Mapa w internecie co ustala pozycje?
Moderator: Moderatorzy
-
- Nowy na forum
- Posty: 4
- Rejestracja: niedziela 30 sierpnia 2009, 16:49
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 0
Mapa w internecie co ustala pozycje?
Cześć,
chciałem załozyć skrzynkę, lecz nie mam GPS, a wspolrzędne trzeba podac. Czy jest w internecie mapa, ktora podaje wspołrzędne w WGS84?
Ja znalazłem www.mapa.targeo.pl lecz nie podaje wspołrzędnych dla WGS84.
chciałem załozyć skrzynkę, lecz nie mam GPS, a wspolrzędne trzeba podac. Czy jest w internecie mapa, ktora podaje wspołrzędne w WGS84?
Ja znalazłem www.mapa.targeo.pl lecz nie podaje wspołrzędnych dla WGS84.
- loslos
- Wyjadacz
- Posty: 480
- Rejestracja: środa 14 stycznia 2009, 21:28
- Podziękował;: 1 raz
- Otrzymał podziękowań: 3 razy
Tu powinieneś znaleźć odpowiedź
http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... rz%EAdnych
http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... rz%EAdnych
[url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=2205][img]http://geokrety.org/statpics/2205.png[/img][/url]
- toczygroszek
- Forumator
- Posty: 1815
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 17 razy
- Otrzymał podziękowań: 33 razy
Najlepiej poproś innego geocachera z okolicy z GPSem, żeby Ci pomógł. Te różne mapy niestety często przekłamują, to nie jest dobry pomysł.
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=...&uid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a[/img][/url][url=http://www.drunners.de/cachestats/][img]http://www.drunners.de/cachestats/stat2.aspx?id=10025285[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
- krystiant
- Forumator
- Posty: 2073
- Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
- Podziękował;: 19 razy
- Otrzymał podziękowań: 75 razy
Re: Mapa w internecie co ustala pozycje?
Jeżeli mapa podaje współrzędne, to przeliczenie na inny system jest prostym działaniem matematycznym. Problem w tym, że jak skrzynka ma być ukryta w terenie to potrzeba współrzędnych z terenu...Rammzes pisze:[...]Czy jest w internecie mapa, ktora podaje wspołrzędne w WGS84?
Ja znalazłem www.mapa.targeo.pl lecz nie podaje wspołrzędnych dla WGS84.
Z innego wątku na tym forum wynikało, że nawet dokładne zdjęcia satelitarne mogą przekłamywać współrzędne.
-
- Forumator
- Posty: 1639
- Rejestracja: poniedziałek 21 kwietnia 2008, 10:29
- Podziękował;: 11 razy
- Otrzymał podziękowań: 15 razy
Nie sądzę.
Przekłamania między mapą a rzeczywistą lokalizacją potrafią sięgać kilkudziesięciu metrów.
Nie rób proszę ludziom "wody z mózgu" i nie sugeruj, że siedząc w fotelu przy komputerze można zastąpić rzeczywisty pomiar dokonany w terenie.
No chyba że satysfakcjonuje Cię dokładność rzędu np. 50m - ale nie chciałbym być w Twojej skórze gdy trafisz na kogoś, kto szukał tak założonej Twojej skrzynki ;"P
Przekłamania między mapą a rzeczywistą lokalizacją potrafią sięgać kilkudziesięciu metrów.
Nie rób proszę ludziom "wody z mózgu" i nie sugeruj, że siedząc w fotelu przy komputerze można zastąpić rzeczywisty pomiar dokonany w terenie.
No chyba że satysfakcjonuje Cię dokładność rzędu np. 50m - ale nie chciałbym być w Twojej skórze gdy trafisz na kogoś, kto szukał tak założonej Twojej skrzynki ;"P
[url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
[color=gray]Geokärcher[/color]
[color=gray]Geokärcher[/color]
-
- Nowy na forum
- Posty: 4
- Rejestracja: niedziela 30 sierpnia 2009, 16:49
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 0
toczygroszek pisze:Najlepiej poproś innego geocachera z okolicy z GPSem, żeby Ci pomógł. Te różne mapy niestety często przekłamują, to nie jest dobry pomysł.
Nie sądzę.
Przekłamania między mapą a rzeczywistą lokalizacją potrafią sięgać kilkudziesięciu metrów.
Nie rób proszę ludziom "wody z mózgu" i nie sugeruj, że siedząc w fotelu przy komputerze można zastąpić rzeczywisty pomiar dokonany w terenie.
No chyba że satysfakcjonuje Cię dokładność rzędu np. 50m - ale nie chciałbym być w Twojej skórze gdy trafisz na kogoś, kto szukał tak założonej Twojej skrzynki ;"P
Nie, nie nie. Skrzynka ktora narazie zrobilem jest dobrze opisana i GPS FREE, problemow ze znalezieniem być nie powinno. Chodzi mi o to zeby dodac mniej wiecej w lesie (w tym przypadku lesie) wspolrzedne, bo w opisie i tak napisalem, ze gps niepotrzebny.
-
- Forumator
- Posty: 1639
- Rejestracja: poniedziałek 21 kwietnia 2008, 10:29
- Podziękował;: 11 razy
- Otrzymał podziękowań: 15 razy
Nie jest to w takim razie - z formalnego punktu widzenia - skrzynka geocache.Rammzes pisze:Nie, nie nie. Skrzynka ktora narazie zrobilem jest dobrze opisana i GPS FREE, problemow ze znalezieniem być nie powinno. Chodzi mi o to zeby dodac mniej wiecej w lesie (w tym przypadku lesie) wspolrzedne, bo w opisie i tak napisalem, ze gps niepotrzebny.
Od biedy mógłby to być "quizz", na upartego.
[url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
[color=gray]Geokärcher[/color]
[color=gray]Geokärcher[/color]
- Mider
- Wyjadacz
- Posty: 382
- Rejestracja: piątek 26 czerwca 2009, 14:07
- Podziękował;: 3 razy
- Otrzymał podziękowań: 3 razy
Strona z przeliczaniem współrzędnych
http://www.aprs.radom.pl/index.php?opti ... &Itemid=98
W Warszawie mogę polecić mapę googla albo jeszcze lepiej google earth.
Ten ostatni od razu podaje wyniki we właściwej notacji.
http://www.aprs.radom.pl/index.php?opti ... &Itemid=98
W Warszawie mogę polecić mapę googla albo jeszcze lepiej google earth.
Ten ostatni od razu podaje wyniki we właściwej notacji.
- marwaldor
- Forumator
- Posty: 965
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 12 razy
- Otrzymał podziękowań: 21 razy
Drogi kwieto:
Ja wiem, ze zabawa w skrzynki na OC bez gps-a rani Twoje rozne uczucia, ale kogo to obchodzi ?
Najwazniejsze, ze gosc jakos sobie radzi i chwala mu za to...
Przekłamania miedzy waypiontem postawionym przez chowajacego a szukanym przez odkrywace kesza tez potrafia by niezle...Przekłamania między mapą a rzeczywistą lokalizacją potrafią sięgać kilkudziesięciu metrów.
Nie rób proszę ludziom "wody z mózgu" i nie sugeruj, że siedząc w fotelu przy komputerze można zastąpić rzeczywisty pomiar dokonany w terenie.
Ja wiem, ze zabawa w skrzynki na OC bez gps-a rani Twoje rozne uczucia, ale kogo to obchodzi ?
Najwazniejsze, ze gosc jakos sobie radzi i chwala mu za to...
- Mider
- Wyjadacz
- Posty: 382
- Rejestracja: piątek 26 czerwca 2009, 14:07
- Podziękował;: 3 razy
- Otrzymał podziękowań: 3 razy
W Warszawie sprawdziłem kilka lokacji. Wskazanie Googla zgadzają się z GPSem a przy złych warunkach bardziej wierzę googlowi niż GPSowi.kwieto pisze:Przekłamania między mapą a rzeczywistą lokalizacją potrafią sięgać kilkudziesięciu metrów.
Nie rób proszę ludziom "wody z mózgu" i nie sugeruj, że siedząc w fotelu przy komputerze można zastąpić rzeczywisty pomiar dokonany w terenie.
- Irrachim
- Bywalec
- Posty: 38
- Rejestracja: poniedziałek 31 sierpnia 2009, 16:42
- Podziękował;: 1 raz
- Otrzymał podziękowań: 0
Ja juz mam obcykane, nawet z filmikiem
http://mapa.szukacz.pl/ - dokładne współrzendne w innym systemie
http://gpsvisualizer.com/calculators#coordinates - konwersja koordów
http://www.youtube.com/watch?v=EYR_Hf3JP4Q - filmik jak to zrobić
http://mapa.szukacz.pl/ - dokładne współrzendne w innym systemie
http://gpsvisualizer.com/calculators#coordinates - konwersja koordów
http://www.youtube.com/watch?v=EYR_Hf3JP4Q - filmik jak to zrobić
[img]http://opencaching.pl/statpics/10977.jpg[/img]
-
- Forumator
- Posty: 1639
- Rejestracja: poniedziałek 21 kwietnia 2008, 10:29
- Podziękował;: 11 razy
- Otrzymał podziękowań: 15 razy
Problem w tym, że Polska to nie tylko Warszawa :")Mider pisze:W Warszawie sprawdziłem kilka lokacji.
Ja sprawdziłem swego czasu - uchodzący za bardzo dobry - Geoportal, wg którego rozjazd był do 10m (zależnie od tego, czy braliśmy pod uwagę raster, czy zdjęcia satelitarne).
Np. wg Geoportalu mój kesz, przy którym ostatnio byłeś, jest po drugiej stronie ulicy :")
Było dużo tutaj sporo uwag o niedokładności serwisów typu google maps np. na Śląsku (o ile dobrze pamiętam).
No ale jeśli kogoś urządza ryzyko współrzędnych rozjechanych o kilkadziesiąt metrów...
[url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
[color=gray]Geokärcher[/color]
[color=gray]Geokärcher[/color]