[Android/Free] Manager GPX

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

hub3
Stały bywalec
Posty: 106
Rejestracja: czwartek 01 września 2011, 12:43
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

[Android/Free] Manager GPX

Post autor: hub3 »

Cześć
Napisałem na własne potrzeby aplikację korzystającą z OKAPI, ale może komuś również się przyda.

Do pobrania:
Manager GPX

Funkcje:
- umożliwia ustawienie i zapisanie parametrów pobierania plików gpx poprzez OKAPI,
- ściąga pliki gpx do wybranego katalogu,
- umożliwia konwersję gpx do formatu bazy Filips'a działającego z Locusem (Rob dzięki za algorytm)

Krótka instrukcja:
1.Pobierz/zainstaluj aplikację
2. Uruchom
3. Naciśnij przycisk menu na telefonie i wejdź do panelu ustawień:
- wpisz swój login OC Polska
- podaj nazwę katalogu na ściągnięte pliki gpx (domyślnie: /OKAPI GPX/)
- podaj ścieżkę do bazy Filipsa (domyślnie: /sdcard/external_sd/.baza/)
3.wróc do głównego ekranu i wciśnij "Dodaj GPX"
4. Ustaw parametry:
- nazwa pliku
- limit pobranych keszy (1-500)
- sposób wyboru keszy (center: najbliższe danego punktu; bbox: ograniczone obszarem prostokątnym)
- podać współrzędne punktu lub granice obszaru prostokątnego (najlepiej otworzyć mapę i zaznaczyć punkt lub obszar)
dopuszczalne formaty współrzędnych [+-]ddd.dddddd; [+-]ddd:mm.mmmmm; [+-]ddd:mm:ss.sssss
5.Zapisz parametry
6.na widocznej liście przytrzymaj na nazwie pliki i z menu kontekstowego wybierz jedną z opcji
- Download - pobiera plik gpx
- Filips GPX - konwertuje pobrany plik do bazy Filipsa (tworzy nowy plik filips_xxxxxx.gpx
- Edit - edycja parametrów
- Delete - usuwa z listy w aplikacji (nie kasuje pobranych wcześniej plików gpx)

Aplikacja nie jest idealna, jest jeszcze kilka rzeczy do poprawienia/wdrożenia, ale już na chwilę obecną da się z niej korzystać.

Czekam na komentarze i pytania
pozdrawiam

PS. to moja pierwsza aplikacja na androida, pierwsza w javie, więc nie bijcie za mocno :)
ObrazekObrazek
Sumer-PL
Nowy na forum
Posty: 9
Rejestracja: sobota 22 października 2011, 16:35
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Android/Free] Manager GPX

Post autor: Sumer-PL »

Jak zaznaczę pobieranie keszy z danego obszaru to wygląda na to, że wszystko pobiera się poprawnie. Natomiast jak zaznaczę punkt to pobierają się jakieś dziwne kesze oddalone od tego punktu o mega ogromne odległości :shock: Chyba coś jest nie tak jak powinno być.
Obrazek Obrazek
hub3
Stały bywalec
Posty: 106
Rejestracja: czwartek 01 września 2011, 12:43
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: [Android/Free] Manager GPX

Post autor: hub3 »

W przypadku słabo okeszowanych obszarów i ustawieniu limitu na 500, ten 500 może być oddalony o kilkaset km od wybranego punktu.

Ps.
Sumer-PL, wysłałem Ci PW z prośbą o szczegóły
ObrazekObrazek
Sumer-PL
Nowy na forum
Posty: 9
Rejestracja: sobota 22 października 2011, 16:35
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Android/Free] Manager GPX

Post autor: Sumer-PL »

Wiem, wiem. To oczywiste, ale importowane kesze w Locusie są oddalone od wybranego punktu o setki tysięcy kilometrów :shock:

P.S. Wysłałem info na maila.
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ