Jak zacząć ???

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Kika
Stały bywalec
Posty: 187
Rejestracja: piątek 12 września 2008, 23:59
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Jak zacząć ???

Post autor: Kika »

Witam,
z pojęciem OC zetknęłam się kilka miesięcy temu i zapałałam znacznym entuzjazmem :D Aż do dziś jednak nie miałam nic do czynienia z GPS - do dziś, bo dziś w naszym domu pojawił się IPhone, który podobno ma GPS.
Niezwłocznie zatem spróbowalam zainicjować swoją przygodę z OC - ale niestety spotkało mnie rozczarowanie. Mimo lektury forum (większość rozmów równie dobrze mogła by dla mnie dotyczyć "zderzacza" hadronów.. :P ) niewiele udało mi się skumać - zwłaszcza jaki program muszę załadować na telefon/komputer i jak wysłać waypoint do Iphona i co z tym dalej zrobić.
Byćmoże ktoś już stworzył instrucję dla bardzo-początkujących takich jak ja. Zaznaczam, że idea orientingu nie jest mi obca (uczestniczę w MnO) i w ogóle w miarę pojętna jestem :wink:

Pięknie proszę zatem o pomoc, no i witam wszystkich poszukiwaczy przygód :D
Awatar użytkownika
Hern
Forumator
Posty: 1022
Rejestracja: wtorek 15 lipca 2008, 01:34
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Post autor: Hern »

Ten telefonik jest za nowy, by były tu gotowe rozwiązania. Widziałem, że w dziale Hardware ktoś go obiecał potestować pod tym kątem, choć wiadomo już, że rezultaty mogą być nienajlepsze. Po konkrety spójrz do tego działu.
Na pocieszenie dodam, że dużo skrzynek można znaleźć bez GPS. Wystarczą wielkie chęci i odrobina samozaparcia. Przyda się program Google Earth, każdą skrzynkę można tam sobie wyświetlić (link oznaczony jako KML). Można też korzystać z Google Maps. Niektóre rejony Polski mają tak dobre zdjęcia, że widok z tego programu plus opis skrzynki wystarczają w 100%
Polecam też naszą WIKI - link dostępny z głównej strony serwisu.
ObrazekObrazekObrazek
NIE wyhaczam, NIE zaliczam, po prostu znajduję. A reszta o drzewo ...
Awatar użytkownika
sp2ong
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: sp2ong »

Waldek
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl
Awatar użytkownika
mushin
Forumator
Posty: 557
Rejestracja: poniedziałek 02 czerwca 2008, 10:07
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Post autor: mushin »

Kika - jezeli bedziesz miala problemy z GPSem, nie przejmuj sie tylko lec szukac skrzynek :) Ja jeszcze ani jednej nie znalazlem uzywajac GPSa - bo go po prostu nie mam :) A wrecz czesto zabawa bez sprzetu moze byc ciekawsza.

Oczywiscie to zalezy od skrzynki - niestety sa skrzynki, ktore maja 'zagadki' w stylu - jestes w srodku lasu, szukaj pod korzeniem :)
Ale i takie da sie znalezc :)

Powodzenia!
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Wanoga
Forumator
Posty: 792
Rejestracja: wtorek 27 maja 2008, 09:22
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: Wanoga »

Mushin ma rację. Maszynka do szukania wcale nie jest niezbędna.
Na pewno natomiast namiar nie będzie niezbędny do znalezienia tej skrzynki:
http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=4690
:wink:
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
Obrazek
Awatar użytkownika
Artix
Stały bywalec
Posty: 145
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Artix »

Powiem ci tyle ze ostatnio koordy giepsowe traktuje jako mega spojler wieksza frajde sprawia odszukanie po opisie a tak mozna zbobrowac 80 % skrzynek. Fakt schodzi sie dluzej ale ile zabawy. Gieps na dobra sprawe sluzy mi do lokalizacji okolicy i dojazdu do okolicy.
[img]http://img486.imageshack.us/img486/2261/forumc1insieme34uo.gif[/img][img]http://www.opencaching.pl/statpics/1056.jpg[/img][img]http://img263.imageshack.us/img263/654/robalqi0.gif[/img]
kufel
Wyjadacz
Posty: 354
Rejestracja: czwartek 29 maja 2008, 14:17
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: kufel »

Ja też zaczynałem bez gps-a.Tak jak koledzy piszą,większość skrzynek można odszukać bez niego.To takie dodatkowe utrudnienie:)
Kika
Stały bywalec
Posty: 187
Rejestracja: piątek 12 września 2008, 23:59
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Post autor: Kika »

Dziękuję wszystkim za wsparcie;) Zamierzamy "zadebiutować" w najbliższą sobotę po zawodach InO na Matemblewie. Trzymajcie za mnie kciuki - zdam relację, ale to już chyba w innym dziale. :wink:
kufel
Wyjadacz
Posty: 354
Rejestracja: czwartek 29 maja 2008, 14:17
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: kufel »

Powodzenia :)
Awatar użytkownika
mushin
Forumator
Posty: 557
Rejestracja: poniedziałek 02 czerwca 2008, 10:07
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Post autor: mushin »

Jeżeli Twoje pierwsze skrzynki chcesz znaleźć w Matemblewie, tym bardziej nie kieruj się tylko i wyłącznie GPSem :) Sądząc po logach, bez sprzętu łatwiej znalazłem jedną ze skrzynek niż ludzie z odbiornikami :D Powodzenia!
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
hipul
Forumator
Posty: 780
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: hipul »

mushin pisze:Jeżeli Twoje pierwsze skrzynki chcesz znaleźć w Matemblewie, tym bardziej nie kieruj się tylko i wyłącznie GPSem Sądząc po logach, bez sprzętu łatwiej znalazłem jedną ze skrzynek niż ludzie z odbiornikami
Ano. Ta w Matemblewie zakladana byla bez GPS to i bez GPS ja latwiej znalezc. Ja z odbiornikiem szukalem jej 1.5h. Dopiero opis spoilera przez telefon pomogl mi zlokalizowac skrzynke 8).
Kika
Stały bywalec
Posty: 187
Rejestracja: piątek 12 września 2008, 23:59
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Post autor: Kika »

Matemblewo znalezione dosłownie w minutę (chyba zadziałał kobiecy instynkt) - "coś" pociągnęło mnie od razu pod właściwe drzewka. GPS jeszcze nie zdążył zastartować :lol:
Za to 2 wyznaczony przez nas cel - Pachołek - pozostał nie zdobyty, sądząc po wpisach do logu - nie jest to łatwy orzech do zgryzienia. :)
Także na razie mam remis.
Jeszcze raz piękne dzięki za słowa otuchy :wink:

P.S. Chyba pojawimy się jutro na spotakniu w Oliwie więc do zobaczenia :P
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

Pacholek to bardzo ladny cache - warto poszukac jeszcze raz ;)
rododendron
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: sobota 20 września 2008, 19:23
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: rododendron »

ja zaczalem niedawno biegac z gpsem zwyklym "zoltkeim" ktory na allegro stoi za 200zl i daje rady :) fajnie czasem biegac po lesie zeby znalezc sygnal :)
Awatar użytkownika
Soutyss
Nowy na forum
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 16 maja 2010, 16:59
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Jak zacząć ???

Post autor: Soutyss »

Razem z E. zaczęliśmy dziś szukanie keszów. Faktycznie - GPS nie jest niezbędny ;)

Posiadam jednak odbiornik w swojej ultra-mega-gadżeciarskiej nokii i postanowiliśmy zobaczyć "czy działa". Działa. Wychodząc z założenia że jest to telefon-z-gps a nie gps-z-telefonem, działa całkiem nieźle, pomijając fakt, że w jednej chwili pokazywał odległość od celu rzędu 4 m, tylko po to, aby za sekundę pokazywać 41 metrów :)
Na liście rozwiązań taktycznych nie ma słowa "Kapitulacja"...

Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ