Geocoin?

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Kluczykk
Nowy na forum

Geocoin?

Post autor: Kluczykk » piątek 29 grudnia 2017, 14:35

Ostatno sprawiłem sobie takie coś. Pytanie brzmi czy mogę to nazwać geocoinem. Moneta została wykonana z plexiglasu.
Załączniki
IMG_20171229_143233.jpg
Lepsza jakość się nie mieściła
IMG_20171229_143233.jpg (415.25 KiB) Przejrzano 454 razy

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Re: Geocoin?

Post autor: brasia » piątek 29 grudnia 2017, 20:06

A co to jest geocoin? ;)
Możesz z tego zrobić geokreta i wysłać (poprzez skrzynki) w drogę.
Obrazek ObrazekObrazek

Kluczykk
Nowy na forum

Post autor: Kluczykk » sobota 30 grudnia 2017, 11:00

Te monetę wykonałem na wzór pgw a tu ci zacytuje.

Polish Wood Geocoin. Polish Wood Geocoin jest specjalnym, osobistym drewnianym krążkiem. W odróżnieniu od Geocoina, nie posiada numeru dzięki, któremu można go śledzić na geocaching.com; lecz podobnie jak Geocoin, można kolekcjonować, wymieniać, przenosić z kesz do kesza.
A na geokreta mam już inny projekt.

abigeo
Nowy na forum

Post autor: abigeo » niedziela 31 grudnia 2017, 11:34

Nazwać to geocoinem, jak najbardziej możesz.
Tylko, że aby był "trackowalny" musiałbyś uzyskać kod z GC i wyciąć go gdzieś na tej monecie.
Bez tego będzie jakąś odmianą xWG. Marmagi swego czasu zrobił kilka sztuk: Polish Brass Geocoin ;)
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kluczykk
Nowy na forum

Post autor: Kluczykk » poniedziałek 01 stycznia 2018, 18:14

A propos tracking code. Jak uzyskać takowy pojedyńczy. W oficjalnym sklepie jeśli się nie mylę można zakupić co najmniej 200 sztuk. Myślałem nad kupieniem trakownego pgw w jednym z polskich sklepów. Go postawić na półke a kod przynieść na moją monetę.

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 126 razy
Otrzymane podziękowania: 222 razy

Post autor: deg » wtorek 02 stycznia 2018, 16:40

Kluczykk pisze:A propos tracking code. Jak uzyskać takowy pojedyńczy. W oficjalnym sklepie jeśli się nie mylę można zakupić co najmniej 200 sztuk. Myślałem nad kupieniem trakownego pgw w jednym z polskich sklepów. Go postawić na półke a kod przynieść na moją monetę.
Kluczykk - nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale jesteś na forum Opencaching, nie Geocaching.
Tu nie handlujemy niczym. Serwis jest za darmo dla wszystkich, skrzynki są widoczne, można ich ściągać ile lubisz.
Jeśli chcesz w obieg puścić jakieś przedmioty - zrób to! Zrób z tego GeoKreta, którego w dowolnej ilości możesz wrzucić w teren totalnie gratis.

Za politykę marketingową komercyjnej, zwalczającej nas konkurencji niezbyt odpowiadamy...
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi deg za post:
brasia
Obrazek

Kluczykk
Nowy na forum

Post autor: Kluczykk » wtorek 02 stycznia 2018, 20:14

Geo krety będę robił za niedługo. Zdaje sobie sprawy że jest to forum opencaching a nie geocaching ale wiem że część użytkowników działa na obydwóch platforamach.

ODPOWIEDZ