[Symbian] Mobicaching

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

noname043
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: sobota 08 września 2012, 11:59
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Symbian] Mobicaching

Post autor: noname043 »

gdy podczas jazdy samochodem uruchomiłem mapę licząc na przydrożne skrzynki
wszystko było ok mapa podążała za "mną" ale wygasała co chwile razem telefonem
O. Nie pomyślałem o tym. Zrobię przy okazji kolejnej aktualizacji
data i komentarz ok ale gdy usiadłem w domu do przepisywania znalezień do serwisu było już gorzej sporo szukania i kombinacji
może opcja zaznaczająca znalezienie w kalendarzu telefonu data godzina i nazwa skrzynki lub jej nr chodziarz
Miałem w planach zrobić listę wszystkich znalezień dostępną z głównego menu, ale ferie świąteczne były ciut za krótkie. Przy kolejnej aktualizacji postaram się coś tutaj zrobić.
i pytanko: jak działa "obsługa OpenStreetMap z keszowaniem"?
program zapisuje kafle mapy ale w pamięć operacyjną czy w sposób fizyczny gdzieś na pamięć telefonu? jak tak to gdzie i czy na stałe czy tylko jakiś czas?
W ustawieniach jest "położenie danych" i Mobicaching właśnie tam składuje swoje dane. Kafle są w ukrytym podfolderze o nazwie OSM. Są tam do momentu, aż sam ich nie usuniesz (ręcznie, czy przez czyszczenie pamięci w ustawieniach). Położenie danych możesz w każdej chwili zmienić.
To tyle
mam nadzieje ze uwagi się przydadzą i
ciesze się ze mogę pomóc (pomarudzić)
Przydają się.
Dzięki.
noname043
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: sobota 08 września 2012, 11:59
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Symbian] Mobicaching

Post autor: noname043 »

Do sklepu trafiła wersja 0.9.4. Wśród nowości jest kompas, import GPXów, poprawka błędu obsługi OpenCaching.com, możliwość wyłączenia wygaszacza ekranu (domyślnie wygaszacz jest teraz wyłączony). Na starszych urządzeniach były problemy z mapami - skrzynki nie dało się nijak kliknąć. Tym też sie zająłem. Jest też opcja usuwania więcej niż jednej skrzynki na raz, a w głównym menu, po wybraniu menu opcji, można uzyskać dostęp do swoich logów sortowanych zgodnie z datą.

W wersj 0.9.3 co prawda nie było obsługi waypointów, jednak były pobierane razem ze skrzynką, co miałem zamiar wykorzystać w kolejnych wydaniach (w tym 0.9.4). Jednak wkradł się mały bug, który powielał istniejące już waypointy podczas aktualizacji skrzynki. W celu rozwiazania problemu wystarczy włączyć Aktualizator.

Aktualizacja jest już dostępna w Nokia Store.
brajan74
Stały bywalec
Posty: 117
Rejestracja: piątek 15 lipca 2011, 23:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: [Symbian] Mobicaching

Post autor: brajan74 »

Zapowiada się ciekawie, niestety nie na E52 :cry:
pysiek
Nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: piątek 03 lutego 2012, 09:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Symbian] Mobicaching

Post autor: pysiek »

Ja już zaktualizowałem. Niedługo sprawdzę w boju!
Cieszę się bardzo z nowych możliwości.
A tak z innej strony, to czy jest planowana obsługa serwisów bez słowa Open na początku?
noname043
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: sobota 08 września 2012, 11:59
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Symbian] Mobicaching

Post autor: noname043 »

Po wysłaniu 0.9.4 do sklepu, wylazły na wierzch dwa brzydkie bugi, które poprawiłem w 0.9.5. Czeka w sklepie (jeszcze tylko trial na nowsze Symbiany coś się przepchnąć przez Quality Assurance nie chce).
Zapowiada się ciekawie, niestety nie na E52 :cry:
Przykro mi. Z tego co wiem E52 obsługuje Qt, ale w wersji 4.6. Mobicaching działa na 4.7. Kupa roboty z przenoszeniem i dostosowywaniem pod niedotykalskie urządzenie. Już praca z Symbianem S60 5th Edition to katorga. Przez pośpiech Nokia zrobiła kilka brzydkich rzeczy, które na prawdę dają w kość przy rozwijaniu projektów o znaczniejszych rozmiarach, a Mobicaching z czasem taki właśnie się stał. Dlatego też najprawdopodobniej wersja 0.9.5 jest ostatnią. Może w przyszłości jeszcze spróbuję coś nowego dorzucić, czy innego buga naprawić. Póki co chciałbym podjąć się innych rzeczy.
A tak z innej strony, to czy jest planowana obsługa serwisów bez słowa Open na początku?
Odpowiedź jest wyżej. Gdybym odczuł jakieś naciski, czy inne ciągoty na taką funkcjonalność, pewnie podjąłbym sie tego. Dopóki takich nie ma - przerwa.
pysiek
Nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: piątek 03 lutego 2012, 09:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Symbian] Mobicaching

Post autor: pysiek »

Dziękuję i gratuluję udanego produktu. Mam nadzieję, że jego tworzenie dostarczyło sporo zabawy i nowego doświadczenia.
Jest to teraz najlepsza aplikacja do Symbiana ;)
rogaloo
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 30 kwietnia 2013, 18:41
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Symbian] Mobicaching

Post autor: rogaloo »

Witam.
Czy do tej aplikacji jest niezbędny internet, czy po prostu łączy się z GPSem?
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: [Symbian] Mobicaching

Post autor: Krysiul »

Przez GPS ustalasz tylko pozycję, a dane skrzynek i mapy terenów, które odwiedzisz, musisz ściągać z internetu. Możesz to robić na bieżąco, jeśli masz dataplan, przez wifi telefonu, albo ściągać na dysk komputera, a z niego przerzucać na telefon.
ObrazekObrazekObrazek
zxmiro
Nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: piątek 11 października 2013, 22:59
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Symbian] Mobicaching

Post autor: zxmiro »

Witam program świetny jeśli chodzi o Opencaching a co z geocachingiem niestety tych skrzynek nie widzi a taki ktoś jak ja zxmiro szuka zarówno OP jak I GC kesze czy można by coś w tym kierunku zrobić pozdrawiam :?:
zxmiro
Nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: piątek 11 października 2013, 22:59
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Symbian] Mobicaching

Post autor: zxmiro »

Witam i co z moim zapytaniem hmm. :?:
noname043
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: sobota 08 września 2012, 11:59
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Symbian] Mobicaching

Post autor: noname043 »

zxmiro pisze:Witam i co z moim zapytaniem hmm. :?:
Cześć. Nie ma mnie tu za często, wybacz.
Jeśli chodzi o GC, to pisałem do nich w sprawie dostępu do API, ale nie dostałem odpowiedzi. Keszynki z GC można pobrać w formacie gpx i wrzucić gdzieś na telefon. Potem odpalić Mobicaching, przejść do bazy i zaimportować owego gpxa. Nad bezpośrednią obsługą GC już nie majstruję, bo Nokia zamierza zamknąć Nokia Store dla nowych aplikacji i aktualizacji symbianowych 1 I 2014 i zwyczajnie nie wiem, czy się z tym wyrobie.. Mobicaching dalej będzie w sklepie dostępny, jednak nie będę mógł go aktualizować. Dlatego też planuję w najbliższym czasie zmienić platformę na Windows Phone 8 i tam atakować z Mobicachingiem.
zxmiro
Nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: piątek 11 października 2013, 22:59
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Symbian] Mobicaching

Post autor: zxmiro »

ok dzięki za info pozdrawiam
ODPOWIEDZ