Pliki CSV z google maps

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

alsabi
Nowy na forum
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 20:01
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Pliki CSV z google maps

Post autor: alsabi »

Witam.
Mam pytanko o ile sobie wyszukam skrzyneczek i chcę je pobrać w różnych formatach jest spoko ale jak pobrać masowo pliki formatu z googlemaps po kliknięciu na googlemaps wywala mnie od razu do mapy i pokazuję te skrzyneczki .
Robiłem konwersję formatu z jakiegoś na ten CSV ale zapisało się jakoś dziwnie i googlemaps i tak tego nie przyjął.
etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Pliki CSV z google maps

Post autor: etnamars »

Działa to prawidłowo - kliknięcie na Googlemaps w wynikach wyszukiwania wyświetla skrzynki na mapie google, w zależności od wyboru: czy to dla 20 z listy, czy dla całego wyszukiwania.

Co do ładowania ich do custom maps na swoim koncie google to sprawa jest trochę bardziej skomplikowana, bo plik po pobraniu zawiera wiele znaków takich jak "/", "?" czy " " ", których google nie lubi. Rozwiązanie? Można sciągnąć plik np. kml, przekonwertować za pomocą http://garmin.gps-data-team.com/poi_manager.php na CSV i trzeba go jeszcze przeedytować:
1. dodać określenie literki oznaczające długość/szerokość geograficzną
2. usunąć wszystkie nielubiane przez google znaczki w pliku csv.

CSV można edytować czymkolwiek, dane jakie zaimportowały się do mapy wyglądają przykładowo tak:

Kod: Zaznacz cały

e20.99547 , n52.26213 , Tobruk przy Smialej 
e20.99812 , n52.26042 , Tobruk przy Krajewskiego 4 
e20.99533 , n52.27342 , Ekstremalne Babelki 
e20.99323 , n52.26148 , Dziewczyna z roza 
 
Później za pomocą add layer -> untitled layer -> import załadować do map pamiętając żeby odpowiednio wybrać kolumny długości/szerokości geograficznej oraz nazwy punktu.
ODPOWIEDZ