Skrzynki bez GPS czyli Letterbox

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

geniu
Nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 30 grudnia 2008, 21:11
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: geniu »

A pieczątki już zdarzało mi się widzieć rozmoczone i nieczytelne
ale to już wina zastosowanego tuszu, dla znalazcy który notesik (książeczkę) ma przy sobie bedą zawsze czytelne, a w letterboxach przecież chodzi (przynajmniej tak wywnioskowałem) o to, zeby znalazca miał też jakąś pamiątke (pieczątke skrzynki).

Dobry tusz nie rozmoknie, a taki zwykły pieczątkowy jak najbardziej:)
Jestem za powrotem skrzynek wirtualnych.
BigD
Nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 02 listopada 2009, 11:00
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: BigD »

Przeczytałem wszystkie wasze wypowiedzi na ten temat i temat mi się podoba. Swoją droga najbardziej z pocztówkami, ale to chyba będzie mało realne.
Pieczątki są super. Co do któregoś kolegi, co napisał, że w keszu może być i pieczątka i naklejki...po co? Albo to, albo to. Wszystko ma swoje dobre strony. Nawet globalne zanieczyszczenie środowiska. Wszędzie znajdziesz kawałki papieru, paragony...nawet we własnym portfelu. Więc nalepek nie trzeba do domu zabierać. Co innego jak pieczątki nie ma...no to nalepki jak najbardziej. Ale jak pieczątka jest?!
Co do braku zdjęć w podpowiedziach...to trochę zacofane i prymitywne. Nie żyjemy w tym 1800 "cośtam" roku, żeby jedyną podpowiedzią było słowo pisane. W erze cyfrowej, zdjęcia mogą posłużyć za tysiąc słów i na pewno będzie to lepsza frajda, kiedy mając 20 zdjęć z zupełnie różnych miejsc, żadne nie będzie podpisane, tylko wzrokowo będzie w zasięgu. Oczywiście opis również, ale żeby był współgrany ze zdjęciami. Powiem tak. To już moje osobiste spostrzeżenie...jak wchodzę na stronę jakiejś skrzynki i tam nie ma zdjęć...wychodzę i zostawiam na kiedy indziej.
Reasumując:
1. Pomysł z pocztówkami ... bomba
2. Pieczątki i nalepki w jednym keszu - pomyłka...to lub to.
3. Brak zdjęć w podpowiedzi - mega pomyłka.
To tylko skromne, moje zdanie.
Przestańcie masowo robić geokrety...jak Chińczyki. Tych teraz i tak jest sporo, nie uważacie?
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Skrzynki bez GPS czyli Letterbox

Post autor: lavinka »

Jako że weszłam przypadkowo w posiadanie pewnej śmiesznej pieczątki, zastanawiam się nad letterboxem (zwłaszcza, że samo zbieranie pieczątek zawsze mi się podobało, choć nie zbieram, ale Meteor tak).

Zastanawia mnie forma gps free, a raczej punktu startowego. Rozumiem, że to rodzaj offsetu bez pojemnika startowego, czyli idziemy pod współrzędne i tam wykonujemy zadanie polegające na przemieszczeniu się po skrzynkę i to przemieszczenie jest opisane w treści skrzynki, tak? Czyli np. azymut, ilośc kroków (np. odczytana z miejsca startowego zjakiejś tabliczki czy w inny sposób).

Wiem, że zadaję głupie pytanie, ale wolałabym się upewnić. No i trochę boję się niedoświadczonych geokeszerów, którzy mogą mi zajumać pieczątkę... może ją przytwierdzić łańcuchem do pudełka? Jakieś sprawdzone patenty w temacie? Halp. :)
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: Skrzynki bez GPS czyli Letterbox

Post autor: Doc_with_the_dog »

W gruncie rzeczy tak. Najlepiej zobacz sobie poniżesz kesze, jak są zrobione:

http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=12753
http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=15009

O ile kesza autorstwa m2m jeszcze nie robiłem to ten włocławski był naprawdę ciekawy. I w przeciwieństwie do doktrynerskich wyznawców gps, uważam, że dobry letterbox jest fajniejszy niż wiele skrzynek quizowych typu: "idź na koordy i policz ile oczu ma rzeźba tam stojąca". W letterboxie możesz w sposób bardzo fajny pokazać i opisać historię okolicy.

Co do niedoświadczonych keszerów: Musisz napisać w opisie co nie jest do wzięcia, no i oczywiście na samej pieczątce. Jeśli pieczątka wtedy zginie, to nie będzie to wina niedoświadczonego keszera, ale po prostu barana, który zrobil to celowo. Przytwierdzanie pieczęci do pudełka jest bezsensowne, bo, jeśli będą napisy, nikt i tak przez przypadek jej nie zabierze, a baran zajuma razem z pojemnikiem.
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
m2m
Stały bywalec
Posty: 152
Rejestracja: środa 15 grudnia 2010, 00:32
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Skrzynki bez GPS czyli Letterbox

Post autor: m2m »

Lavinko, zrób letterboxa :) Obiecuję przyjechać specjalnie po to, żeby w swoim pieczątkowniku odbić Twoją pieczątkę :) Idea bardzo fajna, szkoa, że tego typu skrzynek jest tak mało.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Skrzynki bez GPS czyli Letterbox

Post autor: Lza »

letterbox nie musi być gpsfree, to raczej jakaś zaszłość historyczna. Mój letterbox, w zasadzie powstały z incjatywy miklobita (jednocześnie pierwszy z serii "Anno Domini") jest po prostu keszem tradycyjnym, (podane są jego koordy) z tym, że ma w środku pieczątkę i nie ma fantów na wymianę. nie ma żadnych opisów ani podpowiedzi jak dotrzeć do niego lub jak znaleźć.

(http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=12504)
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Skrzynki bez GPS czyli Letterbox

Post autor: lavinka »

Wielkie dzięki za linki, trochę mnie natchnęły. Skrzynka najpewniej będzie w rejonie Żyrardowa, ale mam ochotę trochę spacerowo Was przegonić. Zdradzę tylko tyle, że problem z keszem będą miały osoby przesądne :)
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Skrzynki bez GPS czyli Letterbox

Post autor: miklobit »

lavinka pisze:... może ją przytwierdzić łańcuchem do pudełka? Jakieś sprawdzone patenty w temacie?
Np takie : :D
Obrazek
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Skrzynki bez GPS czyli Letterbox

Post autor: lavinka »

U mnie to nie przejdzie przez kształt pieczątki (a raczej jej multipieczętowość), trzeba będzie do niej jakoś dowiązać zalaminowaną kartkę z tekstem: "zabierz, a umrze Twoja matka, ojciec, żona, dzieci" lub coś w tym rodzaju ;)
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Skrzynki bez GPS czyli Letterbox

Post autor: Lza »

tylko nie pisz, że umrze teściowa :-)
ODPOWIEDZ