkurzyło miejscówkę starej zarchiwizowanej skrzynki i jak dotąd nikt do mnie nie miał pretensji. Tyle, że zakładasz NOWĄ skrzynkę. Możesz ewentualnie wrzucić zdjęcia logbooka ze starej, albo podać waypoint gdzie leży. W końcu nie musisz ukrywać dokładnie w tym samym miejscu, prawda? Ja jeszcze(jak nie zapomnę)staram się dorzucać link do zarchiwizowanej skrzynki(opis zazwyczaj ma inny).
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
oszo
Nowy na forum
Posty: 22
Rejestracja: piątek 16 stycznia 2009, 13:51
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Znalazłem zarchiwizowaną skrzynkę co dalej ?

Post autor: oszo »

lavinka pisze:Nie będzie larum, albowiem skrzynka zarchiwizowana=nie ma skrzynki, miejscówka zwolniona. Nie ma co się przejmować. Mnie się kilka razy niechcący (i parę razy chcący) podkurzyło miejscówkę starej zarchiwizowanej skrzynki i jak dotąd nikt do mnie nie miał pretensji. Tyle, że zakładasz NOWĄ skrzynkę. Możesz ewentualnie wrzucić zdjęcia logbooka ze starej, albo podać waypoint gdzie leży. W końcu nie musisz ukrywać dokładnie w tym samym miejscu, prawda? Ja jeszcze(jak nie zapomnę)staram się dorzucać link do zarchiwizowanej skrzynki(opis zazwyczaj ma inny).
I tak będę postępował, w wypadku tamtej skrzynki miejsce nie szczególne więc i strata żadna.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Liszewski.36
Wyjadacz
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek 20 lipca 2009, 23:19
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Znalazłem zarchiwizowaną skrzynkę co dalej ?

Post autor: Liszewski.36 »

Maliniak pisze:@liszewski - akurat nie jest tak - archiwizacja oznacza że skrzynka nie należy do serwisu - skrzynka zawsze była i jest własnością autora/założyciela (skrzynka czyli fizyczny pojemnik) - to że została zarchiwizowana oznacza, że autor mógł przestać korzystać z tego serwisu - co nie oznacza, że skrzynkę można zabrać od tak - możliwe, że autor korzysta z innego serwisu, na którym ta skrzynka jest aktywna

przede wszystkim pierwsze co po znalezieniu takiej skrzynki to wg mnie kontakt z właścicielem; może być tak że została zarchiwizowana bo nikt jej wcześniej nie mógł znaleźć; autor się pomylił itd

można też zgłosić ten problem do COG i ona będzie się głowić co dalej z tym fantem
Racja, nie wziąłem tego pod uwagę! Dzięki za przydatną wiedzę!
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ