ignorant kupił kabelek do eTrexa

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Chat Noir
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 06 listopada 2008, 22:52
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

ignorant kupił kabelek do eTrexa

Post autor: Chat Noir »

Wiec jest nadzieja, zeby zaprzestac wpisywania recznie wsporzednych, tylko jak zrobic, zeby sie same wgraly do gpsa?
Czy moze ktos mi to przystepnie wyjasnic?

z gory dziekuje
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: zyr »

Zacznij od instalacji MapSource. Nie jest to do końca prosta sprawa, dlatego odsyłam do Garniaka: http://www.garniak.pl/viewtopic.php?f=9&t=1550

Dalej pobierasz ze strony opencaching.pl z wyników wyszukiwania plik .loc ze skrzynkami. Bodaj maksymalnie 500 możesz zapisać w eTrexie.

W mapsource otwierasz ten plik .loc i wysyłasz do urządzenia. Ikona mniej więcej po środku ekranu mapsource, u góry.

I to chyba tyle :)

Jeśli to nie zadziała to pytania dodatkowe:
Jaki dokładnie eTrex i jaki kabel? Jaki masz system operacyjny?
Awatar użytkownika
przemozk
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: środa 13 maja 2009, 15:35
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: przemozk »

Też mam eTrexa H i nie ma problemu z wgrywaniem cachy - można to robić bezpośrednio ze strony - wystarczy kliknąć "wyślij do GPS" i waypoint leci do urządzonka.
Osobiście używam OziExplorera można na skalibrowanej mapie zrobić sobie ręcznie ślad po szlaku np i wrzucić do eTrex'a. Można poznaczyć takie punkty jak schroniska, skrzyżowania, źródła i wszystko to co jest a mapie a zaznaczone punkty można wysłać do GPSa


Ważne aby dobrze zainstalować kabelek (przejściówkę na USB) - ja miałem z tym problem.
ObrazekObrazek
Thathanka
Wyjadacz
Posty: 499
Rejestracja: niedziela 02 listopada 2008, 08:38
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Post autor: Thathanka »

No to jeszcze namieszam - najlepszy (hurtowy) i najprostszy sposób jest opisany przez Filipsa: http://oc.achjoj.info/index-n.php#mapa
Awatar użytkownika
Chat Noir
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 06 listopada 2008, 22:52
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Chat Noir »

ooo dziekuje pieknie, nie bylo latwo, ale z instrukcją pokonalem maszynę :-)
ODPOWIEDZ