Geocaching z Androidem - poradnik dla początkujących

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Layio
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: sobota 27 sierpnia 2011, 11:40
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Geocaching z Androidem - poradnik dla początkujących

Post autor: Layio »

Czy da się w Locusie w jakiś sposób automatycznie zaznaczyć znalezione już kesze? Po pobraniu gpx ze wszystkimi z okolicy (także znalezionymi).
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Re: Geocaching z Androidem - poradnik dla początkujących

Post autor: Rob »

Layio pisze:Czy da się w Locusie w jakiś sposób automatycznie zaznaczyć znalezione już kesze? Po pobraniu gpx ze wszystkimi z okolicy (także znalezionymi).
W prosty sposób nie. Wina leży po stronie OC, bo znalezione kesze nie są wyróżnione w importowanym GPXie.
ObrazekObrazek
rredan
Stały bywalec
Posty: 157
Rejestracja: wtorek 11 października 2011, 19:55
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Geocaching z Androidem - poradnik dla początkujących

Post autor: rredan »

Da się używając Awaryjnego GPX-a.
Awatar użytkownika
Layio
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: sobota 27 sierpnia 2011, 11:40
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Geocaching z Androidem - poradnik dla początkujących

Post autor: Layio »

Nie wiem czy zauważyliście, ale teraz da się w Locusie ściągnąć zdjęcia ze wszystkich keszy, które są w pliku gpx i zapisać do przeglądania offline. Ja używam gpx bezpośrednio wyeksportowanego ze strony. Opcja dostępna jest po zaznaczeniu keszy w punktach, kliknięciu ikony narzędzi po prawej i GC Offlinizer. Mimo, iż pewnie jest to przeznaczone go GC.com, to bez problemu ściąga zdjęcia z oc.pl.
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Geocaching z Androidem - poradnik dla początkujących

Post autor: Rob »

Tak, pisałem o tym tutaj i tutaj jak jeszcze było w fazie testów. Pliki gpx są ustandaryzowane więc działa na OC. Jednak nie zawsze wszystkie zdjęcia są ściągane. Chodzi głównie o te w opisach. Czasami jest tak, że w link w gpx'ie jest pozbawiony członu "http://opencaching.pl". Ale to już nie problem w Locusie tylko kodzie OC.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
qzder
Nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: piątek 09 marca 2012, 20:16
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Geocaching z Androidem - poradnik dla początkujących

Post autor: qzder »

Layio pisze:Nie wiem czy zauważyliście, ale teraz da się w Locusie ściągnąć zdjęcia ze wszystkich keszy, które są w pliku gpx i zapisać do przeglądania offline. Ja używam gpx bezpośrednio wyeksportowanego ze strony. Opcja dostępna jest po zaznaczeniu keszy w punktach, kliknięciu ikony narzędzi po prawej i GC Offlinizer. Mimo, iż pewnie jest to przeznaczone go GC.com, to bez problemu ściąga zdjęcia z oc.pl.
Niestety GC Offlinizer jest w wersji płatnej, która obecnie kosztuje 31,9zł.
wierzycastg
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: środa 05 września 2012, 15:05
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Geocaching z Androidem - poradnik dla początkujących

Post autor: wierzycastg »

Witam, dopiero zaczynam keszowanie z Locusem na moim HTC Wildfire s, ale jak na razie mizernie mi wychodzi dokładne skminienie tego programu. Załadowałem sobie kilkadziesiąt skrzyneczek awaryjnym gpx=em, ale nie chu chu mnie ten program(locus) nie jara, a to dla tego, że pewnie nie umiem się jeszcze nim posłużyć :) Wszystko więc przede mną. Stąd pytania:
1. Gdzie w Locusie wpisać współrzędne, tak, by prowadził mnie do nich, chodzi o ręczne wprowadzenie współrzędnych?

2. Gdy klikam na mapie na jakiegoś kesza pojawia mi się panel z informacjami o nim, listą i logami. Na dole jest menu w którym mogę wybrać odszyfrowanie spoilera, ustawić punkty przelotowe, oraz prowadzić do. I właśnie ta trzecia opcja mnie interesuje. Gdy klikam, mam trzy opcje: "Mapa" "Kompas" "Przewodnik włączony". Czy to jest właśnie miejsce i sposób na najłatwiejsze docieranie do keszy? W moim przypadku gdy klikam mapę nie widzę żadnego rezultatu, tylko pokazuje mi punkt na mapie, z kolei kompas nie działa jak należy, nie łapie sygnału z gps'a, potrafi pokazywać po przejściu nawet znacznej odległości tę samą wartość(oczywiście gps włączony). Dlaczego tak się dzieje?

3. W menu głównym mamy folder mapy. Moja mapa w Locusie praktycznie nie chce się załadować. Jaką mógłbym pobrać, by spokojnie keszować z widokiem tej mapy? Oczywiście nie chodzi o jakieś wielkie udziwnienia, super charakterystykę terenu, tylko free mapę, którą będę mógł łatwo pobrać z interfejsu locusa.

Za poziom braku zaawansowania przepraszam, wszelkie androidy, dobrodziejstwa dzisiejszej techniki sprawiają mi troch problemów.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Odp: Re: Geocaching z Androidem - poradnik dla początkującyc

Post autor: Rob »

wierzycastg pisze: 1. Gdzie w Locusie wpisać współrzędne, tak, by prowadził mnie do nich, chodzi o ręczne wprowadzenie współrzędnych?

Poszukaj opcji "dodaj punkt".
wierzycastg pisze: 2. Gdy klikam na mapie na jakiegoś kesza pojawia mi się panel z informacjami o nim, listą i logami. Na dole jest menu w którym mogę wybrać odszyfrowanie spoilera, ustawić punkty przelotowe, oraz prowadzić do. I właśnie ta trzecia opcja mnie interesuje. Gdy klikam, mam trzy opcje: "Mapa" "Kompas" "Przewodnik włączony". Czy to jest właśnie miejsce i sposób na najłatwiejsze docieranie do keszy? W moim przypadku gdy klikam mapę nie widzę żadnego rezultatu, tylko pokazuje mi punkt na mapie, z kolei kompas nie działa jak należy, nie łapie sygnału z gps'a, potrafi pokazywać po przejściu nawet znacznej odległości tę samą wartość(oczywiście gps włączony). Dlaczego tak się dzieje?

Z tego wynika, że masz włączonego gpsa, ale nie masz ustalonej jeszcze pozycji (tzw. fix). Musisz poczekać w jednym miejscu jakiś czas, aż złapiesz fixa.
wierzycastg pisze:Gdy klikam, mam trzy opcje: "Mapa" "Kompas" "Przewodnik włączony".

Mapa - pokazuje dany punkt na mapie. Jest to przydatne kiedy jesteś w panelu "punkty" i przeglądasz kesze.
Kompas - Wskazuje kierunek i odległość od kesza. Włączam go kiedy jestem już blisko kesza i nie potrzebuje patrzeć na mapę.
Przewodnik włączony - pokazuje na mapie linie (coś ala strzałki) łączącą daną pozycję gps i kesza. Włączam go kiedy jestem daleko od kesza i potrzebuje widzieć mapę, aby sprawnie do niego dotrzeć.
wierzycastg pisze: 3. W menu głównym mamy folder mapy. Moja mapa w Locusie praktycznie nie chce się załadować. Jaką mógłbym pobrać, by spokojnie keszować z widokiem tej mapy? Oczywiście nie chodzi o jakieś wielkie udziwnienia, super charakterystykę terenu, tylko free mapę, którą będę mógł łatwo pobrać z interfejsu locusa.

Przeczytaj najpierw ten wątek od początku, a dowiesz się gdzie znaleźć mapy.
wierzycastg pisze: Za poziom braku zaawansowania przepraszam, wszelkie androidy, dobrodziejstwa dzisiejszej techniki sprawiają mi troch problemów.

OK, ale trzeba trochę chęci i zaangażowania.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
Za ten post autor Rob otrzymał podziękowanie:
wierzycastg
ObrazekObrazek
wierzycastg
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: środa 05 września 2012, 15:05
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Geocaching z Androidem - poradnik dla początkujących

Post autor: wierzycastg »

OK, ale trzeba trochę chęci i zaangażowania.
Uwierz mi, że przejrzałem dziesiątki tematów- wczoraj przed keszowaniem kilka godzin, ale niektóre wątki to dla mnie jak neologizmy. Tu mi bardzo pomogłeś, dziękuję :)
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Geocaching z Androidem - poradnik dla początkujących

Post autor: Lza »

qzder pisze:\
Locus oferuje funkcje takie jak:
- Zamówienie mapy (OpenStreetMap - OSM, Freemap, SHOCart, MapQuest, Navigasi, Turaterkep, NzTopoMaps, Osmapa.pl, ChartBundle)
- Nawigacja (online utworów obliczeniowe)
Na czym polega zamawianie mapy i online utworów obliczeniowe?
Awatar użytkownika
Killem
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 16 października 2012, 22:21
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Geocaching z Androidem - poradnik dla początkujących

Post autor: Killem »

"wierzycastg napisał:
Gdy klikam na mapie na jakiegoś kesza pojawia mi się panel z informacjami o nim, listą i logami."

wiec czego ja nie mam zainstalowane ze u mnie gdy klikam kesza pojawia się tylko male okienko informacyjne i link do strony formatu PC (duża)
nie mam listy nie mam logów :(
mam wersje na Android Locus Free (2.6.3)
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
JohnDoe
Wyjadacz
Posty: 279
Rejestracja: środa 11 marca 2009, 13:28
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Geocaching z Androidem - poradnik dla początkujących

Post autor: JohnDoe »

Nie wiem teraz jak to wygląda w wersji darmowej bo mam Pro. Może jest podobnie.
Jak otwiera się okienko informacyjne kesza (obr. locus1) to pod czerwonym otwierasz okno z opisem, logami, zdjęciami (pobieranymi online) jak na drugim obrazku (locus2)
Załączniki
locus1.png
locus1.png (36.3 KiB) Przejrzano 3313 razy
locus2.png
locus2.png (19.05 KiB) Przejrzano 3313 razy
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Killem
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 16 października 2012, 22:21
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Geocaching z Androidem - poradnik dla początkujących

Post autor: Killem »

już wiem Locus Free 2.6.3 i Locus PRO 2.6.0 na inną kartę kesza , ładna lipa :(, chyba ze pro mam starsza wersje i nowa wersja jest tak okaleczona :(
pozostaje otwieranie strony w formacie PC
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Geocaching z Androidem - poradnik dla początkujących

Post autor: Krysiul »

Killem pisze:"wierzycastg napisał:
Gdy klikam na mapie na jakiegoś kesza pojawia mi się panel z informacjami o nim, listą i logami."

wiec czego ja nie mam zainstalowane ze u mnie gdy klikam kesza pojawia się tylko male okienko informacyjne i link do strony formatu PC (duża)
nie mam listy nie mam logów :(
mam wersje na Android Locus Free (2.6.3)
A w jakim formacie ściągnąłeś punkty? Mi to brzmi tak, jakbyś ściągał w formacie .loc i stąd problem.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Odp: Re: Geocaching z Androidem - poradnik dla początkującyc

Post autor: Rob »

Killem pisze:już wiem Locus Free 2.6.3 i Locus PRO 2.6.0 na inną kartę kesza , ładna lipa :(, chyba ze pro mam starsza wersje i nowa wersja jest tak okaleczona :(
pozostaje otwieranie strony w formacie PC
Wątpliwe, moim zdaniem Krysiul ma rację. Pewnie zaimportowałeś inny typ pliku niż gpx gc.
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ