wgrywanie waypointów do GPS

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
gregorio1972
Nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: sobota 10 lipca 2010, 00:05
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

wgrywanie waypointów do GPS

Post autor: gregorio1972 »

Witam :) jestem bardzo początkujący i póki co rozgryzam tematy związane OC. Zakupiłem Garmin 450T i zalogowałem się na stronie OPENCACHING.pl. wejdę na mapę skrzynek i gdy chcę wgrać do urządzenia wyślij waypoint do urządzenia GPS to mogę wgrać tylko dane jednej skrzynki. czemu? Poza tym po wgraniu jest ona w ikonce waypoint a w geocasching tego nie ma? Nie rozumiem tego. Gdy zalogowałem się na www. garmin.pl jest podstrona geocaching z której pokazuje mi kilka lokalizacji i wgrywa się kilka skrzynek - gdzie są ich nazwy współrzędne itd. Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu tego urządzenia : :?:
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2071
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: wgrywanie waypointów do GPS

Post autor: krystiant »

gregorio1972 pisze:Zakupiłem Garmin 450T
Znaczy się Oregon? Wyszukujesz sobie skrzynki, u dołu strony z wynikami wyszukiwania masz: "Pobierz wykaz dla różnych aplikacji". Klikasz na GPX GC i pobrany plik wgrywasz do Garmina, do katalogu Garmin/GPX
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowanie:
gregorio1972
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
gregorio1972
Nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: sobota 10 lipca 2010, 00:05
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: wgrywanie waypointów do GPS

Post autor: gregorio1972 »

Tak Oregon 450T -super "zabawka" :) krystiant wielkie dzięki za podpowiedź, niestety sam w życiu bym na to nie wpadł. Trochę popróbowałem i w folderze GPX mogę wszystko wgrywać zapisywać, usuwać i modyfikować bezpiecznie ? Drugie moje pytanie mam wolne ok. 230MB jakbym to zapełnił to muszę zwalniać trochę pamięci czy jakoś mogę wgrywać na dokupioną kartę SDXC? zdjęcia tam wgrałem to urządzenie widzi ale ściągnięte waypointy już nie? Czy karta ma jakieś znaczenie w tym urządzeniu tzn jej prędkość zapisu i odczytu? Kupiłem zwykły 8GB sandisc ale co na niej nagrać skoro jeszcze mam miejsce na Garminie? :?:
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2071
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: wgrywanie waypointów do GPS

Post autor: krystiant »

Też mam właśnie taki :D Ponieważ nie wgrywałem żadnych zdjęć to się jeszcze długo nie będę musiał zastanawiać nad dołożeniem karty... Słyszałem, że na kartę to można np. wgrywać dodatkowe mapy. Instrukcję czytałeś? Jest w urządzeniu w pierwszym katalogu (nie chce mi się teraz podłączać żeby sprawdzić nazwę ale to było doc czy jakoś tak...)
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
gregorio1972
Nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: sobota 10 lipca 2010, 00:05
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: wgrywanie waypointów do GPS

Post autor: gregorio1972 »

oczywiście, że czytałem - studiuję ją nadal, dostałem z urządzeniem i ściągnąłem ze strony Garmina - ta o której mówisz jest chyba taka sama? Odnośnie moich problemów dot. szybkości karty, i zapisu na niej waypointów masz jakieś informacje.? :?: Nie znalazłem nigdzie czym się je - Garmin spanner,garmin serial NMEA we/wy,ASCII,RTCM - które ustawić ?, Ponadto nie chce mi zgrać zapisanego waypointa do MapSource - może coś źle robię? Może to są banalne zapytania ale proszę o pomoc w rozpracowaniu tego cacka :P
Obrazek Obrazek Obrazek
Bleee
Nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 08 marca 2010, 13:24
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: wgrywanie waypointów do GPS

Post autor: Bleee »

A nie prościej przepisać koordynaty na kartkę papieru i wklepać ręcznie do GPSa?
Obrazek
Awatar użytkownika
gregorio1972
Nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: sobota 10 lipca 2010, 00:05
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: wgrywanie waypointów do GPS

Post autor: gregorio1972 »

może i można ale dlaczego się przy okazji czegoś nie nauczyć jak urządzenia mają takie możliwości idąc tym tokiem myślenia po co GPS skoro dawniej wystarczała zwykła mapa i też ludzie jakoś żyli :P
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
rushcore
Forumator
Posty: 752
Rejestracja: środa 15 kwietnia 2009, 12:47
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Re: wgrywanie waypointów do GPS

Post autor: rushcore »

Bleee: Zysk czasowy przy ilości skrzynek rzędu 10 lub więcej powinien chyba być wystarczającym argumentem. :)
[img]http://opencaching.pl/statpics/8595.jpg[/img]
skandal, cenzura i zgrzytanie zębów :)
[url=http://rushbase.net:5580/opencaching/index.php?page=logbook]generator logbook[/url]
Bleee
Nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 08 marca 2010, 13:24
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: wgrywanie waypointów do GPS

Post autor: Bleee »

Macie rację. Ja mam tylko Garmin eTrex H i to urządzenie, poza ręcznym wklepywaniem waypointów, innych możliwości nie oferuje, więc sami rozumiecie. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Soowwa
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: sobota 15 maja 2010, 14:43
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: wgrywanie waypointów do GPS

Post autor: Soowwa »

Bleee pisze:Macie rację. Ja mam tylko Garmin eTrex H i to urządzenie, poza ręcznym wklepywaniem waypointów, innych możliwości nie oferuje, więc sami rozumiecie. :)
Zgadnij do czego służy gniazdo pod małą czarną zaślepką, na górze z tyłu urządzenia ;)
Awatar użytkownika
gregorio1972
Nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: sobota 10 lipca 2010, 00:05
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: wgrywanie waypointów do GPS

Post autor: gregorio1972 »

widzę że schodzimy całkowicie z tematu :( i niestety pomocnych rad brak :(
Obrazek Obrazek Obrazek
Bleee
Nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 08 marca 2010, 13:24
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: wgrywanie waypointów do GPS

Post autor: Bleee »

Soowwa pisze:
Bleee pisze:Macie rację. Ja mam tylko Garmin eTrex H i to urządzenie, poza ręcznym wklepywaniem waypointów, innych możliwości nie oferuje, więc sami rozumiecie. :)
Zgadnij do czego służy gniazdo pod małą czarną zaślepką, na górze z tyłu urządzenia ;)
Domyślam się do czego służy tylko ciekawe ile kosztuje taki kabel transmisji danych do tego GPSa.
Obrazek
bebe
Stały bywalec
Posty: 135
Rejestracja: piątek 10 października 2008, 15:40
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Kontakt:

Re: wgrywanie waypointów do GPS

Post autor: bebe »

Bleee pisze:Domyślam się do czego służy tylko ciekawe ile kosztuje taki kabel transmisji danych do tego GPSa.
Kiedyś na allegro ogłaszała się firma, która robiła na zamówienie te kable, kosztowały gdzieś coś pod 50 zł, ale nie mogę teraz znaleźć. Mniej lub bardziej oryginalne kable pojawiają się na allegro (np. ten). Zobacz tylko, czy masz jeszcze w komputerze port RS232 - jest trochę starożytny i w nowszych może nie być. :) Jeśli nie masz, można jeszcze bawić się w przejściówki RS232 - USB, ale nie ma wtedy gwarancji, że będzie to ładnie działać.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Soowwa
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: sobota 15 maja 2010, 14:43
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: wgrywanie waypointów do GPS

Post autor: Soowwa »

Kontynuując OT:
Cena kabla wynika praktycznie tylko z powodu nietypowej wtyczki ale jej schemat można znaleźć nawet w instrukcji do etrexa. Jeśli masz minimum zacięcia elektronicznego to w połączeniu ze specyfikacją RS232 taki kabelek można złożyć za grosze.
Bleee
Nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 08 marca 2010, 13:24
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: wgrywanie waypointów do GPS

Post autor: Bleee »

A jaki program byłby potrzebny do wgrywania waypointów? Napiszcie od razu czy jest to program darmowy czy komercyjny.
Obrazek
ODPOWIEDZ