Strona 1 z 1

GeoGet - lokalizacja programu

: poniedziałek 12 grudnia 2016, 22:55
autor: hipogrys
Może jest ktoś wśród forumowiczów, kto użytkuje program GeoGet - http://geoget.ararat.cz/ ?
Jeśli tak, to mam gorącą prośbę.
Zanim wyślę do autora programu przełożenie interfejsu na język polski, chciałbym aby sami użytkownicy przetestowali tłumaczenie no i oczywiście wytknęli mi błędy w tłumaczeniu. Zdaję sobie sprawę, że pewnie nie jest doskonałe i można coś poprawić, ażeby było jeszcze lepsze i służyło nam jak najlepiej. Z góry dziękuję za wszelkie uwagi i sugestie. Bardzo chętnie poprawię niedociągnięcia.
Przetłumaczyłem narazie tylko program główny.
Z uwagi na jego "konstrukcję" - wtyczki są odrębnymi plikami, które chyba też można przetłumaczyć - w przypadku niektórych wpadłem na to jak je przełożyć. Najgorsze, że są po czesku, a to już jest dla mnie utrudnieniem.
Gdyby ktoś nie wiedział... W katalogu programu, w podkatalogu "locale" należy stworzyć kolejny podkatalog "pl" a w nim kolejny "LC_MESSAGES". Do niego kopiujemy obydwa pliki z archiwum. Program na starcie ustawiony jest na wybór języka z systemu, jeśli się nie przełączy, w ustawieniach należy wybrać samemu język pl.

Re: GeoGet - lokalizacja programu

: poniedziałek 12 grudnia 2016, 23:26
autor: krystiant
Program instalowałem dawno temu, ale nie używam, bo nie za bardzo wiem "czym to się je"... GSAK-a też nie używam. Może gdyby komuś się chciało napisać jakiś krótki opis do czego i jak może się to przydać to zacząłbym używać i być może doszedł do wniosku jak ja mogłem się dotychczas bez niego obejść ;-)
Po skopiowaniu plików uruchomił się z polskim interfacem, w podstawowych opcjach nie zauważyłem błędów.

Re: GeoGet - lokalizacja programu

: wtorek 13 grudnia 2016, 12:19
autor: hipogrys
krystiant pisze:Program instalowałem dawno temu, ale nie używam, bo nie za bardzo wiem "czym to się je"... GSAK-a też nie używam. Może gdyby komuś się chciało napisać jakiś krótki opis do czego i jak może się to przydać to zacząłbym używać i być może doszedł do wniosku jak ja mogłem się dotychczas bez niego obejść ;-)
Po skopiowaniu plików uruchomił się z polskim interfacem, w podstawowych opcjach nie zauważyłem błędów.
Ja nikogo nie zachęcam (na pewno nie zniechęcam) do korzystania z programu. Jedynie prośbę swą kieruję do osób (może tacy znajdą się na forum), które korzystają z tego programu i mogą wyrazić swoją opinię na temat tłumaczenia :)

Re: GeoGet - lokalizacja programu

: czwartek 15 grudnia 2016, 09:54
autor: azhag
Z tłumaczeniami programów miałem kiedyś do czynienia, ale niestety nie jest on na Linuksa. :(

Jak u kogoś dorwę kompa z Windowsem, to spróbuję zerknąć.

Re: GeoGet - lokalizacja programu

: czwartek 15 grudnia 2016, 10:38
autor: hipogrys
azhag pisze:Z tłumaczeniami programów miałem kiedyś do czynienia, ale niestety nie jest on na Linuksa. :(

Jak u kogoś dorwę kompa z Windowsem, to spróbuję zerknąć.
Fajnie, dzięki wielkie. Ja już tłumaczenie wysłałem do autora programu. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby go poprawić. I tak w miarę sił i możliwości będę nad nim pracował. Na początku jak zobaczyłem GeoGet to się za głowę złapałem jak zobaczyłem taki kombajn. Teraz jak się wkręciłem, poznałem go "głębiej" to jest o wiele lepiej. Tak sobie myślę, że może ludzie nie korzystają z uwagi na natłok funkcji i może czasem nieznajomości języka? Nie wiem, może się mylę, ale jakoś teraz patrząc na to wszystko, jak jest w naszym dialekcie to lepiej to wygląda. Takie jest moje zdanie, i dlatego też wziąłem się za tłumaczenie - zwłaszcza, że są to odrębne pliki i nie trzeba grzebać w źródle programu.
Fajnie byłoby zaimplementować do niego API z opencachng.pl. Myślę, że to tylko kwestia napisania do GeoGet skryptu. GeoGet obsługuje Geocaching.com ale tez np. Geocaching.cz - do tego jest skrypt. Ale w tej materii to ja już nic nie zrobię - nie jestem programistą :(