Planer wycieczek OCPL

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
futrzak
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 06 stycznia 2009, 14:47
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: futrzak »

taiffun pisze: Co do dodawania keszy w promieniu od punktu - to już coś, acz dawałoby możliwość tylko kolistego obszaru, wymarzonym systemem byłoby coś na wzór zaznaczania obszaru o wybranym kształcie niczym w programie graficznym. Nie kodzę, więc nie wiem na ile to możliwe, rzucam tylko koncepty. :)
Z pewnością jest to możliwe, ale nakład pracy potrzebny do osiągnięcia tego jest niewspółmierny do rezultatu, tj. możemy za pomocą odpowiednio dużego kolistego obszaru, lub za pomocą kilku kolistych obszarów osiągnąć (moim zdaniem) zadowalający rezultat. Tym niemniej póki co 'kolistych obszarów' w Planerze na razie brak :roll:
taiffun pisze: I wielokrotne wpisy po każdej skrzynce:
Opis skrzynki pochodzi z serwisu OpenCaching.PL.
możnaby scalić w jedną stopkę na końcu całego dokumentu, mówiącą ogólnie o źródle opisów?
I tu niestety będzie problem, gdyż w Warunkach Użycia OKAPI (http://opencaching.pl/okapi/signup.html) jest wyraźnie napisane, że tego dopisku usuwać nie mogę w żadnym wypadku :?
ObrazekObrazekObrazek
lukas_jaceq
Wyjadacz
Posty: 398
Rejestracja: sobota 10 maja 2008, 19:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: lukas_jaceq »

Chyba coś nie tak z planerem.. można liczyć ze strona wstanie?
Awatar użytkownika
futrzak
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 06 stycznia 2009, 14:47
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: futrzak »

Strona wróci. Coś się wydarzyło z serwerem. Muszę się dostać do serwerowni, mam nadzieję, że jutro mi się to uda. Dzięki za szybką reakcję. Swoją drogą z OC.pl też się coś dzieje.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
futrzak
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 06 stycznia 2009, 14:47
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: futrzak »

Przerwa wynikała z awarii zasilania związanej z burzami w Poznaniu. Jeszcze wczoraj ok. 22 byłem w serwerowni i przywróciłem działanie serwera.

Od razu zapowiadam, że w dniach 6-7 sierpnia w związku z przeprowadzką serwerowni do nowego budynku będą krótsze i dłuższe przerwy w działaniu serwisu. Przewiduję, że 8 sierpnia wszystko powinno już działać poprawnie.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
futrzak
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 06 stycznia 2009, 14:47
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: futrzak »

Szybka aktualizacja:

- dodałem poziom trudności skrzynki i terenu (dzięki czarkowaty za uwagę)
- poprawiłem wyświetlanie/drukowanie logów zawierających html'a

Odnośnie obiecanej obsługi atrybutów skrzynki: aktualnie z przyczyn technicznych informacje o atrybutach skrzynki nie są publikowane przez OKAPI, co znaczy, że nie mam możliwości pokazywania tych informacji w ocplanerze. Prace nad rozwiązaniem tego problemu trwają, ale są ode mnie zupełnie niezależne. Kiedy tylko będzie taka możliwość uruchomię tę funkcjonalność.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: Ranwers »

Chciałbym poprosić o dodanie możliwości udostępnienia publicznie wycieczki. Najczęściej (w moim odczuciu) planowane wycieczki są wieloosobowe, a w ten sposób można by łatwo podzielić się planami. Z góry dziękuję :D

Przy okazji podrzucę buga (no chyba, że "it's a feature" :wink: ): Podczas dodawania keszy do wycieczki z mapy (bardzo wygodna funkcjonalność!) czasami nie wyświetlają się wszystkie znaczniki przy keszach położonych blisko siebie (czyli nie wyświetlają się kesze). Przykład: OP21ED oraz OP20C3, przy odpowiednim oddaleniu wyświetla się znaczek tylko od tej pierwszej. Z kolei pobliska trójka OP251E, OP2463, OP26D5 ma zachodzące na siebie znaczki nawet na sporym oddaleniu.

EDIT: i od razu kolejny bug ;-) Ownów nie da się dodać do planu (co może i nie jest takie znowu złe), ale znacznik koloruje się na żółto i nie da się tego cofnąć. Przykład w mojej wycieczce 316 dla kesza OP1481. Edycja edycji: efekt jest niestety jeszcze gorszy, nie widać listy keszy ("brak skrzynek w wycieczce") w miejscu listy. Można drukować tabelę (tam z kolei znajduje się na liście ten own, którego nie było widać na początku.)
Za ten post autor Ranwers otrzymał podziękowanie:
futrzak
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
futrzak
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 06 stycznia 2009, 14:47
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: futrzak »

First things first - jak mawiają.

Odnośnie Ownów - (it's a bug, not a feature) - problem usunięty. Faktycznie brakowało definicji dla typu skrzynki Own... :oops: Teraz już można dodać owna do wycieczki (jeśli bardzo chcemy) i nie psuje to listy skrzynek.

Co do 'tłoku na mapie'. Fakt jest z tym problem, kiedy mamy skrzynki bardzo blisko siebie - niestety na siebie nachodzą. Myślę nad sensownym rozwiązaniem - teoretycznie mógłbym wychwytywać takie skrzynki i 'przesuwać' je na mapie o pewną odległość, ale należałoby w takim wypadku oznaczyć jakoś tę przesuniętą skrzynkę, aby niejako usprawiedliwić przekłamanie. Pomyślę o tym.

Drugi aspekt jest taki, że jeśli patrzymy na zatłoczony obszar, to aplikacja pokazuje i tak tylko maksymalnie 100 skrzynek! Jeśli w danym obszarze jest więcej niż 100, to zwyczajnie nie pokażą się na mapie. Prawdopodobnie dlatego chwilami nie widziałeś niektórych keszy.

Co do pierwszego tematu - udostępnianie wycieczek: od początku noszę się z tym zamiarem. Natomiast ostateczna idea jeszcze nie powstała. Myślę o następujących trybach publikowania wycieczki (nazwy robocze):
- prywatna (czyli tak jak teraz)
- publiczna (użytkownik może sobie skopiować taką wycieczkę od jej autora)
- tylko dla wybranych (użytkownik może sobie skopiować wycieczkę od autora pod warunkiem, że posiada specjalne hasło wycieczki)
- co-op (autor udostępnia swoją wycieczkę wybranym użytkownikom i każdy (lub prawie każdy) może ją edytować, tzn. użytkownicy nie pracują na kopii wycieczki, a na oryginale - wszystkie zmiany widzą wszyscy)

W kwestii udostępniania wycieczek jestem jak najbardziej otwarty na sugestie i komentarze mojego zarysu pomysłu.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: Ranwers »

Dzięki za szybką reakcję :D
Co do udostępniania wycieczek, to ciekawą opcją łączącą opcje 2 i 3 (publiczna oraz tylko dla wybranych) to URLka z unikalnym, odpowiednio długim ciągiem znaków - jak ktoś opublikuje link, to będzie "publiczna", a jak tylko roześle do znajomych, to będzie bardziej dla wybranych. To, plus ew. flaga pozwalająca publikować wycieczkę rozwiązało by problem nieautoryzowanego dostępu. Kopiowanie do siebie można rozwiązać przez pobranie GPX'a, a potem załadowanie go do swojej wycieczki (ta funkcjonalność już jest).
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
lukas_jaceq
Wyjadacz
Posty: 398
Rejestracja: sobota 10 maja 2008, 19:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: lukas_jaceq »

To jeszcze tylko brakuje, aby podczas planowania wycieczki można było ukryć znalezione i własne...
Awatar użytkownika
futrzak
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 06 stycznia 2009, 14:47
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: futrzak »

Znalezione i własne oznaczone są na mapie na zielono. Czy dodatkowo chciałbyś je móc ukrywać?
ObrazekObrazekObrazek
lukas_jaceq
Wyjadacz
Posty: 398
Rejestracja: sobota 10 maja 2008, 19:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: lukas_jaceq »

futrzak pisze:Znalezione i własne oznaczone są na mapie na zielono. Czy dodatkowo chciałbyś je móc ukrywać?
Dokładnie to to mi się marzy. Bo czasem wyjmowanie keszy do listy z obszaru gęstego w kesze, na którym mamy już coś tam poznajdowane jest pracochłonne. A jak by dało się ukryć kesze własne, znalezione i ignorowane to byłby miodzio.
Awatar użytkownika
futrzak
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 06 stycznia 2009, 14:47
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: futrzak »

Mówisz i masz :)

Dodałem opcję ukrywania skrzynek własnych i znalezionych. Niestety aktualnie nie ma możliwości ukrywania skrzynek ignorowanych i nic nie wskazuje na to, aby taka możliwość się pojawiła. Ukrywanie działa tylko w trybie szukania - jeśli w wycieczce masz skrzynkę swoją/znalezioną, to w trybie przeglądania będzie się pojawiać pomimo ustawienia powyższych opcji.
Za ten post autor futrzak otrzymał podziękowanie:
lukas_jaceq
ObrazekObrazekObrazek
lukas_jaceq
Wyjadacz
Posty: 398
Rejestracja: sobota 10 maja 2008, 19:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: lukas_jaceq »

To jeszcze mam taką małą prośbę o ulepszenie: czy dało by się zwiększyć czułość zoomu mapy? Bo teraz skok suwaka jest mało funkcjonalny. super by było obecny skos podzielić na min 2 albo i 3 części. Oczywiście o ile by to było możliwe.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
futrzak
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: wtorek 06 stycznia 2009, 14:47
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: futrzak »

Obawiam się, że na to nie mam wpływu. To są poziomy zoomu narzucone przez Google i nie słyszałem o możliwości zmiany. Dla każdego, z góry określonego poziomu zoomu Google (czy inny dostawca map) ma zestaw osobnych obrazków (fragmentów mapy), które składają się na całość mapy.
ObrazekObrazekObrazek
lukas_jaceq
Wyjadacz
Posty: 398
Rejestracja: sobota 10 maja 2008, 19:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Planer wycieczek OCPL

Post autor: lukas_jaceq »

no to trudno ;). Dzięki za odpowiedź :)
ODPOWIEDZ