OC WayPoint bezposrednio do GPS Garmin
Moderator: Moderatorzy
- sp2ong
- Forumator
- Posty: 2199
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 3 razy
- Otrzymał podziękowań: 15 razy
OC WayPoint bezposrednio do GPS Garmin
Pewnie wielu juz z was zauwazylo ze na podgladzie skrzynki jest przycisk "Wyslij WayPoint do GPS" ktory bazuje na Garmin API i wysyla WP do GPS typu Garmin. Nalezy miec zainstalowany Plugin Garmin (http://www8.garmin.com/products/communicator/)
Dziala z FF i IE (sprawdzone) i byc moze z innymi przegladarkami.
Adaptacja kodu z OC.pl przekazalem do glownego projektu OC i zostala przyjeta przez Olivera wiec bedzie w oficjalnym kodzie OC
Dziekuje Angelo zezmotywowal mnie do dopisania tego dodatku do OC
Dziala z FF i IE (sprawdzone) i byc moze z innymi przegladarkami.
Adaptacja kodu z OC.pl przekazalem do glownego projektu OC i zostala przyjeta przez Olivera wiec bedzie w oficjalnym kodzie OC
Dziekuje Angelo zezmotywowal mnie do dopisania tego dodatku do OC
Waldek
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl
- sp2ong
- Forumator
- Posty: 2199
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 3 razy
- Otrzymał podziękowań: 15 razy
Dodalem opcje wysylania WP skrzynki do GPS w wynikach rezultatu szukania skrzynek. W sstatniej kolumnie ikona GPS Garmina po kliknieciu jej wysylamy dany WP do GPS.
Zobacze czy uda mi sie dolozyc opcje wysylania grupy WP do GPS za jednym razem z wynikow szukania skrzynek w bazie
Zobacze czy uda mi sie dolozyc opcje wysylania grupy WP do GPS za jednym razem z wynikow szukania skrzynek w bazie
Waldek
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl
- Artix
- Stały bywalec
- Posty: 145
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 0
U mnie dziala ta funkcja jak najbardziej dobrze. Na mapie pojawia sie ikonka skrzynki jako punkt ukrycia. Ma w sumie tylko jedna mala wade, zapisuje w ulubionych pod nazwa OPxxxxx i trzeba zmienic na nazwe, no ale moze to tylko mnie przeszkadza, poprostu lubie wiedziec jaka jest nazwa skrzynki
[img]http://img486.imageshack.us/img486/2261/forumc1insieme34uo.gif[/img][img]http://www.opencaching.pl/statpics/1056.jpg[/img][img]http://img263.imageshack.us/img263/654/robalqi0.gif[/img]
- sp2ong
- Forumator
- Posty: 2199
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 3 razy
- Otrzymał podziękowań: 15 razy
Pole nazwa w Gramin ma ograniczenie do 14 znakow wiec w to pole nie moge przekazywac nazyw skrzynki ktore czesto maja dlugosc wieksza niz 14 znakow dlatego w tym miejscu jest wkladany WayPoint a nazwa jest w polu komentarz skrzynki gdzie jest wiecej miejsca.Artix pisze:U mnie dziala ta funkcja jak najbardziej dobrze. Na mapie pojawia sie ikonka skrzynki jako punkt ukrycia. Ma w sumie tylko jedna mala wade, zapisuje w ulubionych pod nazwa OPxxxxx i trzeba zmienic na nazwe, no ale moze to tylko mnie przeszkadza, poprostu lubie wiedziec jaka jest nazwa skrzynki
WayPoint OPxxxxxx jest unikalny dla skrzynki a nazwy skrzynki moga byc takie same
Waldek
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl
- Magnoom
- Stały bywalec
- Posty: 93
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 0
- Kontakt:
Do tej pory też przygotowywałem sobie punkty zapisując je z nazwami skrzynek. Ostatnio jednak przekonałem się do OPxxxxxx. Przy większej liczbie punktów nie mam bałaganu na liście w odbiorniku. Dodatkowe informacje, czy to drukowane, czy z bazy Filipsa i tak zawierają dane z OPxxxxxx, więc można się przyzwyczaić.
Ostatnio zmieniony czwartek 10 kwietnia 2008, 20:02 przez Magnoom, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Damian Gałka
[b]GPS38[/b]; [b]Rino530HCX[/b]; [b]GPSMap 60CS[/b] + GA27C, Topo_PL_100, UMP-pcPL-topo oraz Okolice Bełchatowa
[b]Nuvi 760[/b], GPMapa 2007.3, CNE NT 2009, UMP-pcPL
[b]GPS38[/b]; [b]Rino530HCX[/b]; [b]GPSMap 60CS[/b] + GA27C, Topo_PL_100, UMP-pcPL-topo oraz Okolice Bełchatowa
[b]Nuvi 760[/b], GPMapa 2007.3, CNE NT 2009, UMP-pcPL
- Artix
- Stały bywalec
- Posty: 145
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 0
Wczoraj postanowilem sobie wgrac kilka skrzynek, no i zaczely sie schody. Bedac podlaczonym do kompa moge wyslac ale tylko jedna. Niby kazda kolejna mowi ze sie zaladowala, ale okazuje sie ze nie. Zeby zaladowac kolejna skrzynke musze wyjsc z polaczenia wejsc do map i znowu wejsc w polaczenie. Innej rady nie ma. A moze jednak jest ?
[img]http://img486.imageshack.us/img486/2261/forumc1insieme34uo.gif[/img][img]http://www.opencaching.pl/statpics/1056.jpg[/img][img]http://img263.imageshack.us/img263/654/robalqi0.gif[/img]
- sp2ong
- Forumator
- Posty: 2199
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 3 razy
- Otrzymał podziękowań: 15 razy
Zrobilem probe, z wykazu wyszukanych skrzynek wgralem kilka do GPS naciskajac ikonke GPS'a i kazde wyslanie skrzynki do GPS powodowalo ze pokazywala sie nowa skrzynka zaraz po procesie transferu na ekranie mojego 60CSx.
Waldek
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl
- Xlord
- Bywalec
- Posty: 57
- Rejestracja: piątek 13 czerwca 2008, 09:18
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 0
Przydałoby się jeszcze seryjne wrzucanie WP do GPS analogicznie jak z listą wydruku, a może taka funkcja już istnieje i tylko ja nic o tym nie wiem?
Cel - przechwycić, wpisać, usadzić.
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=2239][img]http://www.opencaching.pl/statpics/2239.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=934][img]http://geokrety.org/statpics/934.png[/img][/url]
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=2239][img]http://www.opencaching.pl/statpics/2239.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=934][img]http://geokrety.org/statpics/934.png[/img][/url]
- hipul
- Forumator
- Posty: 780
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 2 razy
- Otrzymał podziękowań: 8 razy
Uzywam tego juz od dosc dawna i ten plugin to jedyna rzecz dla ktorej zdarza mi sie jeszcze czasem uruchamiac internet explorera (w Operze niestety mi nie dziala).
Przydaloby sie jeszcze cos na ksztalt listy wydruku (tu listy waypointow) i wysylania ich masowo. Mechanizm gromadzenia punktow juz w sumie jest. Mozna by dodac tylko "Wyslij waypointy" obok "Wydrukuj".sp2ong pisze:Zobacze czy uda mi sie dolozyc opcje wysylania grupy WP do GPS za jednym razem z wynikow szukania skrzynek w bazie
- ronja
- Forumator
- Posty: 2051
- Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
- Podziękował;: 31 razy
- Otrzymał podziękowań: 53 razy
"Co innego widzisz, co innego słyszysz"
Hello,
Postanowiłem podpiąć się tutaj - nie znalazłem nigdzie postu, podobnego do mojego problemu. Kolejny raz okazało się, że po zrzuceniu do GPS-a (GPSmap 60CSx) WayPoint-u ze strony OC, zapisuje się on z innymi współrzędnymi niż te, podane w opisie skrzynki. Szukając OP08F8 ( http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=2298 ), a szliśmy tylko na "namiar", bez wydruku szczegółów z OC, trafiliśmy pierwotnie jakiś kilometr dalej. Dopiero log do sieci i wpisanie nowych namiarów zaprowadziły nas na miejsce. WP w GPS-ie zapisał się nstp: N 53° 01.815', E 016° 21.300'. Oryginał to: N 53° 01.488' E 016° 21.509'. Latem, w Bieszczadach, wyszliśmy 3 km dalej Jak sądzicie ? To problem "softwarowy" czy "sprzętowy" ?
Postanowiłem podpiąć się tutaj - nie znalazłem nigdzie postu, podobnego do mojego problemu. Kolejny raz okazało się, że po zrzuceniu do GPS-a (GPSmap 60CSx) WayPoint-u ze strony OC, zapisuje się on z innymi współrzędnymi niż te, podane w opisie skrzynki. Szukając OP08F8 ( http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=2298 ), a szliśmy tylko na "namiar", bez wydruku szczegółów z OC, trafiliśmy pierwotnie jakiś kilometr dalej. Dopiero log do sieci i wpisanie nowych namiarów zaprowadziły nas na miejsce. WP w GPS-ie zapisał się nstp: N 53° 01.815', E 016° 21.300'. Oryginał to: N 53° 01.488' E 016° 21.509'. Latem, w Bieszczadach, wyszliśmy 3 km dalej Jak sądzicie ? To problem "softwarowy" czy "sprzętowy" ?
-
- Forumator
- Posty: 1639
- Rejestracja: poniedziałek 21 kwietnia 2008, 10:29
- Podziękował;: 11 razy
- Otrzymał podziękowań: 15 razy
Re: "Co innego widzisz, co innego słyszysz"
Spróbuj wpisać tak jeszcze kilka waypointów i zobacz czy się rozjeżdżają.ronja pisze: Jak sądzicie ? To problem "softwarowy" czy "sprzętowy" ?
IMO może to być problem konwersji współrzędnych na inny format (o ile takowa zachodzi)
[url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
[color=gray]Geokärcher[/color]
[color=gray]Geokärcher[/color]
- ronja
- Forumator
- Posty: 2051
- Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
- Podziękował;: 31 razy
- Otrzymał podziękowań: 53 razy
Re: "Co innego widzisz, co innego słyszysz"
Konwersji nie było. "Przekładka" zdarzyła się 4 razy (jak sobie przypomnę, w jakie fajne miejsca nie doszliśmy ... ). Zastanawiam się, czy ewentualna wina nie leży w GPS-ie. Staram się szukać tylko na namiary (Oczywiście - korzystam z opisów, ale w teren biorę już tylko sprzęt. Chyba czas zmienić metodę ). A może coś "nie trybi" w pluginie, który transferuje dane ? Wojtekkwieto pisze:Spróbuj wpisać tak jeszcze kilka waypointów i zobacz czy się rozjeżdżają.ronja pisze: Jak sądzicie ? To problem "softwarowy" czy "sprzętowy" ?
IMO może to być problem konwersji współrzędnych na inny format (o ile takowa zachodzi)
- hipul
- Forumator
- Posty: 780
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 2 razy
- Otrzymał podziękowań: 8 razy
Re: "Co innego widzisz, co innego słyszysz"
Korzystam z pluginu dosyc czesto (mysle, ze ponad 100 wyslanych waypointow z OC) i jeszcze mi sie rozjazd nie zdazyl. Tez mam 60CSx. Moze sciagnij najnowszy plugin i zainstaluj gojeszcze raz?ronja pisze:"Przekładka" zdarzyła się 4 razy