AutoMapa i "Skarby"

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
3po3
Stały bywalec
Posty: 158
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

AutoMapa i "Skarby"

Post autor: 3po3 »

Chcialem pobrac akutalne POI geocache i radarow a tu.. nowy platny serwis. Czytam dalej i kolejne zaskoczenie... musze kupic nowa mape. Ogladam wiec serwis w trybie DEMO i odnosze wrazenie, ze POI, ktore zostaly amatorsko stworzone zostaly po prostu przywlaszczone. A moze i nie... Nie wiem. Wiem, ze ludzie OC dodawali punkty. Moze oni cos podpowiedza. Za darmo nie da sie sciagnac tych plikow (skarby i fotoradary)? Moze ktos zna inna strone, gdzie mozna to zassac?
Pozdrawiam
Dziku
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Dziku »

Bas Ci podpowie. Albo Filips. Jeśli chcesz to gdzieś mam bazę dla Auto Mapy, ale nie jest to jakaś ostatnia aktualizacja. Jeśli to pomoże - mogę poszukać i wysłać. Chociaż zapewne Bas podeśle Ci najnowszą wersję. Pamiętam, że były to dwie bazy: skrzynki z OC oraz druga - ze skrzynkami z GC i (chyba) GPSgames.
Raz zaciągnąłem i wgrałem. Wszystko działało u mnie wyśmienicie. Do geokeszowania jednakowoż nie używałem tego, bo w ogóle gps na PDA odpalam rzadko, a samej Auto Mapy nie lubię. Wgrałem raczej jako rodzaj wizualizacji bazy Filipsa:D
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: zyr »

Hej,
polecam link: http://www.garniak.pl/viewtopic.php?t=7 ... t=automapa
Tam to z grubsza już wyjaśnione.
Ja ściągnąłem program do synchronizacji, ale nie jest to to samo co POImobilne. Trochę punktów tam wsadziłem, nie pamiętam czy pisało się coś o zrzekaniu siępraw autorskich, pewnie tak. Trudno. Skarby będzie można ładować inaczej, dzięki translatorowi UAMedytor.
Jak trochę bardziej rozgryzę to dam znać.
Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Re: AutoMapa i "Skarby"

Post autor: Bas »

3po3 pisze:POI geocache i radarow a tu.. nowy platny serwis
Gdy zagladalem na POImobilne ostatni raz byla tam baza 970 skarbow, gl. z OC - tej bazy nie mam. Jesli chcesz mozesz pobrac dane, ktore konwertowalem na potrzeby AutoMapy:
http://www.tceglinski.neostrada.pl/OCuam.rar

Baza zawiera 1520 skrzynek (aktywnych). Ostatni w bazie jest cache:
OP065A A. K. Chrobry II by olgierd zalozony 18 sierpnia 2007r.
Sa tez skrzynki z GE i GC - odsialem te, ktore sa zarejestrowane w OC, zeby nie dublowac wpisow.

Opis jest w archiwum. W razie pytan i dodatkow zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
3po3
Stały bywalec
Posty: 158
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: 3po3 »

Dostalem wiecej niz myslalem, dziekuje. Kilka skrzynek znalazlem dzieki wpisom do AM. No i latwiej dojechac do cache. PDA na ogol mam zawsze przy sobie. Gdyby ktos uzupelniel skrzynki do AM, prosze o kontakt.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

3po3 pisze:No i latwiej dojechac do cache
Tak, to prawda. Dotykowy i duzy ekran, klik i w droge. Jesli jeszcze ustawi sie ostrzeganie dla kategorii geocache, to mozna lowic skrzynki niemal po drodze ;-) Za to po cache lepiej zdecydowanie z Garminem, niz AutoMapa (pomijajac skrzynki "oczywiste").

Przy wprowadzaniu punktow do AM trzeba pamietac, ze AM oparta jest na ukladzie 1992, a nie WGS84. Chyba chcieli wszystkim zycie utrudnic taka decyzja...
ilneptuno
Stały bywalec
Posty: 144
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: ilneptuno »

Bas pisze:
3po3 pisze:No i latwiej dojechac do cache
Za to po cache lepiej zdecydowanie z Garminem, niz AutoMapa (pomijajac skrzynki "oczywiste").

Ale mi w moim Garminie 60CS brakuje fukcji "na przełaj", która jest w AutoMapie...

Przy wprowadzaniu punktow do AM trzeba pamietac, ze AM oparta jest na ukladzie 1992, a nie WGS84. Chyba chcieli wszystkim zycie utrudnic taka decyzja...
Kiedyś znalazłęm stronę w internecie na której przeliczałem współrzędne podane wg WGS84 na 1992.
Nie było tak źle...
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=3][img]http://www.opencaching.pl/statpics/3.jpg[/img][/url]
Awatar użytkownika
Magnoom
Stały bywalec
Posty: 93
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Magnoom »

ilneptuno pisze:Ale mi w moim Garminie 60CS brakuje fukcji "na przełaj", która jest w AutoMapie...
A co to za Garmin, jeśli mogę zapytać :?:
ilneptuno pisze:Kiedyś znalazłęm stronę w internecie na której przeliczałem współrzędne podane wg WGS84 na 1992.
Nie było tak źle...
Każdy (przynajmniej te, których używałem GPS 12, 38, 76, 60) outdoorowy Garmin to potrafi.

Tylko proszę nie traktować tych pytań jako jakiegokolwiek ataku czy wywyższania Garminów nad inne urządzenia nawigacyjne.
Pozdrawiam Damian Gałka
[b]GPS38[/b]; [b]Rino530HCX[/b]; [b]GPSMap 60CS[/b] + GA27C, Topo_PL_100, UMP-pcPL-topo oraz Okolice Bełchatowa
[b]Nuvi 760[/b], GPMapa 2007.3, CNE NT 2009, UMP-pcPL
soko
Nowy na forum
Posty: 15
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

"na przełaj" a "offroad"

Post autor: soko »

ilneptuno:
Ale mi w moim Garminie 60CS brakuje fukcji "na przełaj", która jest w AutoMapie...
prosi się o nie krytykowanie najlepszego na świecie garminka !!! : :lol::lol:

idziemy kursorem tam, gdzie chcemy być :
Obrazek
i naciskamy ENTER: pokazuje się::
Obrazek
idziemy na YES i naciskamy ENTER:
pokazuje się ekran jak poniżej:
Obrazek
naciskamy ENTER: i pokazuje się :

Obrazek

naciskamy co ? - czywiście ENTER !!! - pokazuje się linia nawigacji w trybie mapy:
Obrazek
a naciśnięcie PAGE przedstawia nasz ekran nawigacyjny:
Obrazek
itd.itp....
Krzysztof
ilneptuno
Stały bywalec
Posty: 144
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: ilneptuno »

Soko!!!!

Serdeczne dzieki za podpowiedź!!!
Jutro albo w niedzielę ruszam w teren więc zaraz wypróbuję Twoją wskazówkę!!!!

Każdy (przynajmniej te, których używałem GPS 12, 38, 76, 60) outdoorowy Garmin to potrafi.

Tylko proszę nie traktować tych pytań jako jakiegokolwiek ataku czy wywyższania Garminów nad inne urządzenia nawigacyjne.
Hej magnoom!!!

Musiałem tak przeliczać współrzędne bo nie miałem wtedy odbiornika GPS. Miałem za to iPAQ'a z modułem GPS połaczonego bluetooth. Więc w jednej ręce trzymałem moduł gps a drugiej iPAQ i tak odnalazłem swoich kilka pierwszych skarbów:D

W życiu bym nie potraktował Twoich pytań jako atak na "niegarminowców". Po prostu dzięki Wam dużo się można nauczyć...

i sorry za głupie pytania... za te teraz i te co padną z mojej strony w przyszłości...
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=3][img]http://www.opencaching.pl/statpics/3.jpg[/img][/url]
Awatar użytkownika
Magnoom
Stały bywalec
Posty: 93
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Magnoom »

Przecież w takim celu powstało forum dyskusyjne. To właśnie tutaj dzielimy się swoimi doświadczeniami. Oczywiście dwa razy w roku spotykamy się na zlotach, gdzie również chodzi o wymianę doświadczeń.

Sam jednak nie uniknąłem błędu, zadając niepotrzebne pytanie. Zmęczenie objawiło się czytaniem bez zrozumienia. Nawet cytując wypowiedź wymieniłem model odbiornika, o którego pytałem. Przepraszam za zamieszanie.
Ostatnio zmieniony czwartek 10 kwietnia 2008, 20:01 przez Magnoom, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Damian Gałka
[b]GPS38[/b]; [b]Rino530HCX[/b]; [b]GPSMap 60CS[/b] + GA27C, Topo_PL_100, UMP-pcPL-topo oraz Okolice Bełchatowa
[b]Nuvi 760[/b], GPMapa 2007.3, CNE NT 2009, UMP-pcPL
bakalo
Nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

POI w AM na PPC

Post autor: bakalo »

Witam

Piszę tutaj po raz pierwszy. Właśnie zacząłem przygodę z PPC MIO P350 i zainstalowana na nim AM. Znalazłem też troszkę POI (skrzynki, przenośne, suszarki itp.) W komplecie są ikonki i dźwięki do nich, ale nie wiem jak je połączyć. Nowe POI już mam dograne i wyświetlają się na mapie, ale ikonki wszystkie maja jednakowe - niebieskie kółeczka w białym kwadraciku. Poproszę bardziej doświadczonych o pomoc. Czy trzeba używać jakiegoś dodatkowego softu, czy też jest sposób na który nie mogę wpaść ? :-)
Awatar użytkownika
woytas
Wyjadacz
Posty: 366
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: woytas »

nazwy poi musza zgadzac ci sie z nazwami ikon - cala tajemnica :-)
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=12][img]http://www.opencaching.pl/statpics/12.jpg[/img][/url]
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

woytas pisze:nazwy poi musza zgadzac ci sie z nazwami ikon - cala tajemnica :-)
Warunek konieczny: ikonki musza byc w odpowiednim folderze (w AM4 Icons).
A gdybys tak jeszcze chcial slyszec dzwieki przy sygnalizowaniu tych POI, to do odpowiedniego folderu (w AM4 Voices) wrzuc/skopiuj istniejacy plik wav o takiej samej nazwie jak POI. Dodatkowo mozna ustawic kryteria ostrzegania/informowania (np. max. odleglosc, kat "patrzenia", min. predkosc przy ktorej ostrzeganie dla danego POI bedzie zalaczane).

Jezeli uzywasz AM3, to ikonki i dzwieki powinny byc w folderze Icons (podkatalog AutoMapy).
Efekty beda widoczne po ponownym uruchomieniu programu (nie widac w/w zmian wprowadzanych w trakcie pracy AM).
Awatar użytkownika
woytas
Wyjadacz
Posty: 366
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: woytas »

ale wszystko musi posiadac taka sama nazwe
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=12][img]http://www.opencaching.pl/statpics/12.jpg[/img][/url]
ODPOWIEDZ