Statystyki geostat: http://tomaszg.pl/geo/

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
krcr
Wyjadacz
Posty: 345
Rejestracja: sobota 22 września 2012, 18:03
Podziękował;: 53 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Re: [PC, free] Statystyki

Post autor: krcr »

Obrazek


Jestem z siebie dumny :) Tyle znalezień...

Błąd występuje przy zaznaczonej opcji "Show not found"
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
tomaszg
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 10 września 2019, 10:56
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Kontakt:

Re: [PC, free] Statystyki

Post autor: tomaszg »

brasia pisze: poniedziałek 11 listopada 2019, 19:02 Niestety generowanie nieznalezień u mnie w dalszym ciągu nie działa. Mieli, mieli, nawet po 30 min. nic.
Mi Twoje nieznalezienia przeliczyło w jakieś 10 minut (na serwerze). Wiem, że to słaby wynik, ale nie znam się na SQLu na tyle, żeby to jakoś poprawić, ale będę myślał. W każdym razie mapa na chwilę bieżącą wygląda tak: http://tomaszg.pl/geo/brasia_nf.jpg
krcr pisze: poniedziałek 11 listopada 2019, 20:41 Jestem z siebie dumny :) Tyle znalezień...

Błąd występuje przy zaznaczonej opcji "Show not found"
No! To jest rezultat! Błąd już naprawiony, z opcją "not found" już nic się nie wyświetla, poza sumaryczną ilością skrzynek.
Obrazek Obrazek Obrazek
Generator statystyk: Geostat
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: [PC, free] Statystyki

Post autor: Pawel brasia »

tomaszg pisze: poniedziałek 11 listopada 2019, 21:14 Mi Twoje nieznalezienia przeliczyło w jakieś 10 minut (na serwerze). Wiem, że to słaby wynik, ale nie znam się na SQLu na tyle, żeby to jakoś poprawić, ale będę myślał. W każdym razie mapa na chwilę bieżącą wygląda tak: http://tomaszg.pl/geo/brasia_nf.jpg
Nie chodzi o sam obrazek (za który bardzo dziękuję), tylko zgłaszam błąd. Dotyczy nie tylko mojej mapy, ale dla niektórych użytkowników działa, np. Twoją mapę udało mi się wyświetlić.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: [PC, free] Statystyki

Post autor: krystiant »

Statystyki super się rozbudowują, ale zauważyłem jeszcze jeden błąd - przeglądając wyniki województwami stwierdziłem, że małopolskie jest przesunięte (coś z kalibracją/skalowaniem mapki?) Znalezienia mam w Krakowie i prawie na granicy (Szczawnica, Krynica...) Znalezienia z sąsiedniego śląskiego też są wyżej, niż w rzeczywistości i wtedy, gdy generuję dla śląskiego...
Załączniki
mapka z OC
mapka z OC
malopolskie-OC.jpg (109.06 KiB) Przejrzano 8609 razy
obraz ze statystyk
obraz ze statystyk
malopolskie_krystiant.jpg (185.34 KiB) Przejrzano 8609 razy
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
tomaszg
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 10 września 2019, 10:56
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Kontakt:

Re: [PC, free] Statystyki

Post autor: tomaszg »

brasia pisze: poniedziałek 11 listopada 2019, 21:58 Nie chodzi o sam obrazek (za który bardzo dziękuję), tylko zgłaszam błąd. Dotyczy nie tylko mojej mapy, ale dla niektórych użytkowników działa, np. Twoją mapę udało mi się wyświetlić.
Jasne. Moja szybciej się liczy, bo po prostu mniej skrzynek znalazłem.
krystiant pisze: poniedziałek 11 listopada 2019, 22:16 [...] zauważyłem jeszcze jeden błąd - przeglądając wyniki województwami stwierdziłem, że małopolskie jest przesunięte (coś z kalibracją/skalowaniem mapki?) Znalezienia mam w Krakowie i prawie na granicy (Szczawnica, Krynica...) Znalezienia z sąsiedniego śląskiego też są wyżej, niż w rzeczywistości i wtedy, gdy generuję dla śląskiego...
Dziwnie dziwne. U nas na północy takich numerów nie ma ;) Być może na Wikipedii wdał się błąd w podane zakresy współrzędnych. Spróbuję sprawdzić.
Obrazek Obrazek Obrazek
Generator statystyk: Geostat
Awatar użytkownika
tomaszg
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 10 września 2019, 10:56
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Kontakt:

Re: [PC, free] Statystyki

Post autor: tomaszg »

tomaszg pisze: poniedziałek 11 listopada 2019, 22:34 Dziwnie dziwne. U nas na północy takich numerów nie ma ;) Być może na Wikipedii wdał się błąd w podane zakresy współrzędnych. Spróbuję sprawdzić.
Poprawiłem, jednak błąd był mój. Mapa sąsiedniego Śląskiego była (prawie) w porządku i powinna się dobrze wyświetlać.
Obrazek Obrazek Obrazek
Generator statystyk: Geostat
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: [PC, free] Statystyki

Post autor: krystiant »

tomaszg pisze: poniedziałek 11 listopada 2019, 22:47Mapa sąsiedniego Śląskiego była (prawie) w porządku i powinna się dobrze wyświetlać.
Pisząc o przesuniętym śląskim chodziło o to, że jak wybieram małopolskie, to widać tam też znalezienia w sąsiednich rejonach i (przy wybraniu Małopolski) w śląskim były wyżej niż wtedy, gdy wybieram śląskie do wyświetlenia... Teraz jest dobrze, dzięki za szybką reakcje.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
tomaszg
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 10 września 2019, 10:56
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Kontakt:

Re: [PC, free] Statystyki

Post autor: tomaszg »

Na stronie pojawiła się nowa funkcjonalność - można generować zbiorcze statystyki dla wszystkich serwisów OC jednocześnie. Wymaga jeszcze dopracowania, może dodania nowych map, ale podstawowe rzeczy powinny działać.

Ponadto jakiś czas temu dodałem kilka dodatkowych statystyk (np. najdłuższa seria) i troszkę poprawiłem formatowanie.
Załączniki
caches.jpg
caches.jpg (36.79 KiB) Przejrzano 8127 razy
Obrazek Obrazek Obrazek
Generator statystyk: Geostat
Awatar użytkownika
tomaszg
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 10 września 2019, 10:56
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Kontakt:

Re: [PC, free] Statystyki

Post autor: tomaszg »

Sporo nowych tabelek dodałem, a także eksperymentalne rysowanie "linii życia" cachera - czyli śladu wszystkich cacherskich podróży. Niestety, jest to dość mało czytelne, nie mam pomysłu jak to zrobić dobrze.
Załączniki
map_tomaszg.jpg
map_tomaszg.jpg (132.46 KiB) Przejrzano 7964 razy
Za ten post autor tomaszg otrzymał podziękowanie:
nonamed
Obrazek Obrazek Obrazek
Generator statystyk: Geostat
xmall
Wyjadacz
Posty: 238
Rejestracja: poniedziałek 28 stycznia 2019, 12:56
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: [PC, free] Statystyki

Post autor: xmall »

Cześć!
Bardzo fajne, początkujący pająk :)
Z ciekawości zapytam czy możliwe jest by taka mapa była w SVG?
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
tomaszg
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 10 września 2019, 10:56
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Kontakt:

Re: [PC, free] Statystyki

Post autor: tomaszg »

Nie powinno być trudne. Nigdy jeszcze nie generowałem SVG. Może znajdę do tego jakąś bibliotekę, albo "z palca" go można zrobić.
Obrazek Obrazek Obrazek
Generator statystyk: Geostat
Awatar użytkownika
tomaszg
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 10 września 2019, 10:56
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Kontakt:

Re: [PC, free] Statystyki

Post autor: tomaszg »

Nie patrzyłem jeszcze na ten SVG, za to dodałem m.in. możliwość ograniczenia zakresu czasowego i np. obejrzenie statystyk tylko z tego roku/miesiąca itd. Pojawiły się także gwiazdki przy keszach rekomendowanych przez użytkownika.

W starszych przeglądarkach (albo o zgrozo - IE...) pole na wpisanie daty się dobrze nie wyświetli i trzeba datę wpisać z palca w formacie YYYY-MM-DD
Obrazek Obrazek Obrazek
Generator statystyk: Geostat
Awatar użytkownika
tomaszg
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 10 września 2019, 10:56
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Kontakt:

Re: [PC, free] Statystyki

Post autor: tomaszg »

Strona wciąż rośnie, ostatnio trochę drobiazgów dodałem, m.in.:
  • Rozwijane statystyki regionów z podziałem na powiaty (nie działa jeszcze idealnie w przypadku powiatów, które nie są spójne lub mają inne dziwne kontury)
  • Timeline, czyli oś czasu z ilością znalezień w kolejnych miesiącach keszowego życia
  • Dodatkowa mapa Polski z zaznaczonym podziałem na powiaty
  • W statystykach nieznalezionych keszy pojawiły się dwa wykresy: ilość keszy z rozbiciem na województwa oraz % kompletności każdego z województw. Zwłaszcza ten drugi potrafi być irytujący, bo widać, ile jeszcze roboty pozostało ;)
  • Trochę zmian wizualnych
Niestety wyszukiwanie nieznalezionych wciąż jest wolne, nie myślałem nad tym za wiele. Jeśli ktoś jakieś inne bugi wypatrzy, to chętnie poprawię. Wiem, że na mobilnym Chromie niektóre napisy wyświetlają się za małe, ale jeszcze tego nie rozgryzłem.

Oczywiście, wciąż czekam na pomysły nowych funkcji, które mógłbym spróbować dodać.
Za ten post autor tomaszg otrzymał podziękowania (total 3):
xmallQlas01Pawel brasia
Obrazek Obrazek Obrazek
Generator statystyk: Geostat
Awatar użytkownika
tomaszg
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 10 września 2019, 10:56
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Kontakt:

Re: [PC, free] Statystyki

Post autor: tomaszg »

Nowa, jeszcze trochę skrzypiąca, możliwość - statystyki skrzynek założonych. Na razie mało rzeczy się wyświetla, ale postaram się coś dopisać w bliskiej przyszłości.

Działa tylko na OCpl, bo nie replikuje całych baz pozostałych serwisów (przynajmniej _jeszcze_ ;) ), a OKAPI ma ograniczenia do 500 skrzynek. Okazuje się, że niektórzy założyli więcej.
Za ten post autor tomaszg otrzymał podziękowanie:
Cezex
Obrazek Obrazek Obrazek
Generator statystyk: Geostat
Awatar użytkownika
tomaszg
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: wtorek 10 września 2019, 10:56
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Kontakt:

Re: [PC, free] Statystyki

Post autor: tomaszg »

Keszy ostatnio mało znajduję, ale dopisałem do strony możliwość oglądania animowanego GIFa z historią wyszukiwań. Na razie jest to dość proste, liczy się długo nawet przy ~500 keszach i nie można kontrolować odtwarzania tego GIFa. Spróbuje jednak w najbliższym czasie coś z tym zrobić. Opcja powstała na bazie pomysłu ludzi z OCde.

Jakiś czas temu pojawiła się też możliwość oglądania "związku" między dwoma keszerami - pojawia się lista wzajemnych znalezień i garść statystyk wraz z kolorowym paskiem postępu.

Aha, chwilowo opcje wyświetlania keszy własnych i nieznalezionych wyświetlają nieaktualne dane. Problem leży po stronie serwera OCpl i mam nadzieje, że zostanie rozwiązany ;)
Obrazek Obrazek Obrazek
Generator statystyk: Geostat
ODPOWIEDZ