[iOS] OpenCaching App

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Czy byłbyś(aś) zainteresowana appką na system iOS?

Tak
16
46%
Zależy od funkcjonalności
1
3%
Nie
18
51%
 
Liczba głosów: 35

bebe
Stały bywalec
Posty: 135
Rejestracja: piątek 10 października 2008, 15:40
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Kontakt:

[iOS] OpenCaching App

Post autor: bebe »

i_df pisze:
bebe pisze:Ta druga fajnie pokazuje rownież kesze z GC (chociaż nie wiedzieć czemu nie wszystkie)
Prawdopodobnie nie masz konta 'premium' na geocaching.com - niestety to jest ograniczenie które oni narzucają przez API - 'Basic members' mają tylko kesze tradycyjne i mogą zobaczyć opisy tylko 3 keszyków dziennie. Z tym niestety nic nie zrobię.
Nie mam konta premium swoją drogą, ale zauważyłem, że części keszy tradycyjnych nie pokazuje. Porównuję z z appką oficjalną w wersji Intro, która zdaje się podlega podobnym ograniczeniom (jeśli chodzi o kategorię pokazywanych keszy).
i_df pisze:
bebe pisze: i ma świetną mapę, ale nie pozwala zapisać keszy "na zaś".
Dlaczego uważasz że nie da się zapisać?
Bo aplikacja w żaden sposób mnie nie informuje, że zapisuje kesze, i które są już zapisane, a które jeszcze nie. Bardzo by mi to ułatwiło życie, bo ostatnio często się zdarza, że występuje "sytuacja keszowa" :) , ale niestety internetów w wiaderku nie donieśli i z szukania nici.
i_df pisze:Aplikacja działa na zasadzie "zobaczyłem-zapisałem". Czyli jeśli otworzysz opis keszyka - masz go na dysku w urządzeniu. W ustawieniach możesz wybrać jak długo przechowywać taki opis. Zdjęcia również zapisują się kiedy je oglądasz, ale zdjęcia są stosunkowo 'duże', więc mogą być usunięte jeśli aplikacja postanowi że nie są już potrzebne albo jeśli zacznie brakować miejsca na urządzeniu.
Mi byłoby wygodniej, gdybym sam mógł decydować, które kesze zostają zapisane (i oznaczenie ich jako zapisane), to samo ze zdjęciami. W tym momencie mogę się przygotować na okoliczność braku internetów i mieć wszystko co potrzebne do szukania, ewentualną odpowiedzialność za brak miejsca czy potrzebność biorąc na siebie.

Widzę dwie możliwości - albo wajcha i dwa tryby działania - auto i sam sobie decyduj, co się zapisuje, a co nie. Albo hybryda, czyli apka działa tak jak do tej pory, ale dodatkowo mogę sobie "zatrzymać" kesze, których zkeszowanych (hehehe) danych proszę mi nie ruszać choćby nie wiem co.

Oznaczanie zapisanych keszy przydałoby się w obu przypadkach.

Tu z tego miejsca chciałbym jeszcze raz podziękować za rozwijanie aplikacji, pomału zbliża się ona do ideału. :]




Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
ObrazekObrazekObrazek
bebe
Stały bywalec
Posty: 135
Rejestracja: piątek 10 października 2008, 15:40
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Kontakt:

[iOS] OpenCaching App

Post autor: bebe »

Jeszcze dwa wnioski racjonalizatorskie z keszowego weekendu:

1) Kesze dwusystemowe. U mnie na wierzchu jest ikonka GC, zaś dopacanie się do ikonki OC pod spodem graniczy z niemożliwością. Co ciekawe, po wyczerpaniu limitu 3 keszy z GC na dzień pacnięcie w ikonkę wywala komunikat i potem ikonkę OC daje się już pacnąć, o co właśnie chodziło. :) Przydałoby się, żeby to działało w sposób bardziej przewidywalny.

2) Tworzenie własnych waypointów, nawet tymczasowo, bez zapisywania na stałe. Inaczej zrobienie choćby najprostszego multi to droga przez mękę. (Poradziłem sobie wklepując współrzędne w aplikacji Mapy, ale ani to eleganckie, ani wygodne.)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
ObrazekObrazekObrazek
i_df
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: środa 04 czerwca 2014, 23:38
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: [iOS] OpenCaching App

Post autor: i_df »

bebe pisze:Nie mam konta premium swoją drogą, ale zauważyłem, że części keszy tradycyjnych nie pokazuje. Porównuję z z appką oficjalną w wersji Intro, która zdaje się podlega podobnym ograniczeniom (jeśli chodzi o kategorię pokazywanych keszy).
Jeśli ten problem jest jeszcze aktualny - podeślij proszę więcej informacji na priv.
bebe pisze:Jeszcze dwa wnioski racjonalizatorskie z keszowego weekendu:

1) Kesze dwusystemowe. U mnie na wierzchu jest ikonka GC, zaś dopacanie się do ikonki OC pod spodem graniczy z niemożliwością. Co ciekawe, po wyczerpaniu limitu 3 keszy z GC na dzień pacnięcie w ikonkę wywala komunikat i potem ikonkę OC daje się już pacnąć, o co właśnie chodziło. :) Przydałoby się, żeby to działało w sposób bardziej przewidywalny.
To jest znany problem. Cały czas jest na liście TODO, ale niestety jest dość skomplikowany. Mam nadzieję w jednej z kolejnych wersji da się to rozwiązać.
bebe pisze:2) Tworzenie własnych waypointów, nawet tymczasowo, bez zapisywania na stałe. Inaczej zrobienie choćby najprostszego multi to droga przez mękę. (Poradziłem sobie wklepując współrzędne w aplikacji Mapy, ale ani to eleganckie, ani wygodne.)
Jeśli mówimy o multi które 'widzisz' (np. z opencaching.pl) to taka funkcja już jest dostępna - w informacji o keszyku, odrazu po dwóch wierszach ze współrzędnymi (rozdział 'LOCATION') jest wiersz 'Points' - on otwiera listę punktów przypisanych do tego kesza. Swoje można dodawać klikając na "+" w prawym górnym rogu. Punkty są zapisywane 'na stałe'. Do tej listy również trafiają dodatkowe punkty zdefiniowane ze strony.
bebe
Stały bywalec
Posty: 135
Rejestracja: piątek 10 października 2008, 15:40
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Kontakt:

[iOS] OpenCaching App

Post autor: bebe »

i_df pisze:
bebe pisze:Nie mam konta premium swoją drogą, ale zauważyłem, że części keszy tradycyjnych nie pokazuje. Porównuję z z appką oficjalną w wersji Intro, która zdaje się podlega podobnym ograniczeniom (jeśli chodzi o kategorię pokazywanych keszy).
Jeśli ten problem jest jeszcze aktualny - podeślij proszę więcej informacji na priv.
Nie umiem teraz zreprodukować. Możliwe, że miałem zwidy, mary klejowe... :>
i_df pisze:Jeśli mówimy o multi które 'widzisz' (np. z opencaching.pl) to taka funkcja już jest dostępna - w informacji o keszyku, odrazu po dwóch wierszach ze współrzędnymi (rozdział 'LOCATION') jest wiersz 'Points' - on otwiera listę punktów przypisanych do tego kesza. Swoje można dodawać klikając na "+" w prawym górnym rogu. Punkty są zapisywane 'na stałe'. Do tej listy również trafiają dodatkowe punkty zdefiniowane ze strony.
Łooo, doskonałe! :D Dzięki, będę używał.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
ObrazekObrazekObrazek
bebe
Stały bywalec
Posty: 135
Rejestracja: piątek 10 października 2008, 15:40
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Kontakt:

[iOS] OpenCaching App

Post autor: bebe »

Twórca się nie chwali, więc ja pochwalę - jest nowa wersja GeoCaches, z rzeczy najważniejszych - wyświetla zdjęcia spoilerowe! :)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ