Odśmiecanie skrzynek

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
marta-la
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 28 czerwca 2011, 09:05
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Odśmiecanie skrzynek

Post autor: marta-la »

O! i to jest wątek którego szukałam ;)
Biorę się za czytanie bo widzę że nie tylko ja mam podobne spostrzeżenia ;)
dzięki za wątek
Obrazek
Awatar użytkownika
hobbit
Nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 31 lipca 2011, 15:37
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Odśmiecanie skrzynek

Post autor: hobbit »

Faktycznie często zdarza się że w keszach znajduję jakieś bilety i papierki, kalendarzyki i inne pierdoły typu śmieciowego, Ostatnio poryłem w swoim domowym skarbczyku i ponad godzinę przygotowywałem najróżniejsze fanty, które teraz nosze w torbie geokeszowej - Dla mnie ważne jet to żeby fanty były nowe i nie zepsute (typu wypisany długopis czy niemal pusta zapalniczka). Po przeczytaniu tego wątku bez oporów będę robił porządki w skrzyniach. Fanty niemal zawsze pakuję w strunówki żeby je dodatkowo zabezpieczyć. Najczęściej na wyprawy (w bardziej przyjazne tereny) zabieram dzieciaki ze sobą więc zdarza się że wyciagamy np 2 kinderki czy kuleczki i wkładamy 2 lub więcej fantów, do pustych keszy zdarzało mi się coś na uzupełnienie dołożyć, coby im smutno nie było. Fajnie przecież znaleźć coś fajnego w keszu no i mieć coś na wymianę co będzie porównywalnie fajne.
Za ten post autor hobbit otrzymał podziękowanie:
coza
ObrazekObrazek
forestn
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 21:35
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Odśmiecanie skrzynek

Post autor: forestn »

Poszukiwania zacząłem od ok 1,5 miesiąca i bardzo często bierze w nich udział moja 5 letnia córka. Zamiast za każdym razem iść do parku wybieramy się na "szukanie skarbów". Frajda jaką ma dziecko znajdując "skarb" i znajdując tam "pierdółkę" która jej się podoba jest często dla mnie większą satysfakcją i radością niż samo znalezienie kesza. Dlatego uważam, że należy sprzątać skrzynki ze śmieci i dokonywać uczciwych wymian zgodnie ze wspomnianą zasadą zostaw kesza w stanie jakim chciałbyś go odnaleźć. A na ich dewastację i okradanie niewiele poradzimy bo to zależy od kultury ludzi biorących udział w zabawie, która opiera się tak jak większość gier na wzajemnym zaufaniu i poszanowaniu. Poza tym myślę, że wielu z Was traktuje Geocaching również jako możliwość i pretekst do odwiedzenia miejsc, w których nigdy nie było i nigdy nie słyszało mieszkając często niedaleko "za rogiem". Fanty więc, nawet jeżeli jest na nie miejsce są prawdę mówiąc rzeczą drugorzędną i nie ma nawet potrzeby aby inwestować w nie zbyt dużo. Zwróćcie uwagę, że najwięcej rekomendacji i ocen znakomitych mają skrzynki schowane w nietypowy sposób dodatkowo związane z jakimś interesującym miejscem.
Pozdrawiam Paweł
Obrazek 9xFTF 6xSTF Obrazek Obrazek5*FTF 1*STF 1*TTF
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Odśmiecanie skrzynek

Post autor: lavinka »

forestn pisze:Poszukiwania zacząłem od ok 1,5 miesiąca i bardzo często bierze w nich udział moja 5 letnia córka. Zamiast za każdym razem iść do parku wybieramy się na "szukanie skarbów". Frajda jaką ma dziecko znajdując "skarb" i znajdując tam "pierdółkę" która jej się podoba jest często dla mnie większą satysfakcją i radością niż samo znalezienie kesza. Dlatego uważam, że należy sprzątać skrzynki ze śmieci i dokonywać uczciwych wymian zgodnie ze wspomnianą zasadą zostaw kesza w stanie jakim chciałbyś go odnaleźć. A na ich dewastację i okradanie niewiele poradzimy bo to zależy od kultury ludzi biorących udział w zabawie, która opiera się tak jak większość gier na wzajemnym zaufaniu i poszanowaniu. Poza tym myślę, że wielu z Was traktuje Geocaching również jako możliwość i pretekst do odwiedzenia miejsc, w których nigdy nie było i nigdy nie słyszało mieszkając często niedaleko "za rogiem". Fanty więc, nawet jeżeli jest na nie miejsce są prawdę mówiąc rzeczą drugorzędną i nie ma nawet potrzeby aby inwestować w nie zbyt dużo. Zwróćcie uwagę, że najwięcej rekomendacji i ocen znakomitych mają skrzynki schowane w nietypowy sposób dodatkowo związane z jakimś interesującym miejscem.
Pozdrawiam Paweł
Kilka gwiazdek przyznałam również za fajny pojemnik lub właśnie dodatkowo zawartość(słynne skrzynki geo-rge) :)
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Posty: 1044
Rejestracja: czwartek 26 czerwca 2008, 12:00
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Odśmiecanie skrzynek

Post autor: Nannette »

lavinka pisze:(słynne skrzynki geo-rge) :)
a co to takiego? widzę, ze latając po keszach tylko zaległości teoretyczne sobie robię ?
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Odśmiecanie skrzynek

Post autor: r00t7 »

Nannette pisze:
lavinka pisze:(słynne skrzynki geo-rge) :)
a co to takiego? widzę, ze latając po keszach tylko zaległości teoretyczne sobie robię ?
słynne jak słynne, ot miejscowe zagadki żyrardowskie
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Odśmiecanie skrzynek

Post autor: lavinka »

r00t7 pisze:
Nannette pisze:
lavinka pisze:(słynne skrzynki geo-rge) :)
a co to takiego? widzę, ze latając po keszach tylko zaległości teoretyczne sobie robię ?
słynne jak słynne, ot miejscowe zagadki żyrardowskie
No ale przyznasz, że jak na początkującego zakładacza jeśli chodzi o pomysły i zawartość skrzynek, bije jakością starych wyjadaczy. Skrzynki na poziomie ZZZ :)
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Odśmiecanie skrzynek

Post autor: r00t7 »

lavinka pisze:
No ale przyznasz, że jak na początkującego zakładacza jeśli chodzi o pomysły i zawartość skrzynek, bije jakością starych wyjadaczy. Skrzynki na poziomie ZZZ :)
fakt pomysł na zagadki przedni, fanty też lepsze jak w niejednej skrzynce, ale dla mnie słynne kesze to takie o których rozmawia się na zlotach spotkaniach itp, być może te geo-rge mają jeszcze za malo znalezień ;) Choć dla mnie same te kesze nie wyróżniają się np sposobem ukrycia, po prostu rozwiązujesz zagadkę idziesz po kesz (tu sie zgodze - słusznych rozmiarów z fantami) i tyle ;) sporo takich
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Odśmiecanie skrzynek

Post autor: lavinka »

r00t7 pisze:
lavinka pisze:
No ale przyznasz, że jak na początkującego zakładacza jeśli chodzi o pomysły i zawartość skrzynek, bije jakością starych wyjadaczy. Skrzynki na poziomie ZZZ :)
fakt pomysł na zagadki przedni, fanty też lepsze jak w niejednej skrzynce, ale dla mnie słynne kesze to takie o których rozmawia się na zlotach spotkaniach itp, być może te geo-rge mają jeszcze za malo znalezień ;) Choć dla mnie same te kesze nie wyróżniają się np sposobem ukrycia, po prostu rozwiązujesz zagadkę idziesz po kesz (tu sie zgodze - słusznych rozmiarów z fantami) i tyle ;) sporo takich
Możliwe, aczkolwiek dla mnie na przykład zdobycie skrzynki przez rozwiązanie szyfru na kłódce przestało być "słynne" odkąd spotkałam się z kilkoma takimi skrzynkami. Drzewa mają oczy też są fajne dwa razy pod rząd, trzeci raz ten patent nie jest już ten sam. Chyba po tysiącu skrzynek zwracam uwagę na inne rzeczy :)
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Odśmiecanie skrzynek

Post autor: r00t7 »

lavinka pisze:
r00t7 pisze:
lavinka pisze:
No ale przyznasz, że jak na początkującego zakładacza jeśli chodzi o pomysły i zawartość skrzynek, bije jakością starych wyjadaczy. Skrzynki na poziomie ZZZ :)
fakt pomysł na zagadki przedni, fanty też lepsze jak w niejednej skrzynce, ale dla mnie słynne kesze to takie o których rozmawia się na zlotach spotkaniach itp, być może te geo-rge mają jeszcze za malo znalezień ;) Choć dla mnie same te kesze nie wyróżniają się np sposobem ukrycia, po prostu rozwiązujesz zagadkę idziesz po kesz (tu sie zgodze - słusznych rozmiarów z fantami) i tyle ;) sporo takich
Możliwe, aczkolwiek dla mnie na przykład zdobycie skrzynki przez rozwiązanie szyfru na kłódce przestało być "słynne" odkąd spotkałam się z kilkoma takimi skrzynkami. Drzewa mają oczy też są fajne dwa razy pod rząd, trzeci raz ten patent nie jest już ten sam. Chyba po tysiącu skrzynek zwracam uwagę na inne rzeczy :)
co do drzew odczucie mam podobne, rozwiązywanie szyfrów na kłódce też jest przejedzone już. Po PPL już na prawdę cała masa patentów jest wyczerpana ;) Ale są kesze których zdobywanie zapada w pamięć wielu osobom - i o takie mi chodzi :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Odśmiecanie skrzynek

Post autor: lavinka »

r00t7 pisze:
lavinka pisze:
lavinka pisze:
No ale przyznasz, że jak na początkującego zakładacza jeśli chodzi o pomysły i zawartość skrzynek, bije jakością starych wyjadaczy. Skrzynki na poziomie ZZZ :)
fakt pomysł na zagadki przedni, fanty też lepsze jak w niejednej skrzynce, ale dla mnie słynne kesze to takie o których rozmawia się na zlotach spotkaniach itp, być może te geo-rge mają jeszcze za malo znalezień ;) Choć dla mnie same te kesze nie wyróżniają się np sposobem ukrycia, po prostu rozwiązujesz zagadkę idziesz po kesz (tu sie zgodze - słusznych rozmiarów z fantami) i tyle ;) sporo takich
Możliwe, aczkolwiek dla mnie na przykład zdobycie skrzynki przez rozwiązanie szyfru na kłódce przestało być "słynne" odkąd spotkałam się z kilkoma takimi skrzynkami. Drzewa mają oczy też są fajne dwa razy pod rząd, trzeci raz ten patent nie jest już ten sam. Chyba po tysiącu skrzynek zwracam uwagę na inne rzeczy :)
co do drzew odczucie mam podobne, rozwiązywanie szyfrów na kłódce też jest przejedzone już. Po PPL już na prawdę cała masa patentów jest wyczerpana ;) Ale są kesze których zdobywanie zapada w pamięć wielu osobom - i o takie mi chodzi :)
Bolinów geo-rga właśnie taki jest. Co się najeździliśmy to nasze ;) BTW Twoja skrzynka na Trasie Łazienkowskiej też do takich należy, lecz z innych powodów. Podobnie jak inna Twoja skrzynka, w pewnej działobitni ;)
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ