[Android/Open source] GeoKrety Logger

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

dzwiedziu
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek 23 września 2013, 14:43
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: [Android/Open source] GeoKrety Logger

Post autor: dzwiedziu »

Za chwilę w Google Play pojawi się wersja 0.4.1, a jak ktoś chce natychmiast to można ściągnąć z sourceforge: https://sourceforge.net/projects/geokre ... t/download

Ważna nowość: integracja z czytnikami QR Code. Możecie to przetestować? Bo u mnie działa bez problemu na dwóch sprzętach, a u takiego jednego Niemca za chiny nie chciało to ruszyć.

Mianowicie, trzeba wziąć swój ulubiony czytnik QR Code, najechać nim na GeoKreta i czytnik powinien odczytać jego stronę, a następnie próbować ją otworzyć. Czytnik zapewne użyje swojej wbudowanej przeglądarki więc wcześniej go trzeba ustawić by użył zewnętrznej, albo mu kliknąć by otworzył w zewnętrznej. Jak skaner QR Code odczyta kreta, a jest w nim zaszyty adres w stylu http://geokrety.org/m/qr.php?nr={tracking_code} i spróbuje to otworzyć w zewnętrznej przeglądarce to powinna pojawić się lista ze wszystkimi zainstalowanymi przeglądarkami + GeoKrety Logger. Po wybraniu GeoKrety Logger powinno się pojawić okno logowania GeoKreta z wklejonym tracking code z tego linku.
Za ten post autor dzwiedziu otrzymał podziękowanie:
wallson
ObrazekObrazek
GPS Devices:
Motorola Defy+ (Android 2.3.6 - oryginal)
Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (Android 4.2.2 - CyanogenMod 10.1.3-p3110)
Awatar użytkownika
Boguś z Polska
Rada Techniczna
Posty: 138
Rejestracja: środa 20 listopada 2013, 22:54
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: [Android/Open source] GeoKrety Logger

Post autor: Boguś z Polska »

A czy ten Niemiec czasem nie próbuje skorzystać z Twojej aplikacji w połączeniu z jakimś lokalnym, niemieckim serwisem GeoKretów? Gdzie URL na QR kodzie jest zupełnie inny?
Post powyżej służy do samodzielnego złożenia. Wstaw wybrane przez siebie emotikony w odpowiednie miejsca.
https://bogus-z-polska.pl/
dzwiedziu
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek 23 września 2013, 14:43
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: [Android/Open source] GeoKrety Logger

Post autor: dzwiedziu »

Nie, chodzi o QR code dla geokreta, a nie geoskrzynki. Nawet mu jakiś swój wysyłałem. Ale on musiał mieć coś zrąbane, bo na niemieckim forum trzech innych wzięło się za testowanie i u nich działa.
ObrazekObrazek
GPS Devices:
Motorola Defy+ (Android 2.3.6 - oryginal)
Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (Android 4.2.2 - CyanogenMod 10.1.3-p3110)
Awatar użytkownika
xlud
Nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 14 lipca 2013, 19:41
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: [Android/Open source] GeoKrety Logger

Post autor: xlud »

Z góry dzięki za program-ułatwia znacząco logowanie GK. Chciałem zgłosić małego buga-przy korzystaniu z dwóch kont jak wejdzie się na drugim w listę kretów/konkretnego kreta i wróci to wyświetla mi listę kretów z pierwszego konta mimo że wybrane jest drugie. Trzeba ponownie wybrać pierwsze konto i dopiero drugie by wyświetliło drugą listę.
Obrazek Obrazek Obrazek
Wrocław to nie tylko wojny między keszerami, ale tez fajne kesze...
dzwiedziu
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek 23 września 2013, 14:43
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: [Android/Open source] GeoKrety Logger

Post autor: dzwiedziu »

Też z żoną używamy jednego smartfona na spółkę. Wczoraj na keszowaniu i kretowaniu pojawiły się podobne pomysły. Właśnie pracuję nad nową wersją i prócz logowania w tle chcę w niej zrobić coś takiego:
1. Jak mamy tylko jednego usera to domyślnie używa jego.
2. Jak mamy więcej niż jednego to można ustawić domyślnego usera, albo nie.
2a. Jak domyślny user jest ustawiony no to wygląda to tak jak w 1.
2b. Jak jest nie ustawiony to pole wyboru usera jest domyślnie puste i trzeba za każdym razem wybrać usera (to dla tych co mają problem z zauważeniem tego, że logują na nieswoje konto).
ObrazekObrazek
GPS Devices:
Motorola Defy+ (Android 2.3.6 - oryginal)
Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (Android 4.2.2 - CyanogenMod 10.1.3-p3110)
dzwiedziu
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek 23 września 2013, 14:43
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: [Android/Open source] GeoKrety Logger

Post autor: dzwiedziu »

Jak napisałem tak zrobiłem. Zapraszam do testowania. Przy okazji zrobiłem logowanie w tle na podobnej zasadzie jak w Szybki Wpis.
Za ten post autor dzwiedziu otrzymał podziękowanie:
wallson
ObrazekObrazek
GPS Devices:
Motorola Defy+ (Android 2.3.6 - oryginal)
Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (Android 4.2.2 - CyanogenMod 10.1.3-p3110)
dzwiedziu
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek 23 września 2013, 14:43
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: [Android/Open source] GeoKrety Logger

Post autor: dzwiedziu »

Zrobiłem research w sprawie pobierania logów z Geocaching.com. Problemy są dwa:

1. Trzeba się logować. Co prawda jest strona: http://www.geocaching.com/seek/nearest.aspx?ul=marabut ale skrzynki na niej są nie po kolei. Więc trzeba by ściągnąć wszystkie podstrony, sparsować, posortować i wybrać kilka najnowszych, co w przypadku takiego marabuta to jest 29 podstron. Natomiast po zalogowaniu się mamy fajną stronkę: http://www.geocaching.com/my/logs.aspx?s=1 i tam są już posortowane od najnowszego wpisu.

2. W Terms of Use http://www.geocaching.com/about/termsofuse.aspx jest zapis:
2. Use of Our Services
[...]
D. Restrictions. Permission to use our services is subject to the following restrictions. Whether these restrictions have been violated shall be determined in our sole discretion. You agree not to:
i. Use any robot, spider, scraper or other automated means to access our services for any purpose without our express written permission.
ii. Frame our websites or any portion of our sites on another website or mobile application without our written permission.
Zatem oficjalnie nie wolno, a jak w praktyce i kto fiknie? Użytkownik, który złamał Terms of Use, czy programista, który napisał program, który pozwolił użytkownikowi złamać Terms of Use?
Jak to jest w przypadku c:geo?
ObrazekObrazek
GPS Devices:
Motorola Defy+ (Android 2.3.6 - oryginal)
Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (Android 4.2.2 - CyanogenMod 10.1.3-p3110)
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Odp: [Android/Open source] GeoKrety Logger

Post autor: Rob »

Pewnie podobnie jak w przypadku wtyczki do Firefoxa. Mają to gdzieś.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: [Android/Open source] GeoKrety Logger

Post autor: krystiant »

i. Use any robot, spider, scraper or other automated means to access our services for any purpose without our express written permission.
ii. Frame our websites or any portion of our sites on another website or mobile application without our written permission.
Ciekawe jaka jest interpretacja pojęcia mobile application? Przeglądarka na komputerze stacjonarnym to na pewno nie, ale na laptopie? A w smartfonie?? Opera mini to już na pewno aplikacja mobilna... A może po prostu wszyscy producenci przeglądarek mają odpowiednie "written permission" :mrgreen: Dla niektórych użytkowników zapewne c:geo lub locus są lepszymi przeglądarkami strony GC niż IE, FF, chrome, opera itp. :wink:
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
dzwiedziu
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek 23 września 2013, 14:43
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: [Android/Open source] GeoKrety Logger

Post autor: dzwiedziu »

Myślę, że odpowiedzią na to jest poniższy cytat:
[...]Whether these restrictions have been violated shall be determined in our sole discretion.[...]
Czyli jak sami uznają, że Opera Mini to już jest robot, mobile application itd. bo tak, to ban i już ;)
ObrazekObrazek
GPS Devices:
Motorola Defy+ (Android 2.3.6 - oryginal)
Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (Android 4.2.2 - CyanogenMod 10.1.3-p3110)
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: [Android/Open source] GeoKrety Logger

Post autor: krystiant »

Bo w groundspeaku to chyba większość pojęć w regulaminie jest na zasadzie "widzimisię"... Na takiej samej zasadzie OC zostało uznane za komercyjny projekt.
Na szczęście da się z tym żyć...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: [Android/Open source] GeoKrety Logger

Post autor: miklobit »

krystiant pisze:Bo w groundspeaku to chyba większość pojęć w regulaminie jest na zasadzie "widzimisię"... Na takiej samej zasadzie OC zostało uznane za komercyjny projekt.
To jest najlepsze "wyjaśnienie" GS jakie znalazłem, bo od samego załozyciela i właściciela:
http://forums.groundspeak.com/GC/index. ... try1084305
czyli w luźnym tłumaczeniu "My nie jesteśmy od interpretacji naszych własnych regulaminów. Jak chcesz interpretacji to zapytaj swojego prawnika" :lol:
A w kwestii c:geo i skrapowania stron: GS może (technicznie) zablokować/zbanowac dostęp dla numeru ip czy username. Ale jeśli z c:geo korzystają setki tysięcy ludzi (każdy z innego IP), a proces pobierania udaje zwykłą przeglądarkę, to w praktyce nic nie są w stanie z tym zrobić. Metoda pobierania danych narusza jedynie ICH WEWNĘTRZNY REGULAMIN ale ciężko by było dowieśc że narusza jakieś przepisy prawa w wiekszości krajów z ktorych userzy pochodza.
dzwiedziu
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek 23 września 2013, 14:43
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: [Android/Open source] GeoKrety Logger

Post autor: dzwiedziu »

http://forum.opencaching-network.org/in ... 7#msg47627 - gość tu napisał, że ponoć c:geo mają jakąś umowę z Groundspeak :shock:
ObrazekObrazek
GPS Devices:
Motorola Defy+ (Android 2.3.6 - oryginal)
Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (Android 4.2.2 - CyanogenMod 10.1.3-p3110)
dzwiedziu
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek 23 września 2013, 14:43
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: [Android/Open source] GeoKrety Logger

Post autor: dzwiedziu »

Zaimplementowałem odświeżanie inwentarza i listy ostatnich logów w tle. Teraz odświeżanie odbywa się automatycznie po otwarciu apki i dzieje się to w tle także można w tym czasie np. uzupełniać treść komentarza do logu :)

To wymagało dość istotnych zmian w działaniu programu więc trochę rzeczy mogło się popsuć. Dlatego póki co do Google Play wrzucam ją jako wersję dostępną tylko dla beta-testerów no i oczywiście do ściągnięcia z SourceForge: https://sourceforge.net/projects/geokretylog/files/

Zapraszam do testowania i zgłaszania błędów. Im szybciej wyłapiemy wszystkie niuanse tym szybciej je wprowadzę i tym szybciej będzie dostępna stabilna wersja dla wszystkich.

Stworzyłem listę mailingową dla testerów: http://groups.google.com/d/forum/geokrety-logger
Członkowie tej listy mogą potem wejść na: https://play.google.com/apps/testing/pl.nkg.geokrety i dopisać się jako testerzy. Będą wtedy mieli dostęp do najnowszej wersji testowej z Google Play.
ObrazekObrazek
GPS Devices:
Motorola Defy+ (Android 2.3.6 - oryginal)
Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (Android 4.2.2 - CyanogenMod 10.1.3-p3110)
Awatar użytkownika
vonStirlitz
Nowy na forum
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 07 listopada 2013, 09:58
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: [Android/Open source] GeoKrety Logger

Post autor: vonStirlitz »

Chciałem się dopisać jako tester. Ale google zaatakowało mnie błędem 404. Tylko ja mam takiego pecha czy niekoniecznie?
ODPOWIEDZ