Zanim zaczniesz szukać i chować

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Posty: 1353
Rejestracja: czwartek 12 lutego 2009, 22:31
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Zanim zaczniesz szukać i chować

Post autor: Highlander »

r00t7 pisze:lavinka dobrze pisze - czemu od razu uważać że każdy geokeszer chce na złość zrobić światu i zakładać coś nieregulaminowego ? To jest zabawa przypominam, trzeba mieć w niej trochę poczucia luzu, a Ty Maciej widzę chcesz mieć wszystko dopięte bardziej niż na ostatni guzik. Wiadomo że nie każda skrzynka będzie idealna, zwłaszcza te pierwsze, ale sam proces weryfikowania kogoś, już może zniechęcać. Jeżeli coś jest wyjątkowo do bani, to i tak zgłoszą to pierwsi znalazcy, a nie trzeba jeszcze dodatkowo obciążać ludzi weryfikowaniem całej masy skrzynek.
Widzę że i Ty nie przeczytałeś uważnie mojej propozycji. Przypominam że jedynie zaproponowałem uszczelnienie obecnie stosowanego systemu przeglądania trzech pierwszych skrzynek, z związku z tym że w trójmieście pojawiły się przypadki twórczego kombinowania, które w efekcie powodowało niepotrzebne dyskusje w logach skrzynek i niezasłużone uwagi że RR nie weryfikuje dobrze skrzynek.

Jak Ty się doszukałeś w mojej wypowiedzi że:
- brakuje mi luzu,
- chcę wszystko dopinać bardziej niż na ostatni guzik,
- albo że sugerowałem wprowadzenie obowiązkowej weryfikacji wszystkich skrzynek
nie mam pojęcia.

Z kolei końcówka Twojej wypowiedzi sugeruje że jesteś ogólnie przeciwko obecnie obowiązującej regule weryfikacji trzech pierwszych - czy tym razem ja nie zrozumiałem?
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Voit
Forumator
Posty: 1161
Rejestracja: poniedziałek 03 marca 2008, 09:26
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Zanim zaczniesz szukać i chować

Post autor: Voit »

..Na chwilę obecną zweryfikowaliśmy 282 skrzynki.
Przypadki świadomej zmiany opisu są tak nieliczne, że trudno je brać pod uwagę...
Weryfikacja ma za zadanie odsianie ewidentnych baboli i zwrócenie uwagi użytkownikowi na to, jak powinna wyglądać poprawnie założona skrzynka.
Co można zrobić, aby skrzynka była jeszcze lepsza. Do niektórych nasza pomoc trafia i myslę, że ich skrzynki na tym zyskują.
...Inni i tak założą kiedyś czwartą skrzynkę. Być może wirtualną. I nic na to nie poradzimy...
Osobiście wierzę, że błędy popełniane są z niewiedzy, a ta zazwyczaj wynika z braku doświadczenia. Nie zakładam złej woli.


Zamrożenie edycji?
Pomijam kwestie techniczne...

...Jeśli ktoś będzie chciał zapis Regulaminu obejść, to poświęci dużo czasu aby znaleźć sposób.
Zadziwiające, ile czasu i wysiłku można w takie obchodzenie Regulaminu włożyć...
Chyba, Macieju, że wiesz co mam na myśli. Rozmawialiśmy kiedyś na ten właśnie temat.
:wink:
..."Im bardziej jej szukam, tym bardziej jej tam nie ma"... trójmiasto, Kępa Redłowska (OP18B6), 29/05/2009 godz 22.30
Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Posty: 1353
Rejestracja: czwartek 12 lutego 2009, 22:31
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Zanim zaczniesz szukać i chować

Post autor: Highlander »

Voit pisze:..Na chwilę obecną zweryfikowaliśmy 282 skrzynki.
Przypadki świadomej zmiany opisu są tak nieliczne, że trudno je brać pod uwagę...
Jeśli problem w skali Polski jest faktycznie znikomy, to bardzo mnie to cieszy - po kilku złych doświadczeniach odzyskuję wiarę w dobrą wolę :) A funkcjonalność może zostać taka jak jest obecnie.
ObrazekObrazekObrazek
czajorek
Stały bywalec
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 30 lipca 2009, 09:54
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Zanim zaczniesz szukać i chować

Post autor: czajorek »

a ja chyba dwa dni temu opublikowałem swoją pierwszą skrzynkę... i jakoś od razu była dostępna - tak jakby nie przechodziła żadnej weryfikacji... czyżby nie wszystkie skrzynki musiały przejść przez ten proces??

Pozdrawiam... czajorek
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
sp2ong
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Zanim zaczniesz szukać i chować

Post autor: sp2ong »

Nie do konca. System weryfikacji pierwszych 3 skrzynek zostal wprowadzony w styczniu 2010.
Swoja skrzynke pierwsza http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=8915 zalozyles w serwisie 29 grudnia 2009 a opublikowales ja 6 maja Poniewaz zalozyles skrzynke w serwsie przed wprowadzaniem weryfikacji wiec nie zostala wiec ona ustawiona w kolejke weryfikacji.
Waldek
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl
czajorek
Stały bywalec
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 30 lipca 2009, 09:54
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Zanim zaczniesz szukać i chować

Post autor: czajorek »

sp2ong pisze:Nie do konca. System weryfikacji pierwszych 3 skrzynek zostal wprowadzony w styczniu 2010.
Swoja skrzynke pierwsza http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=8915 zalozyles w serwisie 29 grudnia 2009 a opublikowales ja 6 maja Poniewaz zalozyles skrzynke w serwsie przed wprowadzaniem weryfikacji wiec nie zostala wiec ona ustawiona w kolejke weryfikacji.
rzeczywiście.. dziękuję za uświadomienie :)
ObrazekObrazekObrazek
apa-sf
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: sobota 24 lipca 2010, 21:34
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zanim zaczniesz szukać i chować

Post autor: apa-sf »

Pozwolę sobie zadać pytanie dla rozwiania wątpliwości - pierwsze 3 skrzynki są weryfikowane zawsze osobiście? Pytam ponieważ strasznie nie mogę się doczekać dopuszczenia do ruchu mojej pierwszej skrzyneczki i zobaczenia pierwszych logów ;-) (waypoint: OP2A82 ). Chcę się zorientować na jaki okres oczekiwania mam się nastawić (skrzynka zgłoszona do weryfikacji 27.07).
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Zanim zaczniesz szukać i chować

Post autor: Krysiul »

Jeśli wszystko jest ok, to pewnie nie potrwa to dłużej niż 2 dni, jeszcze kwestia tego, jak szybko odpowiesz na ewentualne maile z zapytaniami od COG, więc sprawdzaj skrzynkę ;) Sam zakładałem pierwsze skrzynki kilka dni temu i tyle to trwało w moim przypadku. Skrzynki nie są sprawdzane osobiście, może wyjątkiem są przypadki, gdy COG ma blisko :P
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Zanim zaczniesz szukać i chować

Post autor: Stryker »

apa-sf pisze:Pozwolę sobie zadać pytanie dla rozwiania wątpliwości - pierwsze 3 skrzynki są weryfikowane zawsze osobiście? Pytam ponieważ strasznie nie mogę się doczekać dopuszczenia do ruchu mojej pierwszej skrzyneczki i zobaczenia pierwszych logów ;-) (waypoint: OP2A82 ). Chcę się zorientować na jaki okres oczekiwania mam się nastawić (skrzynka zgłoszona do weryfikacji 27.07).
Ciekawe, bo mi dziś "klepnięto" dwie pierwsze skrzynki praktycznie "od ręki" (może z godzinę czekałem) a też nastawiałem się na dwa dni :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Zanim zaczniesz szukać i chować

Post autor: Żywcu »

mwoz pisze:Ciekawe, bo mi dziś "klepnięto" dwie pierwsze skrzynki praktycznie "od ręki" (może z godzinę czekałem) a też nastawiałem się na dwa dni :)
Ha, ha i niewiele więcej na odnalezienie czekałeś :D

Sorka za OT!
Skrzyneczki całkiem przyjemne - jutro (wieczorem) pologuję i coś od siebie napiszę . Dzięki za kesze i do następnego :wink:
Awatar użytkownika
cichy
Forumator
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek 13 lipca 2009, 12:29
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Zanim zaczniesz szukać i chować

Post autor: cichy »

Żywcu pisze: Ha, ha i niewiele więcej na odnalezienie czekałeś :D
Nic dziwnego w Opolu skrzynki wypatrywane są jak deszcz na Saharze :wink:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
MarqoBiker
Nowy na forum
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 27 marca 2011, 23:19
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: Zanim zaczniesz szukać i chować

Post autor: MarqoBiker »

Takie naiwne pytanie poczatkujacego . Z uwagi na to ze w mojej okolicy jest znikoma ilosc skrzynek i ciezko bedzie mi uzbierac te 10 aby zalozyc swoja . Nie da sie jakos tego ominac ?? :D
Obrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2105
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Zanim zaczniesz szukać i chować

Post autor: r00t7 »

napisz do COG
Za ten post autor r00t7 otrzymał podziękowanie:
MarqoBiker
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Zanim zaczniesz szukać i chować

Post autor: Lza »

MarqoBiker pisze:Takie naiwne pytanie poczatkujacego . Z uwagi na to ze w mojej okolicy jest znikoma ilosc skrzynek i ciezko bedzie mi uzbierac te 10 aby zalozyc swoja . Nie da sie jakos tego ominac ?? :D
A skąd jesteś?
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Zanim zaczniesz szukać i chować

Post autor: Stryker »

MarqoBiker pisze:Z uwagi na to ze w mojej okolicy jest znikoma ilosc skrzynek i ciezko bedzie mi uzbierac te 10 aby zalozyc swoja . Nie da sie jakos tego ominac ?? :D
Z uwagi na to, że w mojej okolicy znalazłem już (prawie) wszystkie kesze, ciężko będzie dobrnąć do tysiąca. Nie da się tego jakoś ominąć? Może ktoś mi wyśle jakieś owny/mobilniaki? Najlepiej kurierem, bo na pocztę mam daleko.
Obrazek
ODPOWIEDZ