zrobiłem tak: uruchomiłem inny program do nawigacji, złapałem na nim fixa, zamknąłem, włączyłem Twój programik i wtedy zaczął działać. (wcześniej jeszcze przestawiłem częstotliwość na 4800, z tego co pamiętam inne programy też tak ustawiały, wiec ten odbiornik akurat chyba na tej czuje się najlepiej)
pokazywana odległość - tu masz jeszcze pole do popisu.
raz się zgadza, raz nie. Garmin oregon unmieszczony [nieruchomo] w tym samym miejscu co microsoft pokazuje 329 - 335 m, orotest wacha się od 0,271 do 0,372m ; rozbieżność nieakceptowalna myślę. (chyba jakieś uśrednianie pomiaru powinieneś dopisać)
Ale też nie znam tak naprawdę dokładności mojego Microsofta, w zasadzie był używany tylko do nawigacji dla pojazdów ciężarowych, (wyłącznie po drogach) więc jakichś wymagań szczególnej precyzji chyba w stosunku do niego nie było. Błąd więc może być powodowany nie przez program, a przez niedokładność mojego odbiornika.
W terenie nie sprawdzę, bo mój laptop bez zasilacza wytrzymuje jakieś 2 minuty (bateria ma już swoje lata)
ale: odległość powinieneś podać w metrach, raczej rzadko jest tak, że do skrzynki jest 200km