Zanim zaczniesz szukać i chować

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
pan_ryba
Wyjadacz
Posty: 275
Rejestracja: środa 04 maja 2011, 19:40
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Zanim zaczniesz szukać i chować

Post autor: pan_ryba »

ori pisze:
pan_ryba pisze:A tak swoją drogą to wykorzystanie niekomercyjne i krajoznawcze czyli edukacyjne - dozwolony użytek. Na szczęście to wciąż działa i premier przyznał nam rację ;)
Wyjdę z takiego założenia :D
Ale autora podawaj, jeśli jest znany.
Obrazek Obrazek
Mówię stanowcze nie: zakopywaniu, workom oraz rdzewiejącym pojemnikom!
BJBJ
Nowy na forum
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 08 maja 2012, 20:00
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Zanim zaczniesz szukać i chować

Post autor: BJBJ »

Pytanie bardzo początkującej osoby - znalazłam dzisiaj pierwszą skrzynkę - i próbuję dokonać zgłoszenia internetowego - przy pierwszej próbie "opuściłam stronę tracąc dokonane wpisy" drugi raz miałam podobny komunikat ale strony nie opuściłam- przy czym wpisu nigdzie nie widzę, czy ktoś (właściciel skrzynki) musi go zaakceptować - i wtedy będe miała zaliczoną skrzynkę?
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Zanim zaczniesz szukać i chować

Post autor: Pawel brasia »

Bogusiap pisze:Pytanie bardzo początkującej osoby - znalazłam dzisiaj pierwszą skrzynkę - i próbuję dokonać zgłoszenia internetowego - przy pierwszej próbie "opuściłam stronę tracąc dokonane wpisy" drugi raz miałam podobny komunikat ale strony nie opuściłam- przy czym wpisu nigdzie nie widzę, czy ktoś (właściciel skrzynki) musi go zaakceptować - i wtedy będe miała zaliczoną skrzynkę?
Nie, nikt nie musi akceptować wpisu.
Domyślnie na dokonanie wpisu jest 15 minut, później automatycznie jest się wylogowywanym z systemu. Jeśli zaznaczysz w Moje dane/ Zmiana danych "Brak automatycznego wylogowania po 15 minutach nieaktywności" nie powinno to się dziać. Możesz też napisać krótki wpis a następnie go edytować i rozszerzyć lub napisać "na brudno" np. w notatniku i go wkleić.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Zanim zaczniesz szukać i chować

Post autor: Krysiul »

Są, że tak powiem, ogólnie dostępne w internecie. Np. jak wpiszesz w wyszukiwarkę 'stara warszawa' to wyskakuje setki stron ze zdjęciami, na których w 90% nie ma podanych autorów.
Dozwolony użytek dozwolonym użytkiem, ale w razie możliwości podawaj autorów. Tu nie chodzi tylko o to, że ktoś Cię ścignie albo nie, ale też o to, żeby jakoś okazać szacunek ludziom, którzy te zdjęcia robili, zamiast robić z nich anonimy - przynajmniej ja tak na to patrzę. Wiadomo, że w przypadku zdjęć przedwojennych w wielu przypadkach nie da się ustalić autora, ale warto przynajmniej spróbować czegoś się dowiedzieć o zdjęciach, których używasz - przy okazji możesz natknąć się na coś ciekawego.
Za ten post autor Krysiul otrzymał podziękowanie:
MichAsie
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
MichAsie
Nowy na forum
Posty: 22
Rejestracja: wtorek 31 maja 2011, 12:37
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zanim zaczniesz szukać i chować

Post autor: MichAsie »

Albo podaj gdzieś w opisie źródło, z którego wziąłeś zdjęcie czy jakiś fragment opisu. Można to zrobić na zasadzie podawania źródeł w pracy magisterskiej z przypisami itp. wtedy nie powinno być problemów przynajmniej z plagiatem :wink:
Obrazek Obrazek
shtefen
Nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: środa 17 października 2012, 10:49
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zanim zaczniesz szukać i chować

Post autor: shtefen »

Nie chcę narzekać, ale 13 lutego założyłem skrzynkę "walentynkowe serce" i do dzisiaj nie została zweryfikowana.
Niby 16 lutego pojawił się wpis COG, odpowiedziałem na niego po 15 minutach i do dzisiaj nie mam żadnej odpowiedzi.
Rozumiem, że jest to moja pierwsza skrzynka i że muszę poczekać. Szkoda tylko, że skrzynka założona z okazji walentynek zatwierdzona zostanie w marcu :lol:
dzazder
Stały bywalec
Posty: 126
Rejestracja: sobota 08 września 2012, 21:55
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Zanim zaczniesz szukać i chować

Post autor: dzazder »

Opublikujesz ją w przyszłym roku i gitara :lol:
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Zanim zaczniesz szukać i chować

Post autor: Karls »

Niestety COG działa jak działa, ale nie ma co narzekać. Nikt im nie płaci za ich pracę wiec to uszanuj :)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tu&ja
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 25 kwietnia 2013, 23:19
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zanim zaczniesz szukać i chować

Post autor: tu&ja »

Dzieńdobrywieczór, mam pytanie w niekończącej się kwestii "pierwszej skrzynki" - planuję założenie takowej w miejscu, w którym żadnego kesza obecnie nie ma, ale dokopałam się do informacji, że onegdaj był - tylko został zarchwizowany. Czy wobec tego mogę założyć tam swoją skrzynkę? Oczywiście nie w tamtej użytej już kiedyś miejscówce /nawet nie wiem, gdzie dokładnie ona była, bo to było kilka lat temu/, tylko w tej samej okolicy.
Dzięki z góry za rozwianie dylematów początkującej :-)
Tuśka i Jaś
Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Posty: 875
Rejestracja: sobota 27 września 2008, 00:30
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: Zanim zaczniesz szukać i chować

Post autor: art_noise »

Oczywiście że możesz tam założyć swojego kesza.
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: Zanim zaczniesz szukać i chować

Post autor: Doc_with_the_dog »

Doprecyzowując: Jeśli jest zarchiwizowana - możesz zakładać, jeśli tymczasowo niedostępna - nie możesz ;)
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
tu&ja
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 25 kwietnia 2013, 23:19
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zanim zaczniesz szukać i chować

Post autor: tu&ja »

Dzięki, tak myślałam :-) Jest zarchiwizowana :-)
Tuśka i Jaś
ODPOWIEDZ