Skrzynki bez GPS czyli Letterbox

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Post autor: Żywcu »

moose pisze:
yacca2 pisze:Powiedzcie jak na mapie interaktywnej szkrzynek wyszukać najbliższe (i tylko) letterboxowe skrzynki?
Czy na mapce skrzynek skrzynki typu letterbox są oznaczone literką "L" czy jakąś inną, czy w ogóle są jakoś wyróżnione?

Pozdrawiam,
Łosia
Ja w tej samej sprawie - Czy jakaś skrzynka ze stempelkiem już się pojawiła???

Jeśli tak to jak sortować aby wyświetlały się tylko takie.
Awatar użytkownika
sp2ong
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: sp2ong »

Żywcu pisze:
Ja w tej samej sprawie - Czy jakaś skrzynka ze stempelkiem już się pojawiła???

Jeśli tak to jak sortować aby wyświetlały się tylko takie.

Mozesz uzyc tego linku:

http://www.opencaching.pl/search.php?se ... hename=%25

lub w opcjach szukania ukatywnic atrybut skrzynki "letterbox" (kliknac na ikonke az zrobi sie w kolorach zielonych) i opcji gdzie jest nazwa skrzynki napisac znak %

Ale jak na dzien dzisiejszy nie ma zadnej skrzynki w OC PL typu "letterbox" a szkoda bo idea szukania skrzynki przy pomcy kompasu i podpowiedzi pewnie dostarczylaby wiecej satysfkacji z znalezienia skrzynki niz poprowadzenie do miejsca ukrycia przez "satelity"
Waldek
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl
Awatar użytkownika
hipul
Forumator
Posty: 780
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: hipul »

sp2ong pisze:a szkoda bo idea szukania skrzynki przy pomcy kompasu i podpowiedzi pewnie dostarczylaby wiecej satysfkacji z znalezienia skrzynki niz poprowadzenie do miejsca ukrycia przez "satelity"
Sa takie skrzynki w OC. Sam dwie takie zalozylem i kilka innych widzialem. Tylko, ze podobienstwo do LetterBoxa konczy sie na mozliwosci szukania bez GPS. Zadnych stempelkow nie ma. Dlatego zapewne nikt tym atrybutem takiej skrzynki nie okresla.
Mysle, ze przydalby sie dodatkowo atrybut GPSfree dla takich skrzynek.
Awatar użytkownika
darkmoor
Wyjadacz
Posty: 284
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: darkmoor »

My kilka takich skrzynek GPS Free założyliśmy i do własnego użytku Darkmoor wyprodukował stosowną ikonkę. Niestety letterboxów nie mamy.
Awatar użytkownika
pilowbox
Nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 17 sierpnia 2008, 09:55
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: pilowbox »

Mi sie pomysł z letterbox-em strasznie spodobał - i chcętnie sie przyłączę do takiej ideii - mam już nawet w głowie jakiś ogólny plan i zarys - tylko trzeba jeszcze go zrealizować i odpowiednio przygotować - nie mówiąc już o samej pieczątce.
Ale to dopiero jak znajde pewną ilość skrzynek i będę wiedział jak to wszystko zrobić aby skrzyneczka wytrzymała czas jakiś.
Marcin3066
Nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 12 kwietnia 2009, 18:08
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Marcin3066 »

Hmm..., dopiero co zaczęłem się w to bawić i nie mam GPS, i choć staram się wypatrzeć coś ciekawego to ceny mnie przezrażają- nie pracuję, bo chodze jeszcze do szkoły;/ Ale już mnie zastanawiało jak obejść współrzędne- chciałbym założyć slrzyneczke ale nie mam GPS. Więc po przezczytaniu tego wątku myślę ze jednak obejde tę przeszkodę właśnie przez GPSfree. Super pomysł! A więc wkrótce się pojawi nowy keszyk- mój pierwszy:)
Awatar użytkownika
Hern
Forumator
Posty: 1022
Rejestracja: wtorek 15 lipca 2008, 01:34
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Post autor: Hern »

Marcin3066 pisze:Hmm..., dopiero co zaczęłem się w to bawić i nie mam GPS, i choć staram się wypatrzeć coś ciekawego to ceny mnie przezrażają-
Nie musisz od razu kupować sprzętu za 1-2 tys. Zainteresuj się modułami GPS na BT do komórek. Komórka z TMJ i takim GPS w zupełności wystarczy. Możesz je kupić przy odrobinie szczęścia koło 100 zł. Uprzedzę pytanie: do działania NIE jest potrzebna transmisja danych i taki GPS NIE generuje dodatkowych kosztów w czasie działania.
ObrazekObrazekObrazek
NIE wyhaczam, NIE zaliczam, po prostu znajduję. A reszta o drzewo ...
Marcin3066
Nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 12 kwietnia 2009, 18:08
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Marcin3066 »

myślałem o tym ale za 2,3 miesiące zmieniam telefon wiec na razie bez sensu jest coś kupować a i kasy przez wakacje troche zarobie to bd łatwiej:), a na razie fajna zabawą jest szukanie bez sprzętu:)
Awatar użytkownika
Hern
Forumator
Posty: 1022
Rejestracja: wtorek 15 lipca 2008, 01:34
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Post autor: Hern »

Marcin3066 pisze:myślałem o tym ale za 2,3 miesiące zmieniam telefon wiec na razie bez sensu jest coś kupować
Taki GPS nie wiąże się na stałe z jednym telefonem, to przecież sprzęt niezależny :)
ObrazekObrazekObrazek
NIE wyhaczam, NIE zaliczam, po prostu znajduję. A reszta o drzewo ...
Marcin3066
Nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 12 kwietnia 2009, 18:08
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Marcin3066 »

No niby tak ale na razie nie mam czasu i kasy a poza tym na początek pocachuje sobie bez sprzętu tak dla urozmaicenia:)
SQ7JZP
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 18 stycznia 2009, 12:25
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: SQ7JZP »

Marcin3066 pisze:No niby tak ale na razie nie mam czasu i kasy a poza tym na początek pocachuje sobie bez sprzętu tak dla urozmaicenia:)
Nie masz co się przejmować brakiem GPS'a, też jestem początkującym geocacherem i na 18 do tej pory znalezionych skrzynek w OC PL tak naprawdę tylko jedną znalazłem korzystając z GPS. Do większości odbiornik nie jest potrzebny, chyba że jest to kesz ukryty "pośrodku niczego", bez żadnych charakterystycznych punktów.
Zresztą nawet teraz gdy dorobiłem się telefonu z GPS'em i tak skrzynek szukam bez niego. 8) Zwiedzanie terenu i poszukiwanie miejsca wg. opisu daje mi większą zabawę niż gapienie się w strzałki i cyfry na ekraniku :)
Awatar użytkownika
fruzia
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: środa 28 maja 2008, 10:00
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: fruzia »

dobry pomysł. postanowiliśmy założyć taką skrzyneczkę w Szczecinie. jutro jadę wyrobić pieczątkę. zobaczymy jakie będzie miała wzięcie w zadupiu skrzynkowym typu zachodniopomorskie :twisted:
Obrazek

http://www.4x4.szczecin.pl

Jesteśmy ZA powrotem skrzynek wirtualnych i web kamerek
smashin
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 17 września 2009, 19:23
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: smashin »

alternatywą dla pieczątek mogą być wlepki
znak graficzny można opracować nawet w "paint"-cie, papier "nalepka" jest dostępny i tani
trzeba by tylko pilnować serwisowania gdy ilość logów będzie się zbliżać do ilości nalepek

poza tym atrybutu GPS free niekoniecznie trzeba wiązać z nalepkami/pieczątkami - mogą przecież być w każdej skrzynce

no i mógłby to być świeży oddech cachingu
ja mam ledwie kilka skrzynek na koncie, ale na ich zawartość prawie wcale nie patrzę - jedynie krety dają jakąś frajdę.
geniu
Nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 30 grudnia 2008, 21:11
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: geniu »

Wlepki mają to do siebie, że nie lubią wilgoci, a w większości skrzynek które znalazłem większa lub mniejsza ale jednak była, pieczątce to nie zaszkodzi.
Jestem za powrotem skrzynek wirtualnych.
Awatar użytkownika
coza
Forumator
Posty: 556
Rejestracja: środa 28 maja 2008, 08:27
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: coza »

geniu pisze:Wlepki mają to do siebie, że nie lubią wilgoci, a w większości skrzynek które znalazłem większa lub mniejsza ale jednak była, pieczątce to nie zaszkodzi.
Jeśli wlepa będzie na dobrej foli samoprzylepnej (np. folex) to wilgoć też jej nie zaszkodzi. A pieczątki już zdarzało mi się widzieć rozmoczone i nieczytelne.
[i]Sponsorem mojej nieobecności był Żubr[/i]
ODPOWIEDZ