Strona 1 z 2

[Problem z c:geo]

: poniedziałek 23 grudnia 2013, 17:37
autor: pukuuu
Witam :)
Mam do Was jedno pytanie odnośnie c:geo. Otóż chodzi o to, że dosyć dużo się przemieszczam ostatnio między różnymi miastami i chciałbym to wykorzystać do keszowania. c:geo bardzo dobrze pracuje, świetnie kieruje do skrzynek jednak jest jeden problem. Mianowicie chodzi o to, że zapisuje on sobie moją ostatnią pozycje i gdy się przemieszczę to on wciąż pokazuje skrzynki z ostatniej pozycji. Chodzi mi o wyznaczanie pozycji na podstawie samego Wi-Fi. Przykład: jestem w Kluczborku, włączam Wi-Fi, uruchamiam c:geo i na dole pokazuje że wyznaczył pozycje na podstawie sieci. Pora więc na szukanie skrzynek. Wchodzę w "najbliższe" i owszem pokazuje mi skrzynki najbliższe mojej lokalizacji. Wszystko świetnie, jednak teraz się zaczynają schody. Jadę do innego miasta, tam uruchamiam Wi-Fi i c:geo i na dole wyświetlają się współrzędne i napis "ostatnia pozycja". Kiedy wchodzę w "Najbliższe" to pokazuje skrzynki z okolic Kluczborka. Nie pomaga ponownie uruchamianie programu ani Wi-Fi. Wiecie może Szanowni Koledzy co mogę z tym zrobić? :)

Pozdrawiam serdecznie,
Paweł.

Re: [Problem z c:geo]

: środa 25 grudnia 2013, 12:50
autor: Layio
Jeśli wszystkie opcje masz prawidłowo włączone - czyli lokalizowanie po sieciach bezprzewodowych, i aktywną transmisję danych 3G/2G, to powinno znajdować Twoją nową pozycję. Pamiętaj, że samo włączenie szukania sieci WiFi bez aktywnej transmisji 3G/2G nie znajdzie Twojej lokalizacji. Musi być spełniona prosta zależność - niezależnie od typu transmisji (wifi czy 3G) musi być dostępna łączność z internetem, inaczej nie ma jak wyznaczyć tej pozycji.

Jeśli te warunki są spełnione, a lokalizacja się nie aktualizuje, to spróbuj wtedy wejść w aplikację Mapy Google i nacisnąć przycisk wyznaczania lokalizacji, powinno wtedy znaleźć nową lokalizację. Jeśli tak się stanie, a c:geo dalej wyświetla poprzednią, widocznie to jakiś błąd w aplikacji. Może wtedy wystarczy tylko uruchomić GPSa, złapać sygnał i go wyłączyć, wtedy na pewno nowa lokalizacja zostanie już uwzględniona.

Re: [Problem z c:geo]

: sobota 28 grudnia 2013, 10:41
autor: sajmon
Pozwolę się podpiąć z moim problemem.
Otóż instaluję c:geo na smartfonie samsunga i po uruchomieniu wyskakuje mi okno wyboru serwisu, po daniu wstecz wyświetlane są ustawienia, natomiast po kolejnym wstecz mam pusty ekran tapety zamiast menu głównego a po chwili znów wskakuje samoczynnie ekran wyboru serwisu. W tym samym czasie zainstalowalem c:geo na tablecie tej samej firmy i wszystko działa poprawnie. Ponowna instalacja nic nie dała. Wszystko robię offline bo tak ma działać docelowo. Ma ktoś jakąś radę.?
EDIT
już ogarnąłem, miał zaznaczoną opcję logowania do gc i wystarczyło oznaczyć :)

Re: [Problem z c:geo]

: środa 15 stycznia 2014, 13:53
autor: pukuuu
Niestety musi to być wina programu, bo nic nie pomaga :(

Dziękuję bardzo za pomoc :)

Re: [Problem z c:geo]

: czwartek 16 stycznia 2014, 22:13
autor: chinczyk
To nie jest wina programu , to na 100 % problem modułu AGPS który zapamiętuję ostatnią pozycję i nie odświeża jej po ponownym włączeniu. Miałem tak na andku 2.2.2 na Culumbusie i cGeo.

Re: [Problem z c:geo]

: czwartek 09 kwietnia 2015, 13:23
autor: p_nowik
Pozwolę sobie "podpiąć" się do wątku, bo tytuł bardzo ogólny i w sumie pasuje ;) Od dosyć dawna już używam c:geo (tylko dla OC) ale wczoraj stała się rzecz dziwna. Po odpaleniu okazało się, że jestem jakby wylogowany z serwisu i za nic nie mogłem dokonać ponownej autoryzacji. W moich aplikacjach na stronie OC c:geo cały czas było dodane. Myślałem, że może jakiś chwilowy problem, ale dzisiaj jest to samo. Usunąłem z moich aplikacji na OC i dalej nic. Ponownie zainstalowałem i dalej nic (przy próbie autoryzacji pojawia się komunikat: "c:geo nie mógł rozpocząć autoryzacji"). Jakieś pomysły p co może chodzić?

Re: [Problem z c:geo]

: czwartek 09 kwietnia 2015, 13:45
autor: Leśne oko
Ja używam tej apki i nie ma problemu (dziś sprawdziłem). Podejrzewam że coś z transmisją danych tj przesył danych przy transferze , spróbuj się połączyć przez router , wifi .

Re: [Problem z c:geo]

: piątek 10 kwietnia 2015, 10:31
autor: p_nowik
No niestety, dalej nie działa. Próbowałem z wifi, próbowałem z internetem w telefonie. Generalnie aplikacja działa (również online), ale bez możliwości zalogowania...

Re: [Problem z c:geo]

: piątek 10 kwietnia 2015, 11:16
autor: Leśne oko
Nie rozumiem , pokazuje ci skrzyneczki online ? Nie możesz ich tylko logować ? Bo tak to odbieram . A może masz włączona funkcję logowanie offline w ustawieniach logowania .

Re: [Problem z c:geo]

: piątek 10 kwietnia 2015, 13:31
autor: p_nowik
Skrzynki online mi pokazuje. Problemem jest to, że nie mogę autoryzować aplikacji (połączyć z serwisem OC). Przez to w trybie online pokazuje mi wszystkie skrzynki bez względu na to czy mam już jakąś znalezioną czy nie i generalnie jestem jakby noname'owym użytkownikiem. Logowanie skrzynek oczywiście tez jest niemożliwe, ale to jest konsekwencja braku autoryzacji. Dotychczas było OK, wczoraj zauważyłem, że autoryzacja jakby wygasła i za nic nie mogę jej odnowić.

Re: [Problem z c:geo]

: piątek 10 kwietnia 2015, 13:49
autor: p_nowik
No dobra udało się uruchomić: odinastalowałem kolejny raz c:geo, usunąłem antywirusa Sophos, zainstalowałem Clean Mastera, przeskanowałem Clean Masterem, zainstalowałem c:geo i udało się autoryzować. Możliwe, że antywirus blokował połączenie ze stroną, choć 100% pewności nie mam. Grunt że już działa prawidłowo :D Dzięki za próbę pomocy :)

Re: [Problem z c:geo]

: niedziela 23 sierpnia 2015, 10:21
autor: Ethefor
Skoro jest tutaj taki ogólny temat o problemach z c-geo również się podepnę. Mianowicie chciałem się zapytać, czy ktoś już gdzieś poruszał problem tego, że jeśli dwa kesze są na tych samych współrzędnych (np. skrzynka dwusystemowa, lub jeżeli event jest w miejscu kesza) to wtedy nie da się w c-geo bezproblemowo wybrać odpowiedniego kesza.

Re: [Problem z c:geo]

: niedziela 23 sierpnia 2015, 12:50
autor: krystiant
Na mapie może być problem, ale możesz wyświetlić kesze jako listę...

Re: [Problem z c:geo]

: niedziela 23 sierpnia 2015, 20:58
autor: Jano
Takie przypadki zdarzają się często, nigdy nie zauważyłem z tym problemu. C:geo pokazuje wtedy danego kesza podwójnie.

Re: [Problem z c:geo]

: niedziela 17 stycznia 2016, 15:19
autor: Belkaa
Podepnę się do tematu, też mam drobny problem z c:geo: chodzi o wyświetlanie ilości znalezionych skrzynek. Z serwisu Opencaching jest wszystko ok, tylko z Geocaching wyświetla mi że mam (0) zaś na mapie jest wszystko ok. Odinstalowałem c:geo i zainstalowałem na nowo i problem dalej istnieje i nie wiem co jest przyczyną ? Pasek statystyk normalnie aktualizuje. Jeszcze tydzień temu wszystko cykało jak należy... czy ktoś ma podobny problem ??