Błąd przy rejestracji nowej skrzynki
Moderator: Moderatorzy
-
- Nowy na forum
- Posty: 7
- Rejestracja: środa 10 czerwca 2009, 23:36
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 0
Błąd przy rejestracji nowej skrzynki
Witam
Próbuję dodać swoją pierwszą skrzynkę, jednak po wpisywaniu współrzędnych długości geograficznej i próbie zapisania tego, wyskakuje mi błąd, mówiący, że wpisane przeze mnie dane są niepoprawne. Jest to nie możliwe bo sprawdzałem już to chyba z 10 razy i na pewno wpisuję je dobrze. Bardzo proszę o pomoc.
Próbuję dodać swoją pierwszą skrzynkę, jednak po wpisywaniu współrzędnych długości geograficznej i próbie zapisania tego, wyskakuje mi błąd, mówiący, że wpisane przeze mnie dane są niepoprawne. Jest to nie możliwe bo sprawdzałem już to chyba z 10 razy i na pewno wpisuję je dobrze. Bardzo proszę o pomoc.
- nemrodek
- Forumator
- Posty: 772
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 8 razy
spróbuj przy podawaniu długości wpisać 017, ale chyba bardziej prawdopodobne jest, że trzeba użyć przecinka zamiast kropki przy wpisywaniu tysięcznych części minut
Nemrodek
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?uid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?uid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
- nemrodek
- Forumator
- Posty: 772
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 8 razy
a próbowałeś użyć przecinka zamiast kropki (pytam bo edytowałem swój poprzedni post jak odpowiadałeś na niego)
Nemrodek
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?uid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?uid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
- trojmiasto
- Administrator
- Posty: 1946
- Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 20:45
- Podziękował;: 10 razy
- Otrzymał podziękowań: 7 razy
- nemrodek
- Forumator
- Posty: 772
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 8 razy
no właśńie to zauważyłem i miałem pisać
czyli w gpsie musisz mieć ustawiony inny system współrzędnych zapewne pokazuje tylko w stopniach z kolejnymi miejscami po przecinku
musisz zmienić format wyświetlenia w GPS na hddd mm.mmm, bo zapewne masz hddd,ddddd
czyli w gpsie musisz mieć ustawiony inny system współrzędnych zapewne pokazuje tylko w stopniach z kolejnymi miejscami po przecinku
musisz zmienić format wyświetlenia w GPS na hddd mm.mmm, bo zapewne masz hddd,ddddd
Nemrodek
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?uid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?uid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
- trojmiasto
- Administrator
- Posty: 1946
- Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 20:45
- Podziękował;: 10 razy
- Otrzymał podziękowań: 7 razy
- nemrodek
- Forumator
- Posty: 772
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 8 razy
zobacz w google maps czy te są dobre
N 53 47.555
E 17 12.340
N 53 47.555
E 17 12.340
Nemrodek
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?uid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?uid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
- trojmiasto
- Administrator
- Posty: 1946
- Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 20:45
- Podziękował;: 10 razy
- Otrzymał podziękowań: 7 razy
Jeśli miałeś w gpsie coś takiego:
N53.79259 E17.20567
To po przeliczeniu otrzymujesz:
N53 47.555 E17 12.3402
(niech ktoś jeszcze szybko sprawdzi, bo liczone "na kolanie".)
Sprawdź czy taka lokalizacja odpowiada miejscu ukrycia. Jeśli tak, problem rozwiązany.
Dodano po 29 sekundach:
EDIT:
nemrodek ponownie szybszy :D
N53.79259 E17.20567
To po przeliczeniu otrzymujesz:
N53 47.555 E17 12.3402
(niech ktoś jeszcze szybko sprawdzi, bo liczone "na kolanie".)
Sprawdź czy taka lokalizacja odpowiada miejscu ukrycia. Jeśli tak, problem rozwiązany.
Dodano po 29 sekundach:
EDIT:
nemrodek ponownie szybszy :D
Jest co prawda gorzej niż było, ale za to lepiej niż będzie.
- nemrodek
- Forumator
- Posty: 772
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 8 razy
hehe - użyłem gc.com
a propos byłoby dużym problemem dodać możliwość podawania koordów w innych formatach?
a propos byłoby dużym problemem dodać możliwość podawania koordów w innych formatach?
Nemrodek
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?uid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?uid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]