Logowanie nieznalezienia - jakie są zwyczaje?

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
keck
Nowy na forum
Posty: 23
Rejestracja: czwartek 03 września 2009, 20:59
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Logowanie nieznalezienia - jakie są zwyczaje?

Post autor: keck »

Chciałbym zwrócić na dziwne praktyki usunięcia zgłoszeń o nie znalezieniu skrzynki przez właściciela takowej. Taka sytuacja spotkała mnie i Misery po zgłoszeniu nie znalezienia "Kobiety z Dzbanem" w Gliwicach http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=4982 po czym nasze wpisy zostały bez pardonu usunięte przez właściciela skrzynki. Na mail z pytaniem o powód takiego dziłania do dziś nie otrzymałem odpowiedzi. Spotkaliście się z taką sytuacją?
>>>Mollusca Kesz Kolektyw<<<<<
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Re: Logowanie nieznalezienia - jakie są zwyczaje?

Post autor: ted69 »

Niestety tak ale nie bede podawal skrzynki bo znowu ktos powie ze chce wywolac awanture :)
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
smok6
Stały bywalec
Posty: 128
Rejestracja: środa 28 października 2009, 20:38
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Logowanie nieznalezienia - jakie są zwyczaje?

Post autor: smok6 »

Może niektórzy trakują zalogowanie nieznalezienia ich skrzynki jako ujmę na honorze :wink: albo się obawiają, że to spowoduje, że skrzynka będzie mniej chętnie odwiedzana przez kolejne osoby. Tak czy inaczej dziwne podejście.
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=14296][img]http://www.opencaching.pl/statpics/14296.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=4033][img]http://geokrety.org/statpics/4033.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
okorzec
Nowy na forum
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 15 września 2009, 18:57
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Logowanie nieznalezienia - jakie są zwyczaje?

Post autor: okorzec »

Nie wiedziałem że po 3 nieznalezionych jest generowane jakieś zgłoszenie, może trzeba przeczytac ten regulamin w końcu do konca :) Rozumiem, że to tylko informacja dla RR, że coś może byc nie tak z dana skrzynką. Osobiście loguję wszystkie nieznalezienia, jeśli szukałem choc chwilę a np. ktoś mnie spłoszył lub też miałem 3 tony śniegu do przekopania a bez spoilerów przeszperałem tylko pobliski mur. Bo zwyczajnie nie chcialo mi się kopac na mrozie. Grunt to dobrze opisac sytuację i sposób szukania, aby nikogo nie zniechęcac bez powodu. A najlepiej w ogóle nie czytac logów przed szukaniem :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
schron
Wyjadacz
Posty: 366
Rejestracja: wtorek 03 listopada 2009, 00:10
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Logowanie nieznalezienia - jakie są zwyczaje?

Post autor: schron »

okorzec pisze: A najlepiej w ogóle nie czytac logów przed szukaniem :)
Nie do końca się zgodzę :) czasem można spotkać w logach zapis w stylu : " miejsce ukrycia było zupełnie zalane a pudełko popękane ... przeniosłem je x metrów dalej i zakopałem x cm pod ziemią." teraz szukaj wiatru w polu..

A loguję nie znalezienie dopiero kiedy np. skrzynka znajduje się na poziomie gruntu , spojlaki się zgadzają
a ja przeryję kilofem wzdłuż i wszerz, i jej nie będzie :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Hern
Forumator
Posty: 1022
Rejestracja: wtorek 15 lipca 2008, 01:34
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Re: Logowanie nieznalezienia - jakie są zwyczaje?

Post autor: Hern »

schron pisze:A loguję nie znalezienie dopiero kiedy np. skrzynka znajduje się na poziomie gruntu , spojlaki się zgadzają
a ja przeryję kilofem wzdłuż i wszerz, i jej nie będzie :)
To żart oczywiście ?
ObrazekObrazekObrazek
NIE wyhaczam, NIE zaliczam, po prostu znajduję. A reszta o drzewo ...
Awatar użytkownika
schron
Wyjadacz
Posty: 366
Rejestracja: wtorek 03 listopada 2009, 00:10
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Logowanie nieznalezienia - jakie są zwyczaje?

Post autor: schron »

Hern pisze:To żart oczywiście ?
z nutką ironii :) ... nie zaloguję nie znalezienia dopóki nie wykorzystam wszystkich możliwości.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Logowanie nieznalezienia - jakie są zwyczaje?

Post autor: lavinka »

okorzec pisze:Nie wiedziałem że po 3 nieznalezionych jest generowane jakieś zgłoszenie, może trzeba przeczytac ten regulamin w końcu do konca :) Rozumiem, że to tylko informacja dla RR, że coś może byc nie tak z dana skrzynką. Osobiście loguję wszystkie nieznalezienia, jeśli szukałem choc chwilę a np. ktoś mnie spłoszył lub też miałem 3 tony śniegu do przekopania a bez spoilerów przeszperałem tylko pobliski mur. Bo zwyczajnie nie chcialo mi się kopac na mrozie. Grunt to dobrze opisac sytuację i sposób szukania, aby nikogo nie zniechęcac bez powodu. A najlepiej w ogóle nie czytac logów przed szukaniem :)
No to chyba nie działa, znam wiele skrzynek nieznalezionych wielokrotnie, a nadal wiszą jako dostępne. Zero kontaktu z założycielem.
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Logowanie nieznalezienia - jakie są zwyczaje?

Post autor: r00t7 »

ja znam takie które mają więcej nieznalezień jak znalezień i nadal wiszą jako dostępne :D
Obrazek Obrazek
Kuban
Bywalec
Posty: 57
Rejestracja: niedziela 03 stycznia 2010, 12:56
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Logowanie nieznalezienia - jakie są zwyczaje?

Post autor: Kuban »

ładny przykład wzgórze katris we wrocku http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=6089
Awatar użytkownika
Maliniak
Forumator
Posty: 665
Rejestracja: sobota 27 grudnia 2008, 02:22
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Logowanie nieznalezienia - jakie są zwyczaje?

Post autor: Maliniak »

są też takie gdzie jest zero znalezień a same nieznalezienia ;)
http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=1530

nawet trafiła na zgłoszenie do RR, ale dostałem odpowiedź o napisanie obszernego komentarza odnośnie tej skrzynki - z braku czasu nie napisałem, a sprawa zamknięta z wynikiem negatywnym
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
...Mówię Tobie: "Wiarę miej!
W drodze swojej nie ustawaj!
Żebyś doszedł dokąd chcesz!
Niech marzenia staną się Twoją nocą, Twoim dniem!
Głosem serca w życiu kieruj się!"...
Awatar użytkownika
gad
Stały bywalec
Posty: 133
Rejestracja: poniedziałek 22 września 2008, 22:37
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Logowanie nieznalezienia - jakie są zwyczaje?

Post autor: gad »

Czytając poszczególne wypowiedzi, trochę niektórych nie rozumie. Od pewnego czasu są tworzone coraz to nowsze definicje pojęć. Bo co ma na rzeczy nieznalezienie, z tym że cecha nie ma na miejscu? Przecież to jest proste, loguje znelezienie, lub nieznalezienie bo poszedłem i znalazłem, lub nie. Jeżeli wydaje mi się że skrzynki nie ma w wskazanym miejscu, to kotaktuje się z założycielem. Jeżeli jest brak odzewu, upewniam się czy niepopełniłem jakiegoś błędu [np. kontakt z poprzednikami].Jeżeli jestem pewien, a kontakt nie przynosi efektu, kieruję sprawę do RR [do wyjaśnienia, ew. czasowego zawieszenia]. Nierozumiem dlaczego nieznalezienie ma być równoznaczne z tym, że czegoś niema na swoim miejscu.
"Budowa cepa" - ja poszedłem i nieznalazłem, cech pozostał. I to nie ma nic wspólnego ze zwyczajami, tylko jest jasno określone.
Awatar użytkownika
Hern
Forumator
Posty: 1022
Rejestracja: wtorek 15 lipca 2008, 01:34
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Re: Logowanie nieznalezienia - jakie są zwyczaje?

Post autor: Hern »

Dla mnie sprawa jest prosta. W stwierdzeniach "znalazłem" oraz "nie znalazłem" nie ma ukrytych treści czy podtekstów. Za "nieznalezienie" nie są przyznawane jakieś "ujemne punkty" czy coś w tym rodzaju. To tylko ukłon w stronę następnych poszukiwaczy oraz właściciela skrzynki.
Zupełnie nie rozumiem więc niechęci w logowaniu "nieznalezienia" oraz w bardzo wielu wypadkach kompletnego braku reakcji ze strony właścicieli skrzynek, niestety nierzadko całkiem aktywnych właścicieli. Nie chodzi tu bynajmniej aby od razu gnali do skrzynki by ją sprawdzać, bo czasem faktycznie jest to trudne, ale po 2-3 nieznalezieniach mogliby przynajmniej ją zawiesić.
Nie jestem przekonany czy mechanizm automatycznie zawieszający skrzynkę (z mailem do właściciela) po wpisaniu powiedzmy 3 "nieznalezień" jest taki zupełnie zły ..
ObrazekObrazekObrazek
NIE wyhaczam, NIE zaliczam, po prostu znajduję. A reszta o drzewo ...
Awatar użytkownika
gad
Stały bywalec
Posty: 133
Rejestracja: poniedziałek 22 września 2008, 22:37
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Logowanie nieznalezienia - jakie są zwyczaje?

Post autor: gad »

Widzisz widocznie każdy przyjmuje inaczej, dla mnie jest oczywiste że poszedłem i nieznalazłem więc loguje nieznalezienie. Niezależnie czy skrzynka jest na miejscu czy nie [zgodnie z założeniami w OC].
Hern - właśnie sam napisałeś o podtekście, a argumenacje którą użyłeś właśnie nim jest. To nie jest żaden ukłon, co najwyżej sygnał dla następnych. Tym bardziej ostatnio wytwożyła się sytuacja, że ludzie logują nieznalezienia w komentarzach, tego to już zupełnie nierozumiem [co to jest jakiś wstyd, czy co].
Awatar użytkownika
coza
Forumator
Posty: 556
Rejestracja: środa 28 maja 2008, 08:27
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Logowanie nieznalezienia - jakie są zwyczaje?

Post autor: coza »

Hern pisze:Nie chodzi tu bynajmniej aby od razu gnali do skrzynki by ją sprawdzać, bo czasem faktycznie jest to trudne, ale po 2-3 nieznalezieniach mogliby przynajmniej ją zawiesić.
Nie jestem przekonany czy mechanizm automatycznie zawieszający skrzynkę (z mailem do właściciela) po wpisaniu powiedzmy 3 "nieznalezień" jest taki zupełnie zły ..
Jest zły. Kolega makos musiałby ciągle jeździć i sprawdzać. No i odwieszać to co mu system z automatu niesłusznie zawiesił ;) . Kto szukał skrzynek makosa ten wie o czym mówię.
[i]Sponsorem mojej nieobecności był Żubr[/i]
ODPOWIEDZ