mapa w skrzynce geocache?

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Adam200
Nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 22 lipca 2010, 19:03
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: mapa w skrzynce geocache?

Post autor: Adam200 »

czyli z tego co widzę, trochę nie przemyślałem tego co chcę zrobić. A jeśli nie chciałbym niszczyć przyrody w rezerwacie, tym samym niszczyć pomnika przyrody, to jak i gdzie umieścić tą skrzynkę, ewentualnie hasło do logu internetowego? a jesli taka skrzynka nie spełnia konkretnych wymogów, to jak jak pokazać ten pomnik w srodku rezerwatu nie niszcząc miejscowej przyrody??
Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Posty: 1353
Rejestracja: czwartek 12 lutego 2009, 22:31
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: mapa w skrzynce geocache?

Post autor: Highlander »

Adam200 pisze:czyli z tego co widzę, trochę nie przemyślałem tego co chcę zrobić. A jeśli nie chciałbym niszczyć przyrody w rezerwacie, tym samym niszczyć pomnika przyrody, to jak i gdzie umieścić tą skrzynkę, ewentualnie hasło do logu internetowego? a jesli taka skrzynka nie spełnia konkretnych wymogów, to jak jak pokazać ten pomnik w srodku rezerwatu nie niszcząc miejscowej przyrody??
Możesz spróbować tak jak pisałem: multicache typu "offset" (czyli jeden punkt wirtualny w którym zbiera się dane do etapu drugiego - finałowego pojemnika)

Dajesz współrzędne na pomnik jako pierwszy etap wirtualny, następnie dajesz jakieś zadanie przy pomniku (sczytanie tabliczki, policzenie czegośtam, może jest duża tablica informacyjna nieopodal z której można wybrać litery lub cyfry?) którego rozwiązanie daje współrzędne finałowego pojemnika zakopanego na granicy rezerwatu.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: mapa w skrzynce geocache?

Post autor: krystiant »

Druga możliwość to zrobić jak pisał(a) bebe w drugim akapicie - skrzynka tradycyjna z opisem i współrzędnymi miejsca wartego zobaczenia i olać tych wszystkich (bez obrazy) ignorantów, którzy tylko zaliczą kesza bez dodatkowych doznań wizualnych... Kto będzie chciał to pójdzie zobaczyć dlaczego uznałeś, że warto to miejsce pokazać.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Adam200
Nowy na forum
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 22 lipca 2010, 19:03
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: mapa w skrzynce geocache?

Post autor: Adam200 »

chyba tak to zrobię ;] Dzięki wielki za pomysły!!
ODPOWIEDZ