Odśmiecanie skrzynek

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
cichy
Forumator
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek 13 lipca 2009, 12:29
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Odśmiecanie skrzynek

Post autor: cichy »

lavinka pisze:No cóż, taka specyfika naszego kraju :)
Nie uważam że w nasz kraj ma taką specyfikę - zdarzają się wyjątki ale nie można mówić ogółem.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Posty: 1353
Rejestracja: czwartek 12 lutego 2009, 22:31
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Odśmiecanie skrzynek

Post autor: Highlander »

cichy81 pisze:
lavinka pisze:No cóż, taka specyfika naszego kraju :)
Nie uważam że w nasz kraj ma taką specyfikę - zdarzają się wyjątki ale nie można mówić ogółem.
Tego akurat nie potwierdzę - z moich obserwacji wynika że bardziej (szybciej) ograbiane i niestaranniej odkładane od skrzynek OC-only są skrzynki opublikowane jednocześnie na OC i GC. Niestarannie odkładanie magnetyka polega np. na tym żeby odłożyć do 2 metry od oryginalnej lokalizacji albo położyć go obok na murku (!) zamiast przyczepić do czegoś metalowego.

No ale nie tracę nadziei w ludzi i wciąż zakładam kolejne skrzyneczki i serwisuję stare.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Odśmiecanie skrzynek

Post autor: lavinka »

Maciej eŚ pisze:
cichy81 pisze:
lavinka pisze:No cóż, taka specyfika naszego kraju :)
Nie uważam że w nasz kraj ma taką specyfikę - zdarzają się wyjątki ale nie można mówić ogółem.
Tego akurat nie potwierdzę - z moich obserwacji wynika że bardziej (szybciej) ograbiane i niestaranniej odkładane od skrzynek OC-only są skrzynki opublikowane jednocześnie na OC i GC. Niestarannie odkładanie magnetyka polega np. na tym żeby odłożyć do 2 metry od oryginalnej lokalizacji albo położyć go obok na murku (!) zamiast przyczepić do czegoś metalowego.

No ale nie tracę nadziei w ludzi i wciąż zakładam kolejne skrzyneczki i serwisuję stare.
Z moich obserwacji wynika,że najczęściej "ograbiane" są skrzynki miejskie, po prostu więcej znalazców to i potencjalne większe ryzyko kradzieja. Ale oczywiście nie ma reguły bez wyjątków ;)
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
cichy
Forumator
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek 13 lipca 2009, 12:29
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Odśmiecanie skrzynek

Post autor: cichy »

Maciej eŚ pisze: Tego akurat nie potwierdzę - z moich obserwacji wynika że bardziej (szybciej) ograbiane i niestaranniej odkładane od skrzynek OC-only są skrzynki opublikowane jednocześnie na OC i GC. ....
Rzeczywiście grabieże i dewastacje moich skrzynek zaczęły się jak opublikowałem je także na GC.
Nadal wierzę, że to przypadek i sukcesywnie reaktywuje skrzynki.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2051
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Re: Odśmiecanie skrzynek

Post autor: ronja »

cichy81 pisze:
Maciej eŚ pisze: Tego akurat nie potwierdzę - z moich obserwacji wynika że bardziej (szybciej) ograbiane i niestaranniej odkładane od skrzynek OC-only są skrzynki opublikowane jednocześnie na OC i GC. ....
Rzeczywiście grabieże i dewastacje moich skrzynek zaczęły się jak opublikowałem je także na GC.
Nadal wierzę, że to przypadek i sukcesywnie reaktywuje skrzynki.
Byłem w ten weekend na Warmii. Przy okazji podskoczyłem także do dwóch skrzynek, zarejestrowanych na OC i GC przez geosearchpoland (z tego co doczytałem jest Amerykaninem, co akurat nie ma żadnego znaczenia dla dalszych rozważań). W obu pełno wpisów ludzi z GC. Skrzynki puste jak diabli, zawilgocone, lekko zaniedbane. Z wpisów wynikało, że jakiekolwiek serwisy robili ludzie z OC. I co teraz ? Jedynym wnioskiem może być tylko ten, że pod każdą długością i szerokością geograficzną skrzynki będą przechodziły różne koleje losu. Niezaprzeczalnym faktem jest, że udostępnienie skrzynki szerszej grupie poszukiwaczy (w dwóch, trzech innych systemach) "naraża" ją na większą liczbę zdarzeń niepożądanych i tyle.
Chyba nie sądzicie, że po rejestracji skrzynki w GC, ktoś celowo robi Wam bagno w skrzynce ? Macie jakąś teorię spiskową :twisted: ?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Odśmiecanie skrzynek

Post autor: lavinka »

W celowe niszczenie skrzynek wierzę, ale mam też nadzieję że moich to nie spotka. Jednostki destrukcyjne niestety znajdą się w każdej szerokości i długości geograficznej.
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Cebulka
Wyjadacz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek 13 października 2009, 23:33
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Odśmiecanie skrzynek

Post autor: Cebulka »

Nasz osobisty rekord w tej dziedzinie :evil:
http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=5349

A gdyby tak zrobić małą kampanię informacyjną na temat wymiany fantów? W takiej słusznej sprawie przeżyłabym nawet baner reklamujący dobre obyczaje na stronie głównej OC.
u.

Edit: znaczy gdyby ktoś miał wątpliwości, ten kesz sam w sobie jest bardzo fajny. Jego problem polega paradoksalnie na tym, że jest uczęszczany.
Awatar użytkownika
cichy
Forumator
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek 13 lipca 2009, 12:29
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Odśmiecanie skrzynek

Post autor: cichy »

Dziś widziałem w nowej skrzynce korek od butelki (coca coli). Najlepsze że korek został włożony przez założyciela, Chyba po drodze wypił colę i włożył tam korek oprócz tego był skasowany bilet :), spinacz do pracnia i do papieru (także włożony przez właściciela). :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
cichy
Forumator
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek 13 lipca 2009, 12:29
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Odśmiecanie skrzynek

Post autor: cichy »

Kolejny raz moja skrzynka została zniszczona :(.
Tym razem po reaktywacji skasuję z GC Zobaczę jak długo wytrzyma.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
RobertM
Stały bywalec
Posty: 104
Rejestracja: wtorek 02 czerwca 2009, 16:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: Odśmiecanie skrzynek

Post autor: RobertM »

Nie mam ochoty na kolejną wojnę co lepsze. Ale uważam, nie ma znaczenia w jakim serwisie jest skrzynka. Więcej zachodu z serwisem GC dla potencjalnego niszczącego. Strona po angielsku, trzeba się logować. Moim zdaniem, to szukający niestarannie odkładają skrzynki, lub za wszelką cenę jej szukają. Coraz częściej gdy podchodząc do miejsca ukrycia widzę nie zamaskowany lub źle odłożony pojemnik.

Swoją drogą, dlaczego uważasz, że to przez GC ginie skrzynka?
Obrazek
Awatar użytkownika
cichy
Forumator
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek 13 lipca 2009, 12:29
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Odśmiecanie skrzynek

Post autor: cichy »

RobertM pisze:Swoją drogą, dlaczego uważasz, że to przez GC ginie skrzynka?
Myślę tak gdyż skrzynka została odkryta przez użytkownika OC następnie po trzech dniach przez GC a gdy znajomy z OC poszedł po nią tego samego dnia tylko popołuniu to niestety jej nie zastał. - tak było teraz
Wcześniej także po umieszczeniu jej na GC odwodziło ją dość wiele osób i kiedy po tych odwiedzinach poszedłem ją sprawdzić okazało się że pojemnik był połamany i leżał sobie całkiem na wierzchu nie zamaskowany.
Może to tylko przypadki.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Odśmiecanie skrzynek

Post autor: lavinka »

Ostatnio trafiłam na skrzynkę, gdzie w logach było no trade albo in: różne nieśmieciowe przedmioty. Co ciekawe w skrzynce nie było ani jednej rzeczy z tych włożonych w logach. Za to masę śmieci. Duchy czy kłamczuszki? :) Skrzynka tylko OC.
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
mechgw
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: sobota 29 maja 2010, 08:45
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Odśmiecanie skrzynek

Post autor: mechgw »

Śmieci, śmieci i jeszcze raz śmieci!!
Mi osobiście to przeszkadza i bardzo chętnie bym to włożył do większej skrzynki z napisem MPO.
Koledzy i koleżanki, tak jak pisała Seb-Ula to trzeba zrobić niewielkie karteczki z opisem wymiany fantów i rzeczami które nie lądują w skrzynkach, bo inaczej nic z tego nie będzie. Ja bardzo chętnie bym wrzucił do skrzynki coś wartościowego ale wiecie jak to się skończy... Z tym też coś trzeba zrobić!!!

Na początek śmieci. Rozpoczynamy zbieranie śmieci ze skrzynek?
MardoQ
Wyjadacz
Posty: 276
Rejestracja: niedziela 26 lipca 2009, 15:25
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: Odśmiecanie skrzynek

Post autor: MardoQ »

Z tymi karteczkami to nie głupi pomysł, mogę wydrukować jakiś czarno-biały projekt, zalaminować i pokroić na jakiś sensowny wymiar (coś jak pół kalendarzyka OCpl) tylko czy ktoś mógłby wymyślić coś z werwą i estetyczne?
Obrazek
Michał vel. MardoQ | Krytykuję krytykowanie innych
Jeżeli ktoś pomógł Ci w Twoim temacie - kliknij Obrazek To nic nie kosztuje
Awatar użytkownika
mechgw
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: sobota 29 maja 2010, 08:45
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Odśmiecanie skrzynek

Post autor: mechgw »

Więc poszukujemy jakiegoś grafika do zrobienia ulotki, a przez ten czas wymyślmy co byśmy chcieli na niej mieć.

Wie ktoś może jak wyglądają zagraniczne skrzynki? Co w nich można spotkać?
ODPOWIEDZ