Mapa w internecie co ustala pozycje?
Moderator: Moderatorzy
- toczygroszek
- Forumator
- Posty: 1815
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 17 razy
- Otrzymał podziękowań: 33 razy
Letterboxing wynaleziono już 150 lat temu i też ze znalezieniem nie było problemów.
Przy okazji zapraszam do udziału w ankiecie:
http://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?t=4406
Przy okazji zapraszam do udziału w ankiecie:
http://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?t=4406
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=...&uid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a[/img][/url][url=http://www.drunners.de/cachestats/][img]http://www.drunners.de/cachestats/stat2.aspx?id=10025285[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
- Mider
- Wyjadacz
- Posty: 382
- Rejestracja: piątek 26 czerwca 2009, 14:07
- Podziękował;: 3 razy
- Otrzymał podziękowań: 3 razy
Ponieważ Rammzes nie poda swojej lokalizacji ani miejsca zlokalizowania kesza mówię gdzie wiem, że działa i co działa. W innych miejscach nie wiem, nie sprawdzałem. Po za tym Rammzes zadał konkretne pytanie. Nie widzę nic niestosowanego w mojej odpowiedzi.kwieto pisze:Problem w tym, że Polska to nie tylko Warszawa :")Mider pisze:W Warszawie sprawdziłem kilka lokacji.
Ja sprawdziłem swego czasu - uchodzący za bardzo dobry - Geoportal, wg którego rozjazd był do 10m (zależnie od tego, czy braliśmy pod uwagę raster, czy zdjęcia satelitarne).
Np. wg Geoportalu mój kesz, przy którym ostatnio byłeś, jest po drugiej stronie ulicy :")
Geoportal ma dobre mapy, ale elektroniczne odwzorowanie pozycji ma zwalone. Mało tego analogiczna mapa w wersji papierowej, po naniesieniu poprawek jest dużo dokładniejsza.
- toczygroszek
- Forumator
- Posty: 1815
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 17 razy
- Otrzymał podziękowań: 33 razy
a ja się zgadzam z Bazylem.
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=...&uid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a[/img][/url][url=http://www.drunners.de/cachestats/][img]http://www.drunners.de/cachestats/stat2.aspx?id=10025285[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
- Irrachim
- Bywalec
- Posty: 38
- Rejestracja: poniedziałek 31 sierpnia 2009, 16:42
- Podziękował;: 1 raz
- Otrzymał podziękowań: 0
Chyba ze zakłada się kesza miejskiego to wystarczy opisać dokładnie to miejsce i dopisać że współrzędne nie są dokładne bo z Googl Earthkwieto pisze:Nie sądzę.
Przekłamania między mapą a rzeczywistą lokalizacją potrafią sięgać kilkudziesięciu metrów.
Nie rób proszę ludziom "wody z mózgu" i nie sugeruj, że siedząc w fotelu przy komputerze można zastąpić rzeczywisty pomiar dokonany w terenie.
No chyba że satysfakcjonuje Cię dokładność rzędu np. 50m - ale nie chciałbym być w Twojej skórze gdy trafisz na kogoś, kto szukał tak założonej Twojej skrzynki ;"P
[img]http://opencaching.pl/statpics/10977.jpg[/img]
- toczygroszek
- Forumator
- Posty: 1815
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 17 razy
- Otrzymał podziękowań: 33 razy
To walka z wiatrakami. Poddaję sięIrrachim pisze: Chyba ze zakłada się kesza miejskiego to wystarczy opisać dokładnie to miejsce i dopisać że współrzędne nie są dokładne bo z Googl Earth
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=...&uid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a[/img][/url][url=http://www.drunners.de/cachestats/][img]http://www.drunners.de/cachestats/stat2.aspx?id=10025285[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
-
- Forumator
- Posty: 1639
- Rejestracja: poniedziałek 21 kwietnia 2008, 10:29
- Podziękował;: 11 razy
- Otrzymał podziękowań: 15 razy
Uhmmm, to po co w ogóle współrzędne? *Irrachim pisze:Chyba ze zakłada się kesza miejskiego to wystarczy opisać dokładnie to miejsce i dopisać że współrzędne nie są dokładne bo z Googl Earth
Może jeszcze dodaj zdjęcie pokazujące skrytkę?
:"P
* - sarkazm
[url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
[color=gray]Geokärcher[/color]
[color=gray]Geokärcher[/color]
-
- Nowy na forum
- Posty: 4
- Rejestracja: niedziela 30 sierpnia 2009, 16:49
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 0
Dzięki Wielkie, o coś takiego mi chodziło.Ja juz mam obcykane, nawet z filmikiem
http://mapa.szukacz.pl/ - dokładne współrzendne w innym systemie
http://gpsvisualizer.com/calculators#coordinates - konwersja koordów
http://www.youtube.com/watch?v=EYR_Hf3JP4Q - filmik jak to zrobić
Nie mam zamiaru sie kłocić z kwieto czy kimś innym... Propounje załozyć osobną stronę na letterboxing i nie będzie problemu...
- Bas
- Forumator
- Posty: 3849
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 9 razy
- Otrzymał podziękowań: 35 razy
Dobra jest mapa UMPpcPL: http://mapa.ump.waw.pl/ump-www/
W prawym dolnym rogu widac wpolrzedne pozycji pod kursorem, a sama mapa jest dokladna i zawiera niejednokrotnie elementy topo... Moze nie dla calej Polski, ale w wielu rejonach powinna byc ogromnym ulatwieniem
W prawym dolnym rogu widac wpolrzedne pozycji pod kursorem, a sama mapa jest dokladna i zawiera niejednokrotnie elementy topo... Moze nie dla calej Polski, ale w wielu rejonach powinna byc ogromnym ulatwieniem
- toczygroszek
- Forumator
- Posty: 1815
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 17 razy
- Otrzymał podziękowań: 33 razy
Nie w geocaching tylko w serwisie Opencaching.plRammzes pisze: To wytłumacz mi dlaczego w geocaching jest takie pojęcie GPS Free?
I nie umiem tego wytłumaczyć...
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=...&uid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a[/img][/url][url=http://www.drunners.de/cachestats/][img]http://www.drunners.de/cachestats/stat2.aspx?id=10025285[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
- Bazyl69
- Wyjadacz
- Posty: 229
- Rejestracja: piątek 04 lipca 2008, 14:55
- Podziękował;: 4 razy
- Otrzymał podziękowań: 6 razy
Do szukania skrzynek stosujmy wszelkie dostępne metody "nawigacyjne" jakie sobie tylko wymyslimy. Ale co do zakładania skrzynek to miejcie litość i używajcie GPS !!!
Dla dobra wszystkich szukaczy.
I proszę nie podawajcie argumentu że nie każdy ma odpowiedni sprzęt bo go nie stać itp. Taki argument do mnie kompletnie nie przemawia i był już tyle razy wałkowany że chyba szkoda taki wątek tu powielać .
Dla dobra wszystkich szukaczy.
I proszę nie podawajcie argumentu że nie każdy ma odpowiedni sprzęt bo go nie stać itp. Taki argument do mnie kompletnie nie przemawia i był już tyle razy wałkowany że chyba szkoda taki wątek tu powielać .
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=970][img]http://www.opencaching.pl/statpics/970.jpg[/img][/url]